درباره فرودگاه دوسلدورف آلمان

فرودگاه دوسلدورف که زبان انگلیسی به آن Düsseldorf Airport می گویند در مرکز ایالت نوردراین-وستفالن قرار گرفته است. این فرودگاه سومین فرودگاه بزرگ آلمان بعد از فرودگاه بین المللی فرانکفورت و فرودگاه مونیخ است و فرودگاه مهمی در این کشور به حساب می آید. در ادامه با ایلیاگشت همراه باشید تا شما را با این فرودگاه آشنا کنیم. 

فرودگاه دوسلدورف آلمان

دوسلدورف شهری در ایالت نوردراین-وستفالن در کشور آلمان است. موزه‌های فراوان و صدها گالری هنری در جای جای شهر، خیابان‌های وسیع در کنار مغازه‌های شیک و حلقه‌ای از پارک‌ها و باغ‌ها که مرکز شهر را احاطه کرده‌اند، همچنین محوطه‌هاس ساحلی وسیع و مسحور کننده در کنار رود راین، این شهر را به مقصدی فوق‌العاده و مکانی دلچسب برای گردشگران تبدیل نموده‌اند. این شهر زیبا بیشتر به عنوان یک شهر دانشگاهی و مرکز مد و هنر آلمان شناخته می‌شود.

اطلاعات فرودگاه دوسلدورف

فرودگاه بین المللی دوسلدورف در فاصله ۷ کیلومتری شهر دوسلدورف آلمان قرار گرفته و با اسن در منطقه کلانشهری راین-رور نیز ۲۰ کیلومتر فاصله دارد. این فرودگاه با کد یاتا DUS و کد ایکائو EDDL سومین فرودگاه بزرگ آلمان است و در سال ۲۰۱۷ حدود ۲۴٫۵ میلیون مسافر را جابجا کرده است. فرودگاه دوسلدورف دارای سه ترمینال مسافربری است که با حروف A، B و C مشخص می شوند. همچنین دو باند فرودگاه در این مکان وجود دارد که ظرفیت فرود هواپیماهای پهن پیکری مثل ایرباس ای ۳۸۰ را هم دارد.

فرودگاه دوسلدورف آلمان

امکانات فرودگاه دوسلدورف آلمان

 • اینترنت وای فای : در سرتاسر فرودگاه دوسلدورف آلمان دسترسی به اینترنت وای فای رایگان وجود دارد و مسافران می توانند از این خدمات و امکانات استفاده کنند. اگر بنا به دلایلی نیاز دارید که حجم و مدت زمان بیشتری از اینترنت استفاده منید می توانید سرویس های مختلف را خریداری کنید. علاوه بر اینترنت وای فای، کیوسک های اینترنت هم در سرتاسر فرودگاه وجود دارند و اگر نمی توانید با موبایل از نت استفاده کنید می توانید از سیستم های موجود در این مکان استفاده کنید.
 • اطلاعات فرودگاه : مرکز اصلی اطلاعات فرودگاه دوسلدورف در سالن اصلی پروازهای ورودی قرار گرفته است. سایر باجه های اطلاعات نیز در این مکان ها وجود دارند: طبقه پروازهای خروجی، نزدیک کانترهای چک این ایرلاین ها، سالن پروازهای ورودی و نزدیک ایستگاه قطار فرودگاه دوسلدورف .
 • خدمات و امکانات مالی و صرافی : در فرودگاه بین المللی دوسلدورف چندین مرکز برای انجام خدمات مالی و صرافی و تبدیل ارز وجود دارد. دو صرافی در طبقه پروازهای خروجی و یکی هم در طبقه پروازهای ورودی قرار دارد. بانک Stadt-Sparkasse Düsseldorf نیز در بخش پروازهای ورودی یک شعبه دارد.
 • خورد و خوراک : در فرودگاه دوسلدورف آلمان رستوران ها و کافه های متعددی وجود دارند که در بخش های مختلف فرودگاه قرار گرفته اند. بیش از ۴۰ رستوران و کافه در فرودگاه دوسلدورف وجود دارد که برخی از آن ها قبل و برخی دیگر بعد از بخش کنترل امنیتی قرار گرفته اند. انواع رستوران های ژاپنی، فروشگاه های بستنی و رستوران هایی که پاستا و سالاد سرو می کنند از جمله امکانات خورد و خوراک فرودگاه بین المللی دوسلدورف آلمان هستند. برخی از گزینه های ۲۴ ساعته عبارتند از: مک کافه و مک دونالد و همین طور رستوران b2b.

فرودگاه دوسلدورف آلمان

 • سوپرمارکت : اگر در مدت حضور در فرودگاه بین المللی دوسلدورف نیاز به خرید از سوپرمارکت دارید می توانید به سوپرمارکت واقع در فرودگاه مراجعه کنید تا هر آن چه نیاز دارید را خریداری کنید. این سوپرمارکت در سالن پروازهای ورودی قرار دارد و از ساعت ۵ صبح تا ۱۲ نیمه شب باز است.
 • خرید : در فرودگاه بین المللی دوسلدورف فروشگاه دیوتی فری و همین طور ۶۰ فروشگاه و مغازه وجود دارد که انواع محصولات را به فروش می رسانند. در فروشگاه دیوتی فری می توانید محصولات مختلف مثل عطر و لوازم آرایشی و … را بدون احتساب هزینه مالیات خریداری کنید. فروشگاه های فرودگاه هفت روز هفته و  از صبح زود تا اواخر شب باز هستند.
 • پارکینگ : در سرتاسر محوطه فرودگاه، پارکینگ های متعددی وجود دارد که دسترسی مستقیمی از ترمینال های فرودگاه دارند. پارکینگ های موقت و طولانی مدت از طریق اسکای ترن (SkyTrain) در دسترس هستند و مسافران می توانند در عرض ۲ دقیقه به پارکینگ برسند. خدمات کارواش، تعمیر اتومبیل و … هم در فرودگاه بین المللی دوسلدورف ارائه می شود.

فرودگاه دوسلدورف آلمان

راه های دسترسی به فرودگاه دوسلدورف

 • اتوبوس : ایستگاه اتوبوس در مقابل سال پروازهای ورودی قرار دارد و به راحتی می توانید با استفاده از اتوبوس خود را بههتل و مقصد برسانید. اتوبوس شماره ۷۶۰ به طور مرتب از مقصد فرودگاه به Ratingen Ost حرکت می کند. اتوبوس شماره ۷۲۱ از طریق ایستگاه مرکزی دوسلدورف به Tannenhof حرکت می کند. همچنین اتوبوس SB51 نیز مسافران را به Kaarst-Rathaus می رساند. 
 • تاکسی : تاکسی بهترین و راحت ترین گزینه حمل و نقل فرودگاه دوسلدورف است و بسیاری از مسافران ترجیح می دهند با تاکسی به هتل بروند. تاکسی ها در مقابل سالن پروازهای ورودی قرار دارند و از آن جا مسافران را سوار می کنند. اپراتورهای رسمی فرودگاه عبارتند از Taxi-Dusseldor و تمام تاکسی های رسمی و مجوزدار که در فرودگاه دوسلدورف فعالیت می کنند با رنگ کرم مشخص هستند.

فرودگاه دوسلدورف آلمان

 • قطار : سیستم ریلی نیز یکی از گزینه ها و امکانات دسترسی فرودگاه بین المللی دوسلدورف محسوب می شود. این قطارها هر روز از ایستگاه راه آهن دوسلدورف حرکت می کنند و مسافران را به مقاصد مختلف می رسانند. همچنین Deutsche Bahn نیز سرویس های منطقه ای، اکسپرس و بین شهری ارائه می کند و قطارهای پرسرعت InterCity Express نیز فرودگاه دوسلدورف را به چندین شهر در آلمان مرتبط می کند. 
 • مترو : S11 S0Bahn هم مستقیما از داخل مجموعه فرودگاه دوسلدورف آلمان عبور می کند و فرودگاه را به مرکز شهر مرتبط می کند. این سفر در حدود ۳۰ دقیقه طول خواهد کشید و بلیط مترو را می توانید از دستگاه هایی که در ایستگاه وجود دارد خریداری کنید.
 • کرایه اتومبیل : اگر دوست دارید در مدت سفر یا اقامت در دوسلدورف آلمان خودتان رانندگی کنید می توانید از خدمات کرایه اتومبیل که در فرودگاه ارائه می شود استفاده کنید. شرکت های معتبر بین المللی مثل اویس، باجت، اینترپرایز، یوروپکار، هرتز، تریفتی و سیکت در فرودگاه دوسلدورف حضور دارند و خدمات مختلف کرایه اتومبیل را به مسافران ارائه می کنند.

منبعsleepinginairports.net

 

کلمه‌های کلیدی: