آیا هواپیما بوق دارد؟

یکی از سوالاتی که همیشه برای مردم پیش می آمد این بود که آیا هواپیما بوق دارد؟ یا اینکه بوق هواپیما چه شکلی است و چه صدایی دارد؟حالا زمان پاسخ به این سوال جالب است. با ایلیاگشت همراه باشید تا به سوالات خود پاسخ دهید.

آیا هواپیما بوق دارد؟

آیا هواپیما بوق دارد؟

واقعیت ماجرا اینجاست که اکثر هواپیماها دارای سیستمی شبیه بوق هستند ولی صدایی ندارد ، اما خلبان توسط آن پرسنل زمینی را مطلع می سازد که در حال نشستن ، برخاستن و حالت های مختلف است .

کاربردهای بوق هواپیما

وقتی هواپیما روی زمین قرار دارد و مهندسین پرواز در حال بررسی و عملیات بر روی هواپیما هستند با فرستادن سیگنال با همکارانشان در زمین و هوا ارتباط برقرار می کنند. برای این کار دکمه ای به نام GND وجود دارد.

از دیگر کابردهای بوق یا همان سیگنال هواپیما در مواقعی است که هوایما ها از کنار هم رد میوشند و برای عدم برخورد با یکدیگر از آن استفاده می کنند.

کاربردهای بوق هواپیما

یکی دیگر از راه های ارتباط بین هواپیماها و پرسنل زمینی استفاده از نشانه های بصری برای هشدار و ارتباط برقرار کردن است. به عنوان مثال با خاموش و روشن کردن چراغ به یکدیگر علامت می دهند.

یکی دیگر از علامت ها وجود چراغ های رنگی روی بال هواپیماست. هواپیماها معمولا روی بال چپشان چراغ قرمز و روی بال راست چراغ سبز دارند. بدین صورت هواپیمای دیگر می تواند جهت حرکت هواپیما را تشخیص بدهد.

جایگاه بوق هواپیما

با توجه به توضیحاتی که داده شد بلاخره آیا هواپیما بوق دارد ؟ بله دارد. البته با کمی تفاوت با بوق هایی که تاکنون دیده ایم و صدای آن را شنیده ایم. این بوق صدا ندارد ولی سیگنال دارد. بوقی است که میتواند جان صدها نفر را نجات دهد.

 

 

 

کلمه‌های کلیدی: