زامبیا | Zambia

پایتخت: لوساکا
زبان رسمی: انگلیسی
جمعیت: ۱۱۶۶۸۰۰۰ نفر
واحد پول: کواچا مالاویا
ولتاژ: ۲۲۰ ولت

شرح

زامبیا | Zambia

زامبیا یا جمهوری زامبیا یکی از کشورهای قاره آفریقاست. این کشور از جنوب با جمهوری دموکراتیک کنگو، از شمال با زیمبابوه و از شرق با کشور آنگولا همسایه است.

ساکنان اولیه این کشور مردم خویسان بودند اما در سده سیزدهم پس از کوچ اقوام بانتو این منطقه نیز بانتونشین شد.

در سده اواخر قرن 19  و بدنبال حضور کاشفان اروپایی در این منطقه ، زامبیا مستعمره بریتانیا شد و این وضعیت تا تاریخ ۲۴ اکتبر ۱۹۶۴ ادامه داشت و در این سال زامبیا اعلام استقلال کرد. سرعت موفقیت این کشور در امور اقتصاد خیلی سریع بود و این کشور در سال ۲۰۱۰ از سوی بانک جهانی بعنوان یکی از سریع‌ترین اصلاحات اقتصادی شناخته شد. پایتخت آن نیز مرکز بازار مشترک شرق و جنوب آفریقا (COMESA) شده است.

هر کدام از کشورهای آفریقایی طبیعتی وصف نشدنی دارند که برای هر فردی که اهل سفر باشد دل نشین و خاطره انگیز است. این سرزمین هر نقطه اش با همه ی زیبایی هایش مثل یک جهان ناشناخته و گمشده است که باید این زیبایی ها و نقاط پر جاذبه را کشف کرد.

این کشور سراسر زیبایی دارد . با ایلیا گشت همراه باشید تا بیشتر با این جاذبه ها آشنا شوید.

آبشار ویکتوریا 

این آبشار یکی از زیباترین جاذبه های این کشور است که جذابیت و زیبایی آن قابل وصف نیست و فقط باید به آن نگاه کرد و لذت برد.

پارک ملی لانگوا جنوبی 

این پارک یکی از بهترین پارک های زامبیا است که حیوانات مختلفی از جمله  زرافه،بوفالو،پلنگ ، فیل و انواع پرنده ها در آن دیده می شود.

کاریبا

این دریاچه، بزرگ ترین دریاچه ی مصنوعی جهان است که بین زامبیا و زیمبابوه قرار دارد و در آن حیواناتی مانند فیل، کرگدن، باکلان، بوفالو، تمساح نیل، اسب آبی و انواع پرندگان در آن دیده می شود.

موزه ملی لوزاکا

این موزه شما می توانید آثاری از تاریخ زامبیا را شاهد باشید.

پل آبشار ویکتوریا

این پل روی آبشار ویکتوریا قرار دارد که هرساله میزبان گردشگران زیادی است.

 

شهرها

دیدنی‌ها