شیرینی های خوشمزه روسی

یکی از بهترین قسمت های سفر شکم گردی در مقصدهای مختلف، چشیدن طعم شیرینی های مختلف و خوشمزه ی آن کشور است. هر شیرینی حاصل حس خوب یک آشپز است که توانسته در بهترین شرایط و با استفاده از موادی ساده و کم، یکی از خوشمزه ترین ها را به وجود آورد. با توجه به این که در فصل سفر به روسیه هستیم، واقعا حیف است که به این کشور برویم و شیرینی های خوشمزه روسی را تست نکنیم.

کشور روسیه

نام رسمی‌ کشور روسیه ، فدراسیون روسیه و پایتخت آن شهر مسکو است. این کشور در شمال اوراسیا قرار دارد. این کشور پهناورترین کشور جهان است که در شمال آسیا و شرق اروپا واقع شده است و با دریای خزر، دریای سیاه، و دریای بالتیک و همچنین با اقیانوس آرام شمالی و اقیانوس منجمد شمالی؛ مرز آبی دارد. روسیه با ۱۴ کشور آسیایی و اروپایی مرز زمینی دارد.

واتروشکا، Vatrushka یکی از شیرینی های خوشمزه روسی

واتروشکا یکی از شیرینی های سنتی روسیه است که از شهرتی جهانی و بین المللی برخوردار است. واتروشکا کیکی است گرد و کلوچه ای که کاملا نرم و خوشمزه است. در داخل این کیک از مغرهای آجیل های مختلف پر می شود و به همراه آن، پوره ی میوه، شیر عسل و مربا سرو می شود. واتروشکای واقعی کاملا نرم و خوشمزه است. هر جای روسیه که باشید محال است که نتوانید واتروشکای خوشمزه را پیدا کرد.

شیرینی های خوشمزه روسی

شیرینی های خوشمزه روسی، مدوویک

اگر واژه ی مدوویک را جایی بشنوید هیچ وقت به ذهنتان خطور نخواهد کرد که در واقع اسم یکی از خوشمزه ترین شیرینی های معروف روسیه را شنیده اید! این کیک که حداکثر از ۱۵ لایه ی مختلف درست می شود در بین هر لایه اش از شهدهای مختلف غلیظ و انواع مغزهای ترد آجیل های بو داده شده پر می شود و پس از چند ساعتی که کیک در این وضعیت به اصطلاح استراحت کرد و شهد ریخته شده در لایه های آن کاملا به خوردش رفت،

روی آن را با خامه ی تازه و شیرین شده پر می کنند و بر رویش مغز خورد شده ی آجیل، میوه هایی مثل توت فرنگی و یا شاه توت سیاه، پودر قهوه یا کارامل و یا هر چیز دیگری تزئین می نمایند. یافت این کیک معمولا بسیار سبک و شیرین است و تکه ای ازآن می تواند به راحتی به شما حس سیری بدهد. نوش جان!

شیرینی های خوشمزه روسی

کیک ناپلئونی جزء شیرینی های خوشمزه روسی

یکی از بهترین شیرینی های خوشمزه روسیه که در قنادی های خودمان هم به وفور و فراوانی یافت می شود، کیک و شیرینی ناپلئونی بسیار خوشمزه ی روسی است. البته فرانسوی ها هم نسخه ی بومی خودشان را از این شیرینی بسیار خوشمزه به نام هزار برگ و یا میل فوی را دارند. روس ها این شیرینی را به عنوان دسر استفاده می کنند و معمولا از آن زیاد میل می نمایند.

کیک ناپلئونی از سری کیک های روسی ها است که در زمان شوروی ها و به سبک آشپزی کاملا کلاسیک پخته می شود. روس ها از این کیک در جشن های ملی خود استفاده می کنند.

شیرینی های خوشمزه روسی

شیرینی سیرینیکی 

سیرینیکی یکی از شیرینی های معروف روسیه است که بافت پنکیکی دارد. این پنکیک معروف و محبوب در بین مردم روسیه از یک پنیر بسیار خوشمزه ی روسی به نام کوارک درست شده است. این پنیر که طعمش تا حدودی ترش است پس از مخلوط شدن با کره، آرد نول و کمی شکر به اضافه ی چاشنی هایی همچون وانیل تبدیل به یک مایع پنکیک بسیار خوشمزه می شود. سپس اسن مایع را در روغن داغ سرخ می کنند.

نتیجه ی این مخلوط بسیار خوشمزه پنکیک هایی است که در کنار عسل، مربا و کاستاردهایی همچوم آلبالو و توت فرنگی به همراه مقداری خامه و سس های مختلف نوش جان می شود. شیرینی سیرینیکی را معمولا به عنوان دسر و یا وعده ی صبحانه میل می کنند.

شیرینی های خوشمزه روسیه

کیک عسل روسی

یکی از بهترین شیرینی های خوشمزه ی روسی که خوردن آن را در سفر به روسیه به شما حتما پیشنهاد می کنیم، کیک عسل است. این کیک هم از لایه های بسیار نازک و زیاد خمیر شیرینی پزی درست می شود. این لایه ها پس از پخت به عسل خالص آغشته می شوند و لایه لایه بر روی هم قرار می گیرند. معمولا برای تزئین این کیک از خامه ی تازه و خرده های آجیل استفاده می شود.

البته برای درست کردن این کیک یک فوت کوزه گری ساده وجود دارد. این کیک را هنگامی که کاملا درست کردند در درون یخچال می گذارند تا هر آن چه که به آن اضافه کرده اند به خوردش رود و کمی هم پف کند.

شیرینی های معروف روسی

شیرینی های خوشمزه روسی، کیک شیری

کیک شیری اسم کوتاه شده ی یکی از شیرینی های معروف و بسیار خوشمزه ی روسی است. اسم اصلی این کیک خوشمزه در واقع، کیک شیری پرنده است. برای درست کردن این کیک از کیک اسفنجی تازه استفاده می کنند. سپس در لا به لای آن از کاستارد کره و خامه ی بسیار تازه و خوشمزه پر می کنند. شاید درست کردن این کیک به نظر آسان بیاید، اما اصلا اینطور نیست!

معمولا شیرینی پزهایی این کیک را درست همانطور که باید باشد می پزند که سابقه ی پخت آن را برای چندین سال داشته باشند و اندازه های مصرفی در این کیک را کامل بدانند. در شیرینی فروشی های روسیه این کیک را در اندازه های بزرگ و کوچک به فروش می رسانند.

شیرینی های خوشمزه روسی

سالامی شکلات جزء شیرینی های خوشمزه روسی

این شیرینی و دسر معروف روسی از دل محدودیت های جامعه ی روس ها در زمان حکومت شوروی ها درست شده است اما چیزی که مهم می باشد این است که؛ سالامی شکلات امروز در بین شیرینی های معروف روسیه قرار گرفته است. سالامی شکلات از ترکیب شکر، کره، پودر کاکائو، بیسکوییت و گردوی برشته شده درست می شود. از سالامی شکلات امروزه به عنوان یک دسر که بسیار راحت و ساده درست می شود، استفاده می گردد.

برای درست کردن این دسر زمانی که تمام مواد را با هم مخلوط کردید در داخل یک فویل بریزید و رول کنید و آن را برای یک شب در یخچال به حال خود بگذارید تا اصطلاحا خودش را بگیرد. بعد از این مدت آن را برش دهید و پس از تزئین میل نمایید.

شیرینی های خوشمزه روسی

پریانیک معروف ترین شیرینی روسیه

یکی از دیگر شیرینی های معروف روسیه که سنتی و قدیمی است، پریانکی با شیریین تولای زنجفیلی است. این شیرینی ها کاملا گرد و قهوه ای هستند و در زمره ی شیرینی های خشک قرار می گیرد. در سراسر روسیه این شیرینی به یک شکل پخته می شود و تنها در شهر تولا که در نزدیکی مسکو قرار دارد، به جای این که خمیر این شیرینی را به صورت مستطیل در می آورند. داخل این شیرینی را با خمیری شیرین که با زنجفیل مخلوط شده است پر می کنند. روی این شیرینی را با خاک قند تزئین می کنند.

شیرینی های خوشمزه روسی

منبع:theculturetrip.com

 

کلمه‌های کلیدی: