پادشاهی تونگا | Kingdom of Tonga

پایتخت: نوکوآلوفا
زبان رسمی: تونگایی / انگلیسی
جمعیت: ۱۰۳۰۳۶
واحد پول: پاانگا (TOP)
ولتاژ: ۱۱۰

شرح

پادشاهی تونگا | Kingdom of Tonga

پادشاهی تونگا کشوری است واقع در قارهٔ اقیانوسیه، اقیانوس آرام جنوبی، در مرکز خط روزگردان. تونگا، مجموعه‌ای از ۱۷۰ جزیره است که در شرق استرالیا در اقیانوس آرام قرار دارد.

مجمع‌الجزائر تونگا در حدود یک‌سوم راه از نیوزیلند به هاوائی قرار گرفته‌ است. تونگا در جنوب ساموآ و در شرق فیجی واقع شده و بخشی از پلی‌نزی بشمار می‌آید. پایتخت تونگا، نوکوآلوفا نام دارد و زبان‌های رسمی این کشور تونگایی و انگلیسی هستند.

تونگا تنها کشور پادشاهی در اقیانوس آرام است. ۹۸ درصد جمعیت تونگا از نژاد پلی‌نزی می‌باشند. ۶۰ درصد جمعیت کشور در جزیره تونگا پاتو ساکن هستند.

در این شهر بازارهای عالی، رستوران ها و مکان های فوق العاده بومی و هیجان انگیز برای تست نوشیدنی های خوب وجود دارد که می تواند تمام سلیقه ها را پوشش دهد. قایق سواری در شهر را فراموش نکنید.

شهر بندری نیافو Neiafu که مطمئنا از جذاب ترین بندرگاه های جهان است از مهم ترین های تونگا می باشد و جذابیت بی نظیری دارد. در این بندرگاه رستوران ها و کافه های فوق العاده ای وجود دارد که می تواند مسافرانش را شگفت زده کند. گردش با قایق نیز از دیگر جذابیت های این شهر بندری شناخته می شود.

اگر به دنبال آرامش مطلق می گردید ما به شما اقامتی چند روزه در این جزیره زیبا را پیشنهاد می دهیم. در این جزیره به غیر از تفریحاتی چون شنا، خوردن ماهی های تازه ، قایق سواری ، ریلکس کردن روی شن و ماسه های روان و خواندن کتاب وجود ندارد. البته کشف مسیرهای ناشناخته نیز هیجان انگیز است. دیدن مهاجرت نهنگ ها که نزدیک ساحل شنا می کنند نیز از جذابیت های منحصر به فرد جزیره شناخته می شود. البته این رخداد تنها در ماه های ژوئن تا اکتبر قابل دیدن است.

در تور ماجراجویی فتای کایاک شرکت کنید 

فتای در روستای هولونگا در شرق تونگاتاپو واقع شده است که تورهای کایاک را در تمام روز ارائه می دهد. همین طور فتای کایاک را نیز به تنهایی اجاره می دهد که می تواند برای علاقه مندانش جذاب و سرگرم کننده باشد.
اگر به دنبال سرگرمی های ماجراجویانه هستید حتما در این تورها شرکت کنید. هزینه تورها نیز از 25 ، 40 و 60 دلار متغیر است و این تغییرات به مدت زمان و نوع تور بستگی دارد.

گردش در جزیره بهشتی ’Eua

این جزیره بهشتی و زیبا که به عنوان جزیره فراموش شده شناخته می شود از قدیمی ترین و زیباترین جزایر اقیانوس آرام است و با داشتن تپه های شیب دار، دشت های صخره ای، غارهای پنهان، گونه های گیاهی و جنگل های هیجان انگیز و حیات وحش منحصر به فرد ماجراجویان و افراد کنجکاو بسیار را درگیر و جذب خود می کند.

بازدید از سایت باستانی Ha’amonga ‘a Maui Trilithon

مجسمه ای سنگی که از بناهای تاریخی جذاب و دیدنی مربوط به پلی نزی است که باستان شناسان تاریخ ساخت آن را به قرن 11 تخمین زدند. سری دیگر از گروه باستان شناسان نیز ساخت آن را به کاوشگران چینی اختصاص دادند در هر صورت این بنا که ساختاری متشکل از سه سنگ بزرگ است و هر کدام حدود 40 تن وزن دارند تبدیل به دروازه ای زیبا شدند و ماجراجویان بساری را به سمت خود جذب می کنند.
فروشگاه های صنایع دستی نیز در اطراف این دروازه موجود است که می تواند بسیار سرگرم کننده باشد.