پرو | Peru

پایتخت:
زبان رسمی: اسپانیایی
جمعیت: ۲۹٬۱۸۰٬۹۰۰ نفر
واحد پول: نوئوو سول (PEN)
ولتاژ: ۱۲۰ ولت

شرح

پرو یکی از کشورهای آمریکای جنوبی و پایتخت شهر لیما است. همسایه های پرو در غرب، اقیانوس آرام، در جنوب، شیلی، بولیوی در جنوب شرقی و برزیل در شرق است.

جغرافیا

این کشور کنار اقیانوس آرام و غرب امریکای جنوبی واقع شده است. این کشور حدود ۱۲۸۲۲۲۰ کیلومتر مربع وسعت دارد که پس از مغولستان از این لحاظ در جایگاه بیستم دنیا قرار دارد.

مردم

پرو از نظر ترکیب جمعیتی از قوم و نژادی پیچیده برخوردار هستند. با این وجود اسپانیایی ها بزرگ ترین قوم را در این کشور شامل می شوند. با این وجود قوم های ایتالیایی و آلمانی نیز در این کشور کم نیستند.

جاذبه ها

این کشور فرهنگی ترکیبی دارد بنابراین پرو برای هر سلیقه ای دیدنی های زیادی دارد. در این میان لیما، نه تنها بعنوان پایتخت بلکه بعنوان یکی از جاذبه های گردشگری پیرو مورد توجه گردشگران است. نام این شهر نیز در دوران استعمار اسپانیایی ها انتخاب شده است. وجود موزه های متعدد در این شهر نیز شایان توجه است.

کاسکو

اگرچه لیما پایتخت پرو است اما اگر شما می خواهید با تاریخ اینکاها آشنا شوید بهتر است به شهر کاسکو بروید. این شهر در سال 1983 در یونسکو به ثبت جهانی رسیده است. نام میدان اصلی این شهر پلازا دآرماس نام دارد. پیاده روی در کوه رنگین کمان از جاذبه های این شهر است.

دره مقدس اینکاها

این دره که نام دیگرش اوروبامبا است یادگار دوره اینکاهاست. شما به راحتی می توانید برای دیدن این دره از کاسکو به ماچوپیکچو رفته و این دره را ببینید.

ماچوپیکچو

این منطقه شاید معروف ترین جاذبه پرو است و سالانه افراد زیادی را از سراسر دنیا به این کشور می کشاند. این محل اخیرا به جزء عجایب جهانی ثبت شده است.

جنگل آمازون

یکی دیگر از جاذبه های معروف پرو، جنگل های آمازون است که حدود 60درصد آن در پرو واقع شده است. این جنگل با توجه به تنوع گیاهی و جانوری اش همواره مورد توجه دانشمندان، فیلم سازان و ماجراجویان بوده است.

شهرها

هتل‌ها

دیدنی‌ها