در سفر به آفریقا بازی با چیتا ها را فراموش نکنید

چیتا ها و سایر حیوانات آفریقایی یکی از جاذبه های گردشگری این قاره زیباست. بعضی ها فقط به عشق دیدار با این حیوانات به آفریقا می آیند. پس نباید بازی با چیتاهای آفریقایی را فراموش کنید.

با ایلیاگشت همراه باشید تا از تجربیات یک گردشگر با ذوق آشنا شوید.

من رابی داوون هستم . من عاشق حیوانات و مخصوصا حیوانات سریع و خشن هستم، به خصوص چیتا. من از زمان کودکی و جوانی احساس نزدیکی خاصی با این نوع حیوان داشتم. یادم می آید در زمان مدرسه یکی از سریع ترین ها در مسابقه فوتبال آمریکایی بودم.

جالب است بدانید اسم مستعار خودم را چیتا گذاشتم. بلاخره بزرگ شدم و به آفریقا آمدم. اکنون در زامبیا هستم و با انجمن بک پکرها در زامبیا برای نجات نسل چیتا ها فعالیت می کنم.

بازی با چیتا ها

من فکر میکنم در حمایت از برنامه نجات نسل چیتاها نباید تردید کرد، چون جمعیت چیتاها اخیرا با چالش‌ های بزرگی مواجه بوده است که به تهدیدهایی برای جمعیت چیتاها در جهان شده است.

نکته جالب این گزارش اینجاست که شما میتوانید در سفر خود به آفریقا و زامبیا با چیتاهایی که با انسانها بزرگ شده اند بازی کنید و از سرو کله هم بالا بروید. اما با حفاظت و مراقبت چون هرچقدر هم که اینها با انسانها بزرگ شده اند بازهم خوی وحشی دارند و فراموش نکنید که چیتا هستند.

بازی با چیتا ها

در برنامه های سافاری آفریقای جنوبی حتما بازدید از چیتا ها و بازی با آنان گنجانده شده است.

منبع : www.travelandleisure.com

کلمه‌های کلیدی: