هتل های متفاوت جهان را بشناسید

بخشی از هتلداران در دنیا نه به دنبال ساخت هتل های بسیار گران قیمت و لوکس و سرشار از خدمات و سرویس ها، بلکه به دنبال ساخت عجیب ترین هتل های جهان هستند تا این تنوع و تازگی و متفاوت بودن باعث شود که تعداد بیشتری از مسافران با رجوع به این هتل ها رونقی به این صنعت بدهند. با ایلیاگشت همراه باشید تا شما را با عجیب ترین هتل های جهان آشنا سازیم.

هتل یخی در کشور کانادا

شاید تا دیروز فکر اینکه هتلی با یخ ساخته شود بیشتر شبیه لطیفه بود. ولی امروزه با پیشرفت تکنولوژی های مدرن این امر محقق شده است. حتی میتوانید در آن رفت و آمد کنید و در آن اقامت کنید. محیطی شبیه سازی شده است که شما احساس میکنید اسکیموی قطب هستید. کشور کانادا و شهر کبک در این امر پیشرو هستند. کانادا به واسطه آب و هوای سردی که دارد در هتل سازی یخی هم پیشرو عمل نموده است. در شهر سرد کبک در منطقه ای سرد تر هتلی ساخته که با تمام مواد و مصالح یخی است.

هتل های متفاوت جهان

هتل کتابی در کشور ژاپن

در شهر توکیو هتلی وجود دارد که مبنای آن کتاب و مطالعه است. هتل تخت و کتاب توکیو، خوابگاهی است که برای دوست داران کتاب طراحی شده است. این هتل در نگاه اول به نظر می‌رسد یک کتاب فروشی قدیمی است، اما زمانی که مهمان ها یک قفسه کتاب را باز کنند، یک گوشه دنج با یک تخت ساده، چراغ مطالعه و پریز برق در پشت آن پیدا می‌کنند که به راحتی می‌توانند در آن استراحت کنند.

هتل های متفاوت جهان

در این هتل سرویس‌های بهداشتی به صورت مشترک وجود دارند و همچنین نیمکت‌هایی در فضای بیرون قفسه‌ها قرار داده شده که برای مطالعه جمعی و دور هم جمع شدن فراهم شده است تا اگر افراد حاضر در هتل دوست داشتند گردهمایی داشته باشند، این امکان برای آنها فراهم باشد.

هتل های متفاوت جهان

هتل رویای دریا در کشور هلند

به محض ورود به زینام یا «رویای دریا» سه پیشنهاد منحصر بفرد برای سکونت شما دارد که فرهنگ دریانوردی هارلینجن را به تصویر می‌کشد. این بندر، مهمانانی دارد که در اقامتگاه‌هایی ۵۶ فوت بالاتر از زمین و در یک جرثقیل بندرگاهی ساکن می‌شوند. این جرثقیل تا سال ۱۹۹۶، برای تخلیه بار کشتی ها استفاده می شد.

عجیب ترین هتل های جهان

اتاق هایی که این هتل فولادی در اختیار شما قرار می دهد شامل ماشین آلاتی است که برای کنترل به کار می رفته است. حسن این اتاق ها در این است که می تواند یک دید ۳۶۰ درجه پانومارویی از شهر و اطرافش به دست بدهد. دریای ودان بخشی از همین چشم انداز است. وجود رنگ های روشن، یک سیستم صوتی تصویری کامل، آشپزخانه، حمام کامل، و پاسیوی پشت بام، باعث می شود بیشتر احساس کنید در یک قایق بادبانی تونی هستید تا یک ماشین صنعتی که مردم محلی آن را «عنکبوت» می نامند.

هتل های متفاوت جهان

همین طور در نزدیکی این مکان یک فانوس دریایی قدیمی قرار دارد که اگرچه مدت ها قبل از رده خارج شده است. اما اینک سه اتاق باقی مانده از این فانوس دریایی در سال ۱۹۲۰ ساخته شده برای اقامت میهمانانی اختصاص یافته است که دوست دارند در این سه اتاق مارپیچ در بالای این فانوس اقامت کنند.

این اتاق ها با امکانات کامل پذیرای مهمانان هستند و از پاسیوی بالای آنها که ۷۲ فوت ارتفاع دارد،  یک چشم انداز ۳۶۰ درجه از دریا و شهر قابل رویت است. حالا اگر دوست ندارید در این فانوس دریایی اقامت کنید می توانید کمی به آب و دریا و زمین نزدیک تر باشید و در ردینگز بوت اقامت کنید.

هتل های متفاوت جهان

این هتل در واقع یک قایق نجات قدیمی است که حالا به یک اتاق مدرن تبدیل شده و برای برگزاری یک تور دریایی دو ساعته همیشه آمادگی دارد. این قایق که نام قبلی آن لیلا ماراس بوده و در طول زندگی حرفه ایش جان ۴۵ نفر را نجات داده، اکنون یک حمام کامل با وان چوبی دو نفره، آشپزخانه، تخت دو نفره و اتاق نشیمنی با یک سیستم صوتی تصویری کامل دارد.

هتل خلیج موسل در کشور آفریقای جنوبی

اگر از تجربه هایی که در بالا ذکر شد خیلی هیجان زده نشدید، می توانید اقامتی خاص را در یکی از عجیب ترین هتل های جهان به نام هتل سانتوس اکسپرس (Santos Express) در خلیج موسل آفریقای جنوبی تجربه کنید.

هتل های متفاوت جهان

قطار مسافرتی که شما را به هتل می رساند دارای چهار واگن است که هر کدام از واگن ها دارای صندلی و تخت خواب‌های دو نفره است که از میان آن می توانید منظره اقیانوس را تماشا کنید. البته این جا هم حمام ها اشتراکی هستند همین طور اگر علاقه مند هستید که در گروه های بزرگ اسکان داشته باشید بدانید که واگن پنجم این قطار به این کار اختصاص یافته است. این واگن دارای شانزده تخت خواب است که البته بودجه کمتری را هم طلب می کند.

هتل های متفاوت جهان

همین طور سوئیت های ویژه ای هم در دو واگن اختصاصی این قطار مجهز شده است که هر کدام حمام اختصاصی دارند و برای اقامت های خانواده ها یا زوج هایی اختصاص دارند که می خواهند کل واگن در اختیارشان باشد.

هتل های متفاوت جهان

البته بد نیست در باره این ساحل هم بدانیم که ساحل سانتوس یکی از سواحل پرچم آبی برتر آفریقای جنوبی است که به خاطر داشتن امکانات شنا و قابلیت تماشای نهنگ ها و همین طور به خاطر بازار ساحلی و فعالیت هایی که در زمینه غواصی و موج سواری صورت می گیرد بسیار شناخته شده است و افراد بی شماری از نقاط مختلف دنیا به این سواحل سفر می کنند.

کلمه‌های کلیدی: