افسردگی بعد از سفر چیست ؟

شما به یک سفر دعوت شده اید. یا یک جشنواره تعصیلات مانند عید نوروز و یا تعطیلات تابستانی در پیش است. شما هم عاشقانه به پیشوار این جشن ها می روید. میتوانید برای این سفر برنامه ریزی کنید . از مدت ها قبل به فکر جایی هستید که میخواهید به آنجا بروید و چند روزی به دور از همه چیز در آنجا اقامت کنید.

تا اینجای کار همه چیز خوب پیش می رود . شما قبل از سفر خوشحالید و در زمان سفر هم خوشحال تر . ولی نوعی بیماری وجود دارد که شما بعد از سفر درگیر آن میشوید به نام افسردگی بعد از سفر. هرچه در سفر به شما بیشتر خوش بگذرد، این بیماری برای شما حادتر خواهد شد.

چرا ما بعد از سفر بیماری افسردگی می گیریم ؟

دلایل متعددی وجود دارد که ما بعد هر سفر به بیماری افسردگی دچار شویم . مثلا شما وقتی در سفر هستید، بدون هیچ نگرانی شب ها به خواب میروید و صبح هم با صبحانه آماده روبرو میشوید. از استرس های کاری و شکلات زندگی خبری نیست . از مزاحمت های همیشگی هیچ خبری نیست . فقط شما خوش میگذرانید. ولی بعد از سفر یک دفعه با همه اینها روبرو میشوید. همین موضوع دلیلی است برای افسردگی شما.

راه های درمان افسردگی بعد از سفر

باید شروع کنید به نوشتن هر آنچه در سفر بر شما گذشته و اینکه ببینید بین مقصدی که شما سفر کرده اید و جایی که الان در آن زندگی می کنید چه مشترکاتی هست.

به خود بگویید که این سفر آخرین سفر زندگی شما نیست.

برنامه ریزی کنید تا اینکه هر چه سریعتر به سفر بعدی بروید.

اینطور میتوانید خود را آرام کنید.

به ورزش بروید و سنگین ورزش کنید.

برنامه های روزانه خود را پویا تر کنید.

منبع : www.wanderluststorytellers.com

کلمه‌های کلیدی: