از فرودگاه پیرسون تورنتو چگونه به مرکز شهر برویم؟

فرودگاه بین المللی پیرسون تورنتو با نام صحیح انگلیسی Toronto Pearson Airport Transportation در منطقه میسی ساگا در حومه شهر تورنتو قرار گرفته است و حدود ۴۰ کیلومتر با مرکز شهر تورنتو فاصله دارد. فرودگاه پیرسون پر رفت و آمدترین فرودگاه کانادا محسوب می شود و سالانه بیش از ۴۷ میلیون مسافر از این فرودگاه برای جابجایی استفاده می کنند. در این مطلب قصد داریمگزینه های حمل و نقل فرودگاه پیرسون تورنتو و راه های دسترسی به مرکز شهر را به شما معرفی کنیم. اگر بلیط هواپیمایتان به مقصد این فرودگاه است با استفاده از این اطلاعات می توانید به راحتی خود را به هتل و مرکز شهر برسانید.

فرودگاه پیرسون تورنتو

دسترسی از فرودگاه پیرسون به مرکز شهر تورنتو

نام کامل این فرودگاه لستر بی پیرسون است و به پاس گرامیداشت چهاردهمین نخست وزیر کانادا به این اسم نامگذاری شده است. تورنتو مقصد بسیار محبوبی است و مسافران با اهداف مختلف تفریحی، تحصیلی و کاری به این شهر سفر می کنند. همان طور که گفتیم فرودگاه پیرسون شلوغ ترین و بزرگ ترین فرودگاه در کانادا و قطب اصلی فعالیت های ایرکانادا محسوب می شود.

گزینه های حمل و نقل فرودگاه پیرسون تورنتو بسیار متنوع است و با استفاده از قطار، تاکسی، اتوبوس، کرایه اتومبیل و لیموزین می توانید خود را به هتل و مرکز شهر برسانید. در ادامه هر یک از این موارد را جداگانه توضیح می دهیم تا با توجه به بودجه و زمانی که در اختیار دارید مناسب ترین گزینه را انتخاب کنید.

موقعیت فرودگاه بین المللی پیرسون تورنتو

قطار اکسپرس یکی از آسانترین گزینه های حمل و نقل فرودگاه پیرسون

از سال ۲۰۱۵ قطارهایی به نام یونیون پیرسون اکسپرس (Union Pearson Express) راه اندازی شده است و دسترسی آسان، ارزان و راحتی به مرکز شهر فراهم کرده است. این سرویس یکی از بهترین و پرطرفدارترین گزینه های حمل و نقل فرودگاه پیرسون است و مسافران را از فرودگاه پیرسون به ایستگاه قطار مرکزی شهر جابجا می کند. قطارها هر ۱۵ دقیقه یکبار حرکت می کنند و مسافران را در مدت زمان ۲۵ دقیقه به مرکز شهر تورنتو می رسانند.

اگر چمدان های زیادی همراهتان نیست این گزینه یکی از بهترین و راحت ترین گزینه های حمل و نقل فرودگاه پیرسون محسوب می شود و با هزینه ای معقول می توانید خود را به هتل برسانید.

قطار اکسپرس

اتوبوس اکسپرس ارزانترین گزینه های حمل و نقل فرودگاه پیرسون

یکی دیگر از گزینه های مقرون به صرفه و آسان در حمل و نقل فرودگاه پیرسون استفاده از اتوبوس است. اتوبوس های فرودگاه به نام ایرپورت راکت (Airport Rocket) همه روزه به جابجایی مسافران می پردازند و بین ایستگاه کیپلینگ و فرودگاه پیرسون تورنتو حرکت می کنند. ایستگاه کیپلینگ امکان دسترسی به مترو را فراهم می کند و از آنجا می توانید به هرکجای شهر که خواستید بروید. علاوه بر این، اتوبوس مالتون ۵۸ ای از نواحی شمالی تورنتو حرکت می کند و مسافران را به ایستگاه لورنس غربی در خیابان لورنس می رساند.

اتوبوس های دیگری نیز در فرودگاه وجود دارند که با توجه به مقصدتان می توانید سوار آن ها شوید. با استفاده از اتوبوس اکسپرس در مدت زمان ۴۵ دقیقه می توانید از فرودگاه پیرسون به ایستگاه یونیون در مرکز شهر برسید.

اتوبوس های اکسپرس تورنتو

اجاره تاکسی 

تاکسی راحت ترین و بهترین گزینه های حمل و نقل فرودگاه پیرسون تورنتو است و اکثر مسافران از این طریق خود را به هتل می رسانند. با استفاده از تاکسی در مدت زمان ۳۰ الی ۴۰ دقیقه می توانید خود را به مقصدتان در تورنتو برسانید. اگر برای اولین بار به تورنتو سفر کرده اید و با شهر آشنایی چندانی نداریدیا اگر چمدان های زیادی همراهتان دارید تاکسی را انتخاب کنید. در فرودگاه تورنتو تاکسی های مجوزدار و رسمی فعالیت می کنند تا امنیت و راحتی مسافران تضمین شود. کرایه مسیر بر اساس زمان و مسافتی که طی می کنید از قبل تعیین و به شما اعلام می شود.

بنابراین هنگام سوار شدن به تاکسی می دانید که قرار است چقدر پرداخت کنید. ایستگاه تاکسی ها بیرون ساختمان تمام ترمینال ها وجود دارد و به محض خارج شدن از ترمینال آن ها را خواهید دید. اگر مقصدتان جایی خارج از محدوده تورنتو قرار دارد به ازای هر کیلومتر مبلغی به کرایه اضافه می شود. به طور مثال مسافرانی که قصد رفتن به آبشار نیاگارا را دارند باید کرایه بیشتری بپردازند. مزیت استفاده از تاکسی این است که کرایه بر اساس هر تاکسی حساب می شود نه بر اساس هر مسافر؛ بنابراین اگر ۳-۴ نفر هستید کرایه برایتان به صرفه تمام خواهد شد.

اجاره تاکسی از فرودگاه تا مرکز شهر

کرایه ماشین های لیموزین

اتومبیل های لیموزین هم یکی دیگر از گزینه های خوب حمل و نقل فرودگاه پیرسون تورنتو است و در مدت زمان ۳۰ الی ۴۰ دقیقه مسافران را به هتل در مرکز شهر می رسانند. این اتومبیل ها اغلب مشکی هستند و در ظاهر شبیه به تاکسی هستند، اما سرویس های به مراتب بیشتر و اتومبیل های مدرن تری را به مسافران ارائه می کنند. کرایه لیموزین ها هم مثل تاکسی از قبل تعیین می شود و به زمان و مسافت سفر بستگی دارد. اگر دوست دارید در سفر به تورنتو با رفاه و راحتی بیشتری به هتل بروید می توانید از اتومبیل لیموزین استفاده کنید. این اتومبیل ها جادارتر هستند و برای گروه های چند نفره مناسب ترند.

کرایه ماشین های لیموزین از فرودگاه تا مرکز شهر

سرویس شاتل هتل تا مرکز شهر

اکثر هتل های نزدیک فرودگاه، سرویس شاتل رایگان را در اختیار مسافران خود قرار می دهند. بنابراین اگر هتلتان در فاصله نسبتا نزدیکی از فرودگاه قرار دارد حتما در مورد این سرویس از پذیرش هتل سوال کنید. البته هتل هایی که در مرکز شهر قرار دارند معمولا این سرویس را ارائه نمی کنند و مسافران باید از طریق یکی از گزینه های حمل و نقل فرودگاه پیرسون خود را به هتل برسانند.

سرویس شاتل هتل تا مرکز شهر

کرایه اتومبیل در تورنتو

اگر دوست دارید در مدت اقامت در تورنتو از آزادی عمل و استقلال بیشتری برخوردار باشید می توانید اتومبیل کرایه کنید. چندین شرکت مختلف و بین المللی در فرودگاه حضور دارند و انواع خدمات کرایه اتومبیل را به مسافران ارائه می کنند. دفاتر این شرکت ها در طبقه اول پارکینگ هر ترمینال قرار دارد و می توانید برای کرایه اتومبیل به آن ها مراجعه کنید. این شرکت ها خدمات مختلفی را با قیمت های متفاوت ارائه می کنند. بنابراین با مقایسه قیمت ها و سرویس ها می توانید مناسب ترین گزینه را انتخاب کنید. اگر ۳-۴ نفر هستید و هزینه های سفر را با هم تقسیم می کنید کرایه اتومبیل می تواند باعث صرفه جویی در هزینه های سفر شود.

کرایه اتومبیل شخصی از گزینه های حمل و نقل فرودگاه پیرسون

منبع: tripsavvy.com

 

کلمه‌های کلیدی: