پل شیطان

پل های تاریخی زیادی در سراسر قاره اروپا موجود می باشد که به پل شیطان شناخته می شوند. اما چرا؟ شاید مردم اعتقاد دارند که این پل ها توسط نیروهای شیطانی ساخته شده اند. در واقع جایی که این پل ها قرار بود ساخته شوند آنقدر خطرناک و پرچالش بوده که برای ساخت آن ها تلاشی فراتر از حد تصور نیاز بوده است.  کشور سوئیس در قلب اروپا هم پلی تماشایی و خطرناک دارد که به پل شیطان سوئیس معروف است.

پل شیطان سوئیس کجاست؟

پل شیطان سوئیس روی دره Schöllenen بر رودخانه ریوس ساخته

شده و مردم بومی بر این باورند که توسط شیطان ساخته شده است. اگر پای صحبت های مردم این جا بنشینید برایتان از افسانه ای می گویند که درباره راز ساخته شدن این پل است.

[foogallery id=”14580″]

افسانه ساخته شدن پل شیطان سوئیس

طبق این افسانه، ساختن پل در این ناحیه آنقدر سخت بود که یک روز یک چوپان که به اینجا رفت آمد داشت آرزو کرد که ای کاش شیطان می توانست در اینجا پلی درست کند تا راحت تر بتواند به این منطقه برود در همین هنگام ناگهان شیطان ظاهر شد و گفت که تنها در صورتی در این محل پل درست می کند که بتواند روح اولین کسی که از روی پل می گذرد را تسخیر کند.

بعد از ساخته شدن پل، روستایی ها تصمیم گرفتند تا با فرستادن یک بز کوهی به روی پل، شیطان را گول بزنند. شیطان که از رفتار روستایی ها عصبانی شده بود یک سنگ بزرگ برداشت تا با پرتاب آن به سمت پل آن را تکه تکه کند. شیطان به همراه این سنگ بزرگ به سمت پل در حال حرکت بود که ناگهان زنی را دید که شیء مقدسی را حمل می کرد، شیطان با دیدن این زن از شدت ترس، سنگ را رها و فرار کرد.

مسیری که روی دره Schöllenen کشیده شده یک راه ارتباطی مهم و کوتاه ترین مسیر گردنه ی گوتهارد است اما این مسیر تا اوایل قرن ۱۳ استفاده نشد چون گذشتن از این مسیر هم معنی عبور از رودخانه پرتلاطم ریوس بود! رودخانه ای که در اوایل تابستان بعد از آب شدن برف ها پرآب و خروشان می شد و گذشتن از روی آن شهامت زیادی می خواست. ساخت اولین پل روی این رودخانه به سال ۱۲۳۰ برمی گردد این پل که از جنس چوب بود و همیشه نیاز به تعمیر و مراقبت داشت.

امروز ماشین هایی که از روی این پل می گذرند شانس این را دارند تا هم پل قدیمی و تاریخی را تماشا کنند و هم ریل راه آهنی را ببینند که روزی چند قطار از روی آن رد می شود و جلوه چشم اندازهای پل را دوچندان می کند. برای تماشای چشم اندازهای خیال انگیز کوهستانی و دهکده هایی عجیب که جذابیت های کتاب های داستانی را برایتان تداعی می کند به سوئیس بروید. قله های برف پوشیده، دریاچه های آبی، دره های زمردین، یخچال های یخی و دهکده هایی در کنار دریاچه ها از مناظر همیشگی سوئیس است.

معمولاً عاشقان پیاده روی در مسیر خود از روی این پل نیز عبور کرده و از چشم انداز زیبای تنگه لذت می‌برند. به یمن ساخته شدن این پل علی رغم وجود صخره‌های متعدد در این ناحیه، پیاده روی آسانی پیش روی افراد است. مسیری که در نهایت تنها سی دقیقه به طول خواهد انجامید.

پیشنهاد ایلیاگشت به گردشگران این است که به سوئیس بیایید و از شهرهای بی نظیر این کشور اروپایی نظیر زوریخ دیدن کنید.

 منبع : amusingplanet.com