رئونیون | Réunion

پایتخت:
زبان رسمی: فرانسوی
جمعیت: ۸۲۷٬۰۰۰
واحد پول: یورو
ولتاژ: ۱۱۰

شرح

رئونیون  جزیره‌ای در جنوب غربی اقیانوس هند و یکی از ناحیه‌های فرای دریاهای فرانسه و نزدیک‌ترین خشکی به این جزیره در ۱۷۰ کیلومتری آن کشور موریس است.

ساکنان اولیه جزیره رئونیون

دریانوردان اروپایی اولین بار به این جزیره رسیدند. پرتغالی‌ها در سال ۱۵۰۰ میلادی سپس هلندیها و انگلیسیها در مسیر خود در راه هند و در نهایت فرانسویها در سال ۱۶۴۲ میلادی، که جزیره را بنام خانواده سلطنتی فرانسه، بوربون نامیدند. اولین مهاجران فرانسوی در سال ۱۶۶۵ با پنج فروند کشتی پا به این جزیره نهادند.

مردم

جمعیت ۸۰۸٬۲۵۰ نفری جزیره شامل نژادهای مختلفی از آفریقایی، هندی، چینی، مجمع الجزایر قمر و اروپایی است. زبان رسمی فرانسوی است ولی از سال ۲۰۰۱ زبان کرئول (ترکیب فرانسوی و زبان‌های محلی) نیز در مدارس بنام زبان و فرهنگ بومی تدریس می‌شود.

جزایر فرانسه در دریای کارائیب و اقیانوس هند، بازمانده مستعمرات این کشور، از قرن هفدهم می‌باشند. بعد از جنگ جهانی دوم، در سال ۱۹۴۶، با تصویب قانونی در مجلس فرانسه، این جزایر از شکل مستعمره خارج شده و به یکی از استان‌های فرانسه تبدیل شدند.

گردشگری در جزیره رئونیون

بعد از اعلام رکوردشنی جزیره‌ی رئونیون در جذب گردشگر در اواخر سال ۲۰۱۶، این جزیره در سال ۲۰۱۷ نیز بیش از ۵۵۰,۰۰۰ بازدیدکننده داشت. با افزایش ۱۱ درصدی گردشگران نسبت به سال ۲۰۱۶، این افزایش دو رقمی باعث خوشحالی مقامات گردشگری مقصد و نیز سهامداران محلی در همه‌ی بخش‌ها شد.صنعت کشتی‌های کروز هم که شاهد رشد مثبت سالانه است، موفق شد به رکورد جدیدی دست یابد: ۳۵ کشتی کروز (بیش از ۴۳,۲۷۶ مسافر) در طول ۱۲ ماه وارد این جزیره شده‌اند.

میانگین اقامت گردشگران در جزیره رئونیون تقریبا ۱۷ روز است. این رقم، آمار مهمی برای مقصدهایی است که در مسافت‌های دور قرار گرفته‌اند. از لحاظ اقامت، صنعت هتلداری توانست در سال جاری موقعیت پیشروی خود در مقوله‌ی اقامت‌های تجاری را یک بار دیگر تایید و حتی تقویت کند. بیش از ۱۰۸٬۰۰۰ گردشگر طی سفر به این جزیره، در یکی از هتل‌های آن اقامت کرده‌اند؛ این رقم ۱۱٫۴۸ درصد بیشتر از سال ۲۰۱۶ است.

برای تقویت بیشتر این روند، کمیته‌ی گردشگری منطقه‌ای جزیره رئونیون از ابتدای سال ۲۰۱۸، اقدام به تقویت سیستم‌های ارتباطی و ارتقاء آن با هدف بازارهای اولویتی کرده است.

رکورد ثبت شده‌ی گردشگران به معنی رکورد میزان مصرف است و در نتیجه، افزایش تعداد بازدیدکنندگان تأثیر مستقیمی بر اقتصاد محلی داشته است: در سال ۲۰۱۷ بیش از ۳۵۰,۰۰۰,۰۰۰ (سیصد و پنجاه میلیون) یورو از محل درآمدهای خارجی مربوط به گردشگری به دست آمده است.

این اولین بار است که این جزیره به این رکورد دست می‌یابد. جزیره در سال ۲۰۱۷ نیز بیش از ۵۵۰,۰۰۰ بازدیدکننده داشت. با افزایش ۱۱ درصدی گردشگران نسبت به سال ۲۰۱۶، این افزایش دو رقمی باعث خوشحالی مقامات گردشگری مقصد و نیز سهامداران محلی در همه‌ی بخش‌ها شد.

صنعت کشتی‌های کروز هم که شاهد رشد مثبت سالانه است، موفق شد به رکورد جدیدی دست یابد: ۳۵ کشتی کروز (بیش از ۴۳,۲۷۶ مسافر) در طول ۱۲ ماه وارد این جزیره شده‌اند.