اطلاعات غلط در مورد نیوزلند

نیوزلند کشوری که جزیره ای است و در اقیانوس آرام به آرامی آرمیده است. این جزایر شامل یک حزیره بزرگ و یک جزیره کوچک است. این کشور حدود تقریبا 80 میلیون سال از همه جا جدا بوده و نزدیک ترین خشکی به آن استرالیا است که حداقل 2000 کیلومتر با آن فاصله دارد. این کشور با کشورهای فیجی، جزایر تونگا و نیوکالدونیا همسایه است. در این مقاله به معرفی برخی از کلیشه های نیوزلند می پردازیم.

متاسفانه کلیشه های اشتباه زیادی در مورد کشورهای مختلف دنیا وجود دارد. سفر کردن راهی است تا از نزدیک با آن کشورها آشنا شویم و متوجه اشتباه بودن تصوراتمان بشویم. امروز می خواهیم در مورد کلیشه های نیوزلند صحبت کنیم. در بین تمام کلیشه های رایج، چند کلیشه وجود دارد که مردم نیوزلند را بیش از همه ناراحت می کند. اگر قصد سفر به این کشور شگفت انگیز را دارید مراقب باشید در مورد این موضوعات صحبت نکنید.

نیوزلند فسمتی از استرالیاست

این موضوع یکی از کلیشه های نیوزلند است که مردم این کشور را بسیار ناراحت و عصبانی می کند. پرسیدن این سوال از یک نیوزلندی مثل این است که از یک کانادایی بپرسیم آیا کانادا بخشی از ایالات متحده آمریکاست؟! یا مثلا ایرلند و اسکاتلند را با هم اشتباه بگیریم یا فکر کنیم دانمارک و سوئد در نزدیکی هم قرار گرفته اند! مردم یک کشور به دلیل ارق و علاقه ای که به کشورشان دارند دوست ندارند بقیه کلیشه های غلط و نادرستی در مورد کشورشان داشته باشند.

کلیشه های نیوزلند

نیوزلندی ها همه اهل اوکلند هستند

اوکلند پرجمعیت ترین و مشهورترین شهر نیوزلند است. با این که ولینگتون پایتخت نیوزلند است اما بخش زیادی از جمعیت این کشور در اوکلند متمرکز شده اند. با این حال، هیچ وقت فراموش نکنید که نیوزلند شهرها و شهرستان های متعددی دارد و قرار نیست هر فرد نیوزلندی اهل اوکلند باشد! مثل این که فکر کنیم هر ایرانی اهل تهران است! این تصور هم یکی دیگر از کلیشه های نیوزلند است که درست نیست.

کلیشه های نیوزلند

نیوزلند دقیقا کجاست؟

یکی از مشکلات که در مورد نیوزلند وجود دارد که خیلی ها اصلا نمی دانند این کشور کجا قرار گرفته است! حتی نکته عجیب و تاسف برانگیز این است که در بسیاری از نقشه ها نیوزلند از قلم می افتد و اصلا این کشور روی نقشه وجود ندارد. خودتان را جای یک نیوزلندی بگذارید و ببینید چه احساسی دارد وقتی متوجه می شوید مردم نمی دانند کشور عزیزتان کجای این دنیاست.

اطلاعات غلط در مورد نیوزلند

در نیوزلند طبیعت کاملا بکر و دست نخورده است

جملاتی از این دست را معمولا در تبلیغات برای سفر به نیوزلند زیاد دیده ایم. گفته می شود که نیوزلند طبیعتی بکر دارد و می توان به نقاطی سفر کرد که پای هیچ انسانی به آن نرسیده است. اما باید بدانید که این موضوع هم یکی از کلیشه های نیوزلند است و کاملا صحت ندارد. صد البته که نیوزلند کشوری بی نظیر و شگفت انگیز است و مملو از چشم اندازهای طبیعی فوق العاده است. اما نیوزلند هم در برابر انواع آلودگی مصون نیست و در دهه های اخیر گرفتار آن بوده است. بنابراین اگر با یک فرد نیوزلندی مواجه شدید می توانید از زیبایی های کشورش صحبت کنید اما هیچ وقت از واقعیت دور نشوید.

کلیشه های نیوزلند

گوسفند نیوزلندی لوگوی نیوزلند است

این یک حقیقت است که نیوزلند نژاد گوسفندهای مرغوب و مشهوری دارد. اما این طور نیست که در هر گوشه و کناری مملو از گوسفند باشد! پس در سفر به نیوزلند اگر می خواهید سر صحبت را با یک فرد محلی باز کنید لطفا جک های بی مزه راجع به گوسفند و هرچیزی مرتبط با آن را تعریف نکنید.

اطلاعات غلط در مورد نیوزلند

همه چیز خیلی گران است

حتی پولدارترین مسافر هم وقتی به نیوزلند سفر می کند از قیمت بالای برخی کالاها ممکن است تعجب کند. واقعیت این است که نیوزلند فاصله بسیار زیادی از کشورهای دیگر دارد و یک گوشه وسط اقیانوس و دور از همه قرار گرفته است. به همین دلیل واردات محصولات و کالاهای مختلف به این کشور هزینه های بالایی دارد.

خود مردم نیوزلند به خوبی از این موضوع آگاهند و می دانند که قیمت برخی محصولات در نیوزلند به نسبت قیمت همان محصول در کشوری دیگر بالاتر است. اما دیگر لازم نیست موقع هر خریدی که انجام می دهید این جمله را بگویید. مردم نیوزلند هم خودشان به این موضوع عادت کرده اند و آن را به عنوان حقیقتی از زندگی روزمره شان پذیرفته اند.

کلیشه های نیوزلند

منبع: theculturetrip.com

 

کلمه‌های کلیدی: