بازدید از کانال دانوب در اتریش را از دست ندهید

کشور اتریش از کشورهای اروپای مرکزی و پایتخت آن شهر وین است. این کشور از شمال با آلمان و جمهوری چک، از شرق با اسلوواکی و مجارستان، از جنوب با ایتالیا و اسلوونی و از غرب با سوئیس و لیختنشتاین هم‌مرز است. رودخانه دانوب که دومین رود بزرگ اروپا است، از ۹ کشور اتریش ، بلغارستان، کرواسی، آلمان، مجارستان، رومانی، اسلواکی، صربستان و اوکراین می‌گذرد.

کانال یا آبراهه دانوب که در آلمانی به آن (Donaukanal) گفته می شود، یک شاخه از رود دانوب محسوب می شود که دومین رود بزرگ اروپا به شمار رفته و از مرکز بخش تاریخی وین، می گذرد. از زمان های دور و قرن ۱۷ میلادی یک شاخه طبیعی از رود دانوب به سمت شهر وین منشعب می شد که آب ورودی آن تحت کنترل قرار داشت. امروزه این کانال یک تفرج گاه مشهور برای مردم شهر به حساب آمده و دارای خیابان هایی زیبا، کافه ها و رستوران های متعدد و تفریحی کنار رود است. این منطقه یکی از مناطق مورد علاقه من در شهر وین محسوب می شود.

کانال دانوب در اتریش

ما در هر دو طرف کانال قدم زده و به تماشای آثار هنری و گالری ها و مردمی که در این روز زیبا و آفتابی در این محل استراحت می کردند، پرداختیم. در حقیقت منطقه اطراف کانال دانوب با ساختمان های مدرن و معماری امروزی آن در فاصه چند دقیقه پیاده روی تا بخش تاریخی شهر، نشان دهنده دو دنیای متفاوت و شگفت انگیز از شهر وین است. بخش پایانی برنامه ما صرف شامی ایده آل در کافه رستوران (Motto am Fluss) بود که در کرانه آبراهه دانوب قرار داشته و من به طور تضمینی این رستوران را به جهت کیفیت بسیار خوب خدمات و غذاهای آن به همه گردشگران توصیه می کنم.

کانال دانوب در اتریش

من یک برنامه ویژه دیگر نیز برای همسفرم داشتم و پس از شام به سمت (Sofitel Vienna Stephansdom) رفتیم. این محل در یک هتل زیبا قرار دارد که در بالای آن یک کافه رستوران با نمای فوق العاد زیبا رو به شهر وین ساخته شده است که مراجعه به این محل و تماشای چشم اندازی زیبا از شهر را به همه گردشگران وین توصیه می کنم. در شهر وین محل زیبای دیگر مشابه این هتل، در بالای مجتمع مسکونی (Steffl department) در مرکز شهر قرار دارد.

کانال دانوب در اتریش
آسانسور این مسیر دارای دیواره ای شیشه ای بوده و شما نمایی زیبا از وین را به ویژه در طول شب خواهید دید. در این کافه یک نوشیدنی خورده و به تماشای چراغ های زیبای شهر که با تاریک شدن هوا، روشن می شدند پرداخته و پس از گذراندن یک روز فراموش نشدنی در شهر وین، از منظره بی نهایت زیبای روبروی خود لذت بردیم.

 

کلمه‌های کلیدی: