فرودگاه بین الملی دوبلین ایرلند

فرودگاه بین الملی دوبلین محور گزارش امروز ایلیاگشت است .  دوبلین پایتخت و پرجمعیت‌ترین شهر کشور جمهوری ایرلند است. این شهر بیش از یک میلیون تن جمعیت دارد و در کرانه رود لیفی واقع شده‌ است. مردم این شهر عمدتاً به زبان ایرلندی تکلم می‌کنند که البته زبان انگلیسی نیز تا حد گسترده‌ای کاربرد دارد. دین بیشتر مردم  مسیحی کاتولیک می‌باشد. فرودگاه بین المللی دوبلین ایرلند نیز بزرگترین فرودگاه بین المللی این کشور بوده که در ادامه معرفی فرودگاه های جهان قصد داریم آن را معرفی نماییم.

فرودگاه بین الملی دوبلین

فرودگاه بین المللی دوبلین ایرلند

فرودگاه بین الملی دوبلین با کد یاتا DUB و کد ایکائو EIDW یک فرودگاه بین المللی در شهر دوبلین پایتخت کشور ایرلند می باشد که کلیه خدمات و امکانات هوانوردی را ارائه می نماید. این فرودگاه بین المللی توسط DAA یا همان سازمان فرودگاه دوبلین اداره می شود. فرودگاه دوبلین ایرلند در فاصله ۱۰ کیلومتری در شمال این شهر در منطقه کالینستون (Collinstown) و فینگال (Fingal) واقع شده است. در سال ۲۰۱۸ بیش از ۳۱٫۵ میلیون مسافر از طریق این فرودگاه بین المللی پذیرش و یا اعزام شده است. این در حالی است که این سال به عنوان یک رکورد از شلوغ ترین سال فرودگاه دوبلین ایرلند شناخته می شود. فرودگاه بین المللی دوبلین سیزدهمین فرودگاه بین المللی پرترافیک در اروپا بوده و رتبه نخست را از همین نظر در سراسر کشور ایرلند دارد. در جزیره ایرلند پس از فرودگاه دوبلین ایرلند می توان فرودگاه بین المللی بلفست (Belfast) را به عنوان شلوغ ترین در سراسر این جزیره در نظر گرفت. فرودگاه بین المللی دوبلین دارای شبکه ای از پروازهای کوتاه و متوسط و همچنین شبکه پروازی مسیرهای طولانی تر مانند آمریکای شمالی، خاورمیانه و آسیای شرقی می باشد. از جمله خطوط هوایی فعال در این فرودگاه ایر لینگوس (Aer Lingus) بوده که حامل پرچم ایرلند می باشد، خطوط هوایی منطقه ای Stobart Air، شرکت های هواپیمایی کم هزینه Ryanair و ASL Airlines ایرلند و همچنین دو شرکت هواپیمایی دیگر به نام CityJet و Norwegian Air در این فرودگاه فعال می باشند.

فرودگاه بین الملی دوبلین

خدمات و امکانات فرودگاه دوبلین ایرلند

اینترنت وای فای: اینترنت وای فای نامحدود در فرودگاه بین الملی دوبلین ایرلند قابل دسترس می باشد. برای اتصال به شبکه اینترنتی فرودگاه لازم است به Dublin Airport Free WiFi و یا شبکه eircom متصل شوید. برای استفاده از اینترنت نیاز به ثبت نام و رجیستر نمی باشد. علاوه بر این کیوسک های اینترنتی به نام سرفباکس (Surfbox) نیز در نقاط مختلف فرودگاه بین المللی دوبلین وجود داشته که خدمات اینترنت و همچنین امکانات چاپ را در اختیار مسافران قرار می دهند. این کیوسک ها در سالن پروازهای ورودی و خروجی، بین گیت های ۱۰۱ تا ۱۲۱، گیت های ۲۰۱ تا ۲۲۰ و گیت های ۳۰۱ تا ۳۱۳ وجود دارند. علاوه بر این در قسمت پروازهای ورودی، در محدوده گیت های ۴۰۰ تا ۴۲۵ و پس از کنترل های گمرکی ایالات متحده وجود دارند.

کانتر اطلاعات: یک کانتر اطلاعات در ترمینال ۱ پروازهای ورودی فرودگاه بین المللی دوبلین وجود دارد. علاوه بر این شما می توانید راهنمایان مسافران را در سراسر فرودگاه دوبلین ایرلند مشاهده نمایید.

فروشگاه های فری شاپ و خرید: فروشگاه The Loop Duty Free در هر دو ترمینال قرار داشته و از ساعت ۴ صبح تا ۱۰ شب خدمات و امکانات خرید را فراهم می کند. برای اینکه بتوانید زمان خود را بگذرانید فروشگاه های مختلف دیگری نیز وجود دارند. یک سوپرمارکت به نام اسپار نیز وجود داشته که در روزهای جمعه و دوشنبه به صورت ۲۴ ساعته و در روزهای دیگر از ساعت ۵ صبح تا ۱۱ شب باز می باشد. این سوپرمارکت در ترمینال ۲ پروازهای ورودی واقع شده است.

رستوران ها و کافه ها: گزینه ها، امکانات و خدمات غذایی بسیاری در سراسر فرودگاه وجود داشته که هر کدام منوهای مختلفی ارائه می نمایند. اکثر آن ها از ساعت ۴ صبح باز می شوند. در ترمینال یک فرودگاه بین المللی دوبلین می توانید گزینه های ۲۴ ساعته را ببینید. کافه AMT در قسمت پروازهای ورودی، مک دونالد در نیم طبقه رستوران ها و رایت خوت (Wrights of Howth) از جمله این رستوران ها می باشد. علاوه بر این ها در فرودگاه دوبلین ایرلند شما می توانید غذاهای تازه و خانگی را نیز در سوپرمارکت اسپار می توانید دریافت نمایید.

صرافی و خدمات پولی: دستگاه های ATM و دریافت پول نقد در سراسر فرودگاه بین الملی دوبلین چه در قسمت عمومی و چه در قسمت مسافران قرار داشته اما ممکن است هزینه کارمزد از آن کسر شود بنابراین به این موضوع دقت نمایید. برای تعویض ارز خود می توانید از امکانات و خدمات صرافی بین المللی ICE استفاده نمایید. این صرافی ها در سراسر فرودگاه وجود دارند. در ترمینال یک، در بخش سالن پروازهای ورودی، در قسمت سالن بار، در بخش سالن پروازهای خروجی، در ترمینال دو، خدمات و امکانات صرافی ها در سالن بار، محل دریافت کارت پرواز و در سالن پرواز وجود دارند.

امکانات و خدمات کودکان: امکانات و خدمات تعویض پوشک کودکان و نوزادان در فرودگاه دوبلین ایرلند در هر دو ترمینال یک و دو وجود دارند. علاوه بر این صندلی های بلند و کالسکه نیز برای کودکان وجود داشته که می توانید آن ها را از کیوسک های داخل فرودگاه اجراه نمایید.

فرودگاه بین الملی دوبلین

سیستم حمل و نقل در فرودگاه بین المللی دوبلین

اتوبوس: چندین شرکت اتوبوسرانی به صورت روزانه خدمات و امکانات حمل و نقل را به فرودگاه دوبلین ایرلند ارائه می نماید. این اتوبوس ها به ایستگاه های قطار، مناطقی درون شهر ایرلند و همچنین اطراف آن و علاوه بر این ها به مناطقی در ایرلند شمالی نیز خدمات حمل و نقل را ارائه می کنند. برای اینکه از ساعت حرکت و مسیر اتوبوس ها مطلع شوید می توانید به سایت فرودگاه بین المللی دوبلین مراجعه نمایید.

تاکسی: تاکسی روشی امن و مطمئن برای سفر به یا از فرودگاه بین المللی دوبلین می باشد. این تاکسی ها می توانند تا مقاصدی به فاصله ۳۰ کیلومتر خدمات ارائه نموده و با داشتن امکانات تاکسی متر، میزان هزینه شما را به طور دقیق ارائه کرده و رسید آن را نیز صادر می کنند.

اجاره اتومبیل: آزانس اجاره اتومبیل Sixt در سالن پروازهای ورودی ترمینال یک فرودگاه دوبلین ایرلند واقع شده و یک میز برای ارائه خدمات و امکانات اجاره اتومبیل در آنجا دارد. علاوه بر این در پارکینگ های ترمینال یک و دو فرودگاه بین المللی دوبلین می توانید چند شرکت اجاره اتومبیل شامل آویس (Avis)، باجت (Budget)، دالی کار رنتال (Dooley Car Rentals)، اینترپرایز (Enterprise) و یوروپکار (Europcar) را مشاهده نمایید.

فرودگاه بین الملی دوبلین

منبعwww.sleepinginairports.net

 

کلمه‌های کلیدی: