جزایر پیت‌کرن Pitcairn Islands

پایتخت: آدامز تاون
زبان رسمی: انگلیسی / زبان پیت کرن
جمعیت: ۶۰
واحد پول: دلار زلاند نو
ولتاژ: ۱۱۰

شرح

جزایر پیت‌کرن | Pitcairn Islands

جزایر پیت‌کرن نام گروهی تشکیل شده از ۴ جزیره آتشفشانی در جنوب اقیانوس آرام است. این چهار جزیره عبارت‌اند از پیت‌کرن ، هندرسون ، دوسی و اونو. این جزایر آخرین سرزمین فرادریایی بریتانیا در اقیانوس آرام را تشکیل می‌دهند. جمعیت این جزایر تنها ۶۴ نفر است که از چهار خانواده اصلی تشکیل شده‌اند.

رابرت پیت‌کرن، نخستین ملوانی بود که در سال ۱۷۶۷ از روی عرشه کشتی این جزایر را دید. وی از خدمه ناخدا فیلیپ کارترت بود و کارترت به افتخار او این جزیره را نام‌گذاری کرد.

جزایر پیت‌کرن در اقیانوس آرام، منطقه ای بکر و خیال انگیز برای گذراندن تعطیلات تابستانی است.  جزایر پیت‌کرن نام گروهی از جزایر آتشفشانی در جنوب اقیانوس آرام است، نام این جزایر برگرفته از نام ملوانی است که نخستین بار این جزایر را دید.

 او از خدمه کشتی ناخدا Philip Carteret در ۱۷۶۷ بود که ناخدا کرترت به افتخار او این جزیره را نامگذاری کرد.

ساکنان این جزیره نوادگان بومی‌های تاهیتی هستند که صد‌ها سال پیش با ۹ شورشی ازدواج کردند. با این حال این داستان مشهور باعث رفت و آمد زیادی به این جزایر دورافتاده نشده است. بررسی‌های اخیر نشان می‌دهد که این جزایر تنها ۵۰ نفر جمعیت دارند. دلیل اصلی آن هم نبود اقتصاد صنعتی و گردشگری در این جزایر است؛ بنابراین دلایل زیادی برای مردم وجود ندارد که از آن‌ها دیدن کنند.

این جزایر که شامل؛ جزیره دوسی Ducie Island، جزیره هنئذسون Henderson Island، جزیره اونو Oeno Island و جزیره پیت کرن Pitcairn Island می باشد، هم اکنون مستعمره بریتانیای کبیر هستند.

این جزایر به لحاظ ویژگی های خارق العاده ای که دارند در لیست میراث جهانی یونسکو نیز به ثبت رسیده اند.

گفتنی است؛ حضور گردشگران از نقاط مختلف جهان در این جزایر به وفور به چشم می خورد.این جزیره نیز به افرادی که تمایل به مهاجرت دارند مسکن رایگان می‌دهد.