اوکراین

UKRAINE
زبان رسمی: اوکراینی
جمعیت: ۴۶٬۱۷۹٬۲۲۶ نفر
واحد پول: گریونا (UAH)
ولتاژ: ۲۲۰ ولت

شرح

اوکراین از کشورهای اروپای شرقی است. این کشور از شرق با روسیه؛ در شمال با بلاروس؛ از غرب با لهستان، اسلوواکی و مجارستان؛ از جنوب غربی با رومانی و مولداوی هم‌مرز است و در جنوب آن دریای سیاه و دریای آزوف قرار دارد و پایتخت آن شهر کی‌اف و زبان رسمی آن زبان اوکراینی می‌باشد.

نوع حکومت اوکراین جمهوری بوده که از ۲۴ استان تشکیل شده‌ است و دارای یک بخش خودمختار (کریمه) نیز می‌باشد؛ به‌صورت دقیق‌تر، اوکراین دارای یک حکومت متمرکز و نظام نیمه‌ریاستی است. پس از فروپاشی شوروی، اوکراین بعد از روسیه دارای بزرگترین ارتش در اروپا است. زبان اوکراینی زبان رسمی این کشور است و زبان روسی نیز کاربرد گسترده‌ای دارد.

سکونت انسان در اوکراین به سال‌ها قبل از میلاد مسیح بازمی‌گردد، زمانی که در دوران نوسنگی فرهنگ کوکوتنی-تریپلی در منطقهٔ وسیعی گسترش یافت که بخش‌هایی از اوکراین امروزی شامل تریپیلیا و تمام منطقه دنیپر و دنیستر را در بر می‌گرفت. در عصر آهن، این سرزمین محل سکونت کیمریها، سکاها و سرمتیها بود و بین ۷۰۰ تا ۲۰۰ قبل از میلاد نیز بخشی از سرزمین سکاها به حساب می‌آمد.

بعدها، مستعمرات یونان باستان، روم باستان و امپراطوری روم شرقی، مانند تایراس، اولبیا و هرموناسا در اوایل قرن ششم قبل از میلاد در کنار دریای سیاه تأسیس شدند و در اواسط قرن ۶ بعد از میلاد رونق خوبی پیدا کردند.

اقتصاد

در زمان شوروی، اقتصاد اوکراین دومین اقتصاد بزرگ اتحاد جماهیر شوروی بود و یک بخش صنعتی و کشاورزی مهم به حساب می‌آمد. پس از فروپاشی شوروی، نظام اقتصاد با برنامه این کشور به سمت یک اقتصاد بازاری تغییر کرد که روند این انتقال برای اکثریت جامعه که دچار فقر بودند، بسیار دشوار بود. پس از فروپاشی شوروی اقتصاد اوکراین به شدت محدود شده و زندگی روزانه برای یک فرد معمولی که در اوکراین زندگی می‌کرد بسیار دشوار بود. تعداد قابل توجهی از روستاییان بوسیلهٔ غذایی که خودشان می‌کاشتند زندگی می‌کردند، برخی نیز دو یا چند شغل داشتند و از طریق مبادله کالا با کالا، مایحتاج اولیه‌شان را تهیه می‌کردند.

گیاهان و جانوران

خاک زمین (خاک سیاه و سفید)، بسیار حاصلخیز است. وقتی اوکراین بخشی از اتحاد جماهیر شوروی سابق بود این کشور “سبد نان ” نامیده میشد. منطقه استپ حدود یک سوم از منطقه جنوب کشور را پوشش می دهد. درختچه مخلوط، علف های همیشه سبز می تواند در امتداد منطقه مدیترانه مانند ساحل کریمه یافت شود. مناطق جنگلی شامل گونه ای از درخت ها به عنوان راش، نمدار، بلوط، و صنوبر است. گاومیش اروپایی، روباه، خرگوش می توانند زندگی کنند در دشت وسیعی از کشور. از سال 2002، حداقل 108 گونه از پستانداران، 245 گونه از پرندگان، و بیش از 5100 گونه از گیاهان در سراسر کشور یافت شده اند.

کتابخانه ها و موزه ها

چند میلیون جلد کتاب در اوکراین وجود دارد، از جمله کتابخانه های معروف این کشور کتابخانه مجلس ملی اوکراین در کیف است که دارای 65000 جلد کتاب است. همچنین در کیف، کتابخانه ملی اوکراین برای کودکان دارای مجموعه ای بیش از 440.000 جلد کتاب است. دیگر مجموعه های بزرگ شامل کتابخانه VG از Korolenko Korolenko با 6.7 میلیون جلد کتاب و کتابخانه در دانشگاه پلی تکنیک لویو (3 میلیون)، دانشگاه ایالتی فرانکو ( 2.5 میلیون)، دانشگاه کیف شوچنکو (2.7 میلیون)، و موسسه پلی تکنیک کیف (2.5 میلیون) وجود دارد. گزارش می شود که 21857 کتابخانه های عمومی در اوکراین در مجموع 336700000 جلد کتاب دارند.موزه هنر کی اف ، موزه ایالتی کی اف از هنر اوکراین، موزه ایالتی تاریخی، موزه میراث فرهنگی، موزه ملی پزشکی، موزه دولتی همچنین چندین موزه خانه کوچک در Kiev وجود دارد.از جمله یک موزه هنرهای زیبا در Lugansk وجود دارد. خانه های لویو موزه دولتی قوم نگاری و هنر و صنایع دستی و موزه ادبی ایوان Franko، موزه هنرهای زیبا، موزه ادبیات، موزه نیروی دریایی، موزه اودسا غربی و هنر شرقی، موزه باستان شناسی اودسا، و موزه پوشکین.

رقص، هنر، تعطیلات و موسیقی

از آنجا که اوکراین از نظر جغرافیایی بین اروپا و آسیا واقع است، بسیاری از فرهنگ های آن نشانگر نفوذ هم از شرق و هم از غرب است. در طول این سالها همواره با حرکاتی در طول امپراطوری بیزانس و رنسانس فرهنگ اوکراین نیز تحت تاثیر قرار گرفته. امروز، این کشور تا حدودی از لحاظ فرهنگی در مناطق غربی تحت تأثیر اروپا میباشد و در مناطق شرقی تحت تاثیر روسیه است. جالب است توجه داشته باشید که حکومت کمونیستی در روسیه کاملا یک اثر قوی بر روی هنر و نوشتار اوکراین داشته است. بسیاری از آهنگ های تاریخی مانند dumy و بازی kobza که در طول قرن 16 محبوب بود هنوز هم لذت بخش هستند برای مردم اوکراین. موسیقی نیز یک راه طولانی را طی کرده است.پاپ و رپ دارای محبوبیت هستند.مردم اوکراین نیز فرهنگ خود را در قالب رقص های سنتی و بازی های محلی نشان میدهند.برخی از قدیمی ترین رقص را می توان در فرقه باستان جستجو کرد. به طور سنتی بسیاری از این رقص فقط توسط جنس مرد و یا زن انجام میشد، اما امروزه هر دو گاهی اوقات با هم ترکیب میشوند و از رقص با هم لذت میبرند. بسیاری از مردم نمی دانند که سنت تخم مرغ عید پاک آغازش از اوکراین بوده است. سنت هزاران ساله است و به قبل از ورود مسیحیت به کشور وجود داشته است. تفسیر مسیحی از این عمل بسیار است، بسیاری از اوکراین هنوز هم معتقدند که تخم مرغ دارای قدرت بسیار زیاد است و زمین را از محدودیتهای زمستان منتشر می کند. تخم مرغ های دارای طرح معنا و مفهوم معمولا به عنوان هدیه داده میشوند یا به عنوان دکوراسیون استفاده می شوند.اوکراین تعدادی از تعطیلات جشن را دارد ، یعنی کریسمس، عید پاک، عید گلریزان، سال جدید و ایوانا kupala .آنها همچنین یک جشنواره در هر پاییز به عنوان جشن پایان برداشت برگزار میکنند. فرهنگ اوکراین بسیار جالب است و چیزهای زیادی برای گفتن دارد آن را نمی توان به طور کامل در اینجا مورد بحث قرار داد. بهترین راه برای پیدا کردن اطلاعات بیشتر بازدید از کشور و یادگیری از مردم محلی است.

مکان های مورد علاقه

در اوکراین بسیاری از موزه های جذاب و گالری های هنری را میتوانید ببینید. اوکراین دارای میراث هنری و فرهنگی قوی است که پشتیبان بسیاری از گالری های هنری از سراسر کشور است. گالری فورتونا برای هنر رئالیسم اجتماعی آن شناخته شده است در حالی که گالری Aquarel و گالری 36 به آن اشاره دارند بسیاری از جوانان، هنرمندان محلی اوکراین. مرکز هنرهای معاصر واقع در Podil، کیف شاخه ای از مرکز سوروس بین المللی شناخته شده برای هنر معاصر است و به عنوان یک ویترین برای هنرمندان مشتاق عمل می کند. موزه های متعدد و قابل توجه به عنوان یک فرهنگ ملی قوی جامعه اوکراینی است که می پردازد به بیعت به میراث خود از طریق نمایشگاه ها در موزه ها و سایت های تاریخی. موزه هایی مانند موزه شیشه ای لویو، موزه ملی هنر و موزه موسیقی سولومیا فقط چند مورد از موزه های ملی اوکراین است.

شهرها

دیدنی‌ها