5 جاذبه دبی که در تور دبی باید دید

فرض میکنیم شما سفری به شهر دبی در پیش دارید . شاید شما اطلاعاتی جامعی از شهر مدرن و پیشرفته دبی نداشته باشید. ما در این گزارش قصد داریم ضمن ارائه اطلاعاتی جامع درباره شهر دبی ، 5 جاذبه گردشگری در این شهر را به شما معرفی کنیم تا شما در تور دبی  حتما سری به آنها بزنید. اگر هم سفری یکروزه به دبی دارید پیشنهاد میکنیم حتما از این سایت بلیط تهیه فرمائید. 

دبی کجاست ؟

دبی بزرگ‌ترین شهر کشور امارات متحده عربی است که در جنوب کشور ایران، در حاشیه خلیج همیشه فارس و در شبه جزیره عربستان قرار گرفته است. این شهر، بندری با جذابیت‌های مدرن و گاهاً جاذبه‌های تاریخی و طبیعی است.
نخستین نشانه‌های شهرسازی در دبی به سال ۱۷۹۹ میلادی مربوط می‌شود. در سال ۱۸۳۳ میلادی به دست شیخ «مکتوم بن بطی بن سهیل آل مکتوم» به طور رسمی به عنوان یک شهر بنیان گذاشته شد.

با کشف نفت در دبی در سال ۱۹۶۶ و همچنین به دلیل موقعیت ژئوپلیتیکی آن، این شهر به یک بندر مهم تبدیل شد. کشف نفت منجر به مهاجرت سریع کارگران خارجی برای کار در این شهر شد به طوری که در مدت بسیار کوتاهی ۳۰۰ درصد به جمعیت آن افزوده شد. دبی جدید پس از خروج بریتانیا از این شهر در سال ۱۹۷۱ شروع به شکل گرفتن کرد و کشور امارات متحده عربی را به همراه ابوظبی و ۴ شیخ‌نشین دیگر پایه‌گذاری کردند.

چند جاذبه گردشگری دبی

سافاری دبی

پیشنهاد ما همین سافاری دبی است . جایی که شما را از دبی مدرن برای ساعاتی دور میکند.  بیابان‌گردی و دشت‌گردی نوعی از فعالیت طبیعت‌گردی با وسیله است که برای انجام آن اغلب از ماشین‌های دو دیفرانسیل استفاده می‌شود اما در برخی از موارد و به صورت طبیعی‌تر این فعالیت، از اسب و شتر هم به عنوان وسیله نقلیه استفاده می‌شود. هیجان، لذت تجربه و لمس شن‌های کویر، غلت‌خوردن در میان ماسه‌ها و رانندگی در  پستی‌ها و بلندی‌های کویر بدون محدودیت، هر انسانی را وا می‌دارد که آن را تجربه کند از این رو سافاری که واژه‌ای جدید و نوپا در صنعت گردشگریست توانسته گردشگران زیادی را در این زمینه با توجه به پتانسیل‌های طبیعی این کشور در کویرها و بیابان‌هایش به خود جلب نماید

دبی مال امارات

جاذبه بعدی که مورد علاقه خانم هاست دبی مال امارات است.  The Dubai Mall، به معنی : مرکز خرید دبی نام بزرگترین مرکز خرید جهان است که در شهر دبی، کشور  امارات متحده عربی ساخته شده‌ است. این مرکز خرید بخشی از پروژهٔ ۲۰ میلیارد دلاری برج خلیفه، بلندترین سازهٔ جهان می‌باشد و دارای بیش از ۱،۲۰۰ فروشگاه است. این مرکز خرید در ماه نوامبر سال ۲۰۰۸ برای مردم کشور امارات بازگشایی شد. دسترسی به این مال توسط خیابان دو طبقهٔ «دوحه» امکان‌پذیر است.

باغ گل معجزه دبی

دبی پر از معجزات عجیب و غریب است. اما دیدن این معجزه را از دست ندهید.  بزرگترین باغ گل دنیا باغ میراکل یا معجزه نام دارد بهشتی در دل کویر که در شهر مدرن و حیرت انگیز دبی ساخته شده است. جایی که با هیچ جای کره ی زمین قابل مقایسه نیست میلیون ها گل در این باغ رویایی گرد هم آمده اند تا مکانی فوق العاده را برای شما عزیزان بسازند.

دبی فریم

از جدیدترین و مشهورترین ساختمان های جهان میتوان به ساختمان قاب عکس دبی که همزمان با سال نو میلادی 2018 بازگشایی شد اشاره کرد. این سازه بزرگ با ارتفاع 150 متر و عرض 105 متر دارای نقوش زیبای اکسپو است که از روی نشان اکسپو یکی از نمایشگاه های بین المللی که دبی توانسته است حق میزبان آن را در سال 2020 از آن خود کند تزیین شده است.

پارک آبی وایلد وادی دبی

از معروفترین پارک های آبی دبی پارک وایلد وادی میباشد که استخر موج های آن بزرگترین استخر موج های آبی خاورمیانه است. سال ساخت پارک آبی که در یکی از بهترین مناطق دبی یعنی ساحل جمیرا و درست روبروی برج العرب ساخته شده است 1999 میلادی بوده است و شکل ظاهری آن را شبیه داستان یوها از داستانهای کهن عربی ساخته اند.

مطمئنا شهر دبی مملو از جاذبه هایی است که شما را برای چند هفته میتواند سرگرم کند. سفر به دبی را حتما در برنامه خود بگذارید. در صورت تمایل میتوانید از خدمات تور و ویزا دبی ایلیاگشت استفاده نمائید.

 

کلمه‌های کلیدی: