دیزنی لندهای معروف جهان

حتما در کودکی خود کارتون های والت دیزنی را دیده اید، با آن خاطره دارید و اکنون که چند سال از آن می گذرد خیلی خوب است به دنیای واقعی دیزنی سفر کنید. در دنیای دیزنی ها همه شخصیت های کارتونی به اندازه چند برابر بزرگتر هستند. میتوانید با آنها عکس بیدازید. میتوانید به قصر معروف دیزنی ورود کنید و در آن گشتی بزنید.

کمپانی والت دیزنی وارد مسیر تجارت جدید شده و در اکثر نقاط دینا شهربازی های معروف دیزنی لند تاسیس میکند. در این گزارش قصد داریم تا شما را با 7 مورد از دیزنی لندهای معروف جهان آشنا کنیم.

دیزنی لند پاریس

محل شهربازی Marne-la-Vallee، France
هزینه هر بلیط : 72 دلار برای MAGIC یک روز بزرگسال بلیط

یکی از دیزنی لندهای معروف جهان دیزنی لند پاریس است. مجموعه دیزنی لند که در سال 1992 آغاز به کار کرد پس از توکیو دومین دیزنی لند خارج از ایلات متحده آمریکا محسوب میوشد و با بیش از 15 میلیون بازدیدکننده در سال محبوبیتی به اندازه برج ایفل و موزه لوور پاریس دارد. 

این مجموعه عظیم شامل دهکده های کوچک و بزرگ کارتون ها و فیلم های مختلف دیزنی و دو شهربازی، یک فروشگاه، هفت هتل دیزنی، منطقه سرگرمی و اغذیه فروشی های دیگری میباشد. معماری و طراحی این بناها و سازه ها از هندسه و الگوی خاصی پیروی نمی کنند و فضای سبز میان آنها ارگانیک است و سعی شده که این محدوده ها شکل طبیعی خود را داشته باشند.

دیزنی لندهای معروف جهان

دیزنی لند هنگ کنگ

محل شهربازی هنگ کنگ
هزینه هر بلیط : 79.00 دلار آمریکا ویژه 1 روز بزرگسالان 
دیزنی لند هنگ کنگ نسخه ای از پادشاهی سحر و جادو جهان والت دیزنی در آمریکا است. هر جاذبه ای که در کارتون ها دیده اید را میتوانید اینجا هم ببینید. در رستوران های این دیزنی لند میتواند انواع غذاهای آمریکایی، چینی ، اروپایی و … را میل کنید. این دیزنی لند با 6.2 میلیون بازدید کننده در سال به عنوان یکی از شلوغترین دیزنی لندهای  جهان محسوب میشود.

دیزنی لندهای معروف جهان

دیزنی لند کالیفرنیا

محل شهربازی آناهیم، کالیفرنیا
هزینه هر بلیط : 117 دلار برای یک روز بزرگسال بلیط
دیزنی لند کالیفرنیا از دیگر دیزنی لندهای معروف جهان می باشد. دیزنی کالیفرنیا ماجراجویی جایی است که شخصیت های مورد علاقه دیزنی و پیکسار به خانه می آیند. تعداد بازدید کننده این شهربازی در سال 2017 با افزایش 3 درصدی نسبت به سال گذشته به بیش از 9.5 میلیون نفر رسید. اما باوجود مرد عنکبوتی و هالک و شرک این تعداد حتما بیشتر هم خواهد شد.

دیزنی لند هالیوود

محل شهربازی دریاچه بوئنا ویستا، فلوریدا
هزینه هر بلیط : 114 دلار برای یک بلیط روزانه بزرگسالان

تفاوت این دیزنی لند با سایر دیزنی لند ها این هست که شخصیت های دنیای هالیوود هم به یدان آمده اند و شانه به شانه والت دیزنی ها گردهم آمده اند. این به ندرت اتفاق می افتد، اما حضور در دنیای استودیوی های هالیوود در سال 2017 با 0.5٪ کاهش همراه بوده است. 

دیزنی لندهای معروف جهان

دیزنی لند شانگهای

محل شهربازی شانگهای، چین
هزینه هر بلیط : 62.00 دلار آمریکا برای یک روز بزرگسالان

عمر دیزنی لند شانگهای به دسال میرسد اما یکی از محبوب ترین و شلوغ ترین دیزنی لندهای جهان به شمار میرود. این پروژه 5.5 میلیارد دلاری در سال 2017 حدود 11 میلیون بازدید کننده را به دروازه های خود راه داد. هر عنصر معروف دیزنی در دیزنی شانگهای وجود دارد، از جمله مارول، میکی، دزدان دریایی کارائیب، داستان اسباب بازی و …

دیزنی لند شانگهای

دیزنی لند فلوریدا Epcot 

محل شهربازی دریاچه بوئنا ویستا، فلوریدا
هزینه هر بلیط : 114 دلار برای یک بلیط روزانه بزرگسالان
Epcot یکی از دیزنی لندهای معروف جهان است که در فلوریدا آمریکاست. حدود 12.2 میلیون نفر، در سال 2016 از این مجموعه بازدید کرده اند و تا به امروز میزان بازدید کننده ها رو به افزایش بوده است.. پس میتوان از اینرو گفت یکی از بزرگترین دیزنی لندهای جهان است. 

دیزنی لند فلوریدا Epcot 

دیزنی لند توکیو

محل شهربازی توکیو، ژاپن
هزینه هر بلیط : 67 دلار آمریکا (7،400 یورو) برای یک بلیط روزانه بزرگسالان
دیزینی لند توکیو در منطقه اورایاسو (Urayasu) و در مجاورت شهر توکیو واقع شده است مساحت این شهر بازی حدود 465 هزار متر مربع می باشد. دیزنی‌لند توکیو که از سرزمین دیزنی‌لند کالیفرنیا و «قلمرو جادویی» در فلوریدا الگوبرداری شده، از ۷ سرزمین موضوعی به وجود آمده و دارای تزئینات و گردش‌گاه‌های فصلی است. در سال ۲۰۱۳ این پارک میزبان ۱۷.۲ میلیون بازدید کننده بود و عنوان دومین پارک موضوعی پر بازدید، بعد از قلمرو جادویی را به خود اختصاص داد.

دیزنی لند توکیو
کلمه‌های کلیدی: