آشنایی با خیابان خوشمزه جالان آلور کوالالامپور

خیابان جالان آلور کوالالامپور Jalan Alor با انواع غذاهای خیابانی مکانی شلوغ می شود و همه برای ادامه زندگی و البته انرژی گرفتن به آنجا می آیند. مکان و خیابانی که نه تنها پر انرژی و پر عطر و بوست بلکه خستگی یک روز کار روزانه را از شما می رهاند.  خیابانی که رستوران ها، مغازه ها، دکه ها و جمعیت بسیاری در آن و در طول شب دیده می شوند.

خیابان خوشمزه جالان آلور

بوی دود غذاهای سرخ کردنی و جذاب در هوا پر می شود. بویی که از ساعات بعد از ظهر شروع شده و تا پاسی از شب ادامه دارد. این بو هر رهگذری را به سمت خیابان آلور کوالالامپور می کشد و ناخودآگاه گشنه می کند. حتی اگر گشنه باشید، با وجود بوهای مطبوعی که در اینجا به مشامتان می رسد دوباره به سراغ سفارش غذا می روید. جدای از انواع غذاها، انواع نوشیدنی هم یافت می شود. در این خیابان می توانید انواع غذاهای عجیب و غریب مالزیایی را پیدا کنید. حتی غذاهایی که در دیگر نقاط و شهرهای مالزی وجود ندارد و تنها در این خیابان یافت می شوند.

خیابان خوشمزه جالان آلور

خیابان جالان آلور کوالالامپور با داشتن و سرو انواع غذاهای خیابانی مالزی نفس می کشد و بهترین مکان برای گشت و گذارهای شبانه است. هنگامی که از سفر و بازدید جاذبه های درون شهر خسته شده اید، در بعد از ظهر به این خیابان بیایید. اکنون زمان دیدن عجایب غذاهاست. خستگی گردش روزانه را در اینجا از تن خود بیرون کنید. غذاهای مختلفی را سفارش دهید و انرژی بگیرید. حتی غذاهایی که برای ذائقه های ما ایرانی ها مناسب است را در این خیابان پیدا خواهید نمود.

خیابان خوشمزه جالان آلور

این خیابان به سادگی رابطه شهر کوالالامپور و مردم آن را با غذا نشان می دهد. شاید غذاهای خود را در این خیابان در ظروف پلاستیکی بگیرید اما بدانید که ارزان ترین قیمت را برای این غذاها می پردازید. غذاهایی که هر چند خوشمزه و پر رنگ و لعاب هستند اما شما را برای یک روز دیگر و پر جنب و جوش آماده می کنند. می توانید برای فردا و بازدید دوباره ساختمان های شیشه ای و براق خود را آماده کنید.

خیابان خوشمزه جالان آلور

این خیابان، مکانی است که فرهنگ غذایی قابل توجهی را در کوالالامپور به ارمغان می آورد: فرهنگی ساده اما خوشمزه و بی ادعا که ارائه دهنده هوس برانگیز ترین و اشتها برانگیزترین غذاهای سرخ کردنی، بخار پز و البته خیلی ارزان است. در حالی که کوالالامپور پر از آسمان خراش های خیره کننده است، قابل توجه ترین دارایی آن را می توان در این خیابان یافت. دارایی با نام غذا که هر گرسنه ای را به سمت خود جذب می کند.

خیابان خوشمزه جالان آلور

می توان ابتدا در این منطقه به خرید سوغاتی رفت و سپس وارد خیابان جالان آلور کوالالامپور گردید تا خود را سیر نمود. یکی از خوبی های این منطقه نزدیکی آن به مراکز خرید و فروشگاه هایی همانند پاویلیون مال (the Pavilion Mall) و میدان معروف برجایا تایمز (Berjaya Times Square) است.

خیابان خوشمزه جالان آلور

می توانید به دیدن میدان برجایا تایمز کوالالامپور بروید. حتی اگر عاشق خرید هستید، مرکز خرید پاویلیون یکی از بهترین مراکز خریدی است که می تواند حتی تمام روز شما را پر نماید. در این مکان های جذاب این شهر می توانید جاذبه های گردشگری و تفریحی بسیاری همانند کافه ها و سرگرمی های متنوع را پیدا کنید. این تفریحات و ماجراجویی ها شما را می تواند برای کل روز مشغول نگه دارد.

خیابان خوشمزه جالان آلور

اگر با تور مالزی همراه نیستید و به تنهایی می خواهید خود را به خیابان جالان آلور کوالالامپور برسانید، از ۳ روش می توانید استفاده کنید. هر چند که داشتن راهنما و ترانسفر در تورهای گردشگری بسیار آسان بوده و حمل و نقل شما را راحت تر می نماید!

برای رفتن به این خیابان و مراکز خرید نزدیکش، به راحتی تاکسی را صدا بزنید و از راننده بخواهید که شما را به این خیابان برساند. اگر بخواهید با وسایل حمل و نقل عمومی به این خیابان بروید، می توانید سوار مترو یا قطارهای هوایی مالزی و شهر کوالالامپور شوید. اگر می خواهید سوار قطار شوید، باید قطارهایی را که به سمت ایستگاه مترو جالان بینتانگ (Jalan BintangSubway Statio) می روند را سوار شوید. همچنین اگر می خواهید که با قطارهای هوایی بروید، باید خود را به ایستگاه ایر-آسیا بوکیت بینتانگ (Air-Asia Bukit Bintang station) برسانید.

خیابان خوشمزه جالان آلور

از ایستگاه های محلی، به راحتی می توانید خود را تنها با کمی پیاده روی به بازار شبانه در خیابان جالان آلور کوالالامپور برسانید. اگر فکر می کنید که از ایستگاه های مترو قطار تا رسیدن به خیابان ممکن است که راه خود را گم کنید، می توانید به سراغ گوشی هوشمند خود بروید. به راحتی و با استفاده از گوگل مپ می توانید راه پیاده روی خود را به سمت بازار شبانه غذاهای خیابانی کوالالامپور برسانید.

با این حال بهترین زمان برای ورود به خیابان جالان آلور کوالالامپور را می توان هنگام بعد از ظهر و پس از آن دانست. هنگامی که هوا رو به تاریکی می رود، خیل عظیمی از مردم برای صرف غذا وارد آن می شوند. تمام دکه های اسنک فروشی، مغازه ها و دکان ها باز می شوند. بوی غذاهای سرخ کردنی در آن می پیچد و جمعیت متعجب مردم و توریست ها، برایتان جذابیت بیشتری خواهد داشت.

منبع: wonderfulmalaysia.com

 

کلمه‌های کلیدی: