یونان

درباره کشور

یونان از یک شبه‌جزیره و تعداد 3087 جزیره (حدود 300 جزیره آن قابل سکونت است) تشکیل شده که در جنوب شرقی اروپا قرار گرفته است. این کشور کوهستانی با کشورهای ترکیه ، مقدونیه , بلغارستان و آلبانی مرز مشترک دارد.
این کشور مهد تمدن غرب و زادگاه اصلی دموکراسی، فلسفه غرب، علوم سیاسی، بازی‌های المپیک و نمایشنامه‌نویسی در جهان به شمار می رود. با ایلیا گشت همراه شوید تا درباره این کشور اساطیری زیبا بیشتر بدانیم.

معرفی کشور یونان

پایتخت این کشور اساطیری زیبا شهر آتن است که مهد تمدن غرب و پرجمعیت ترین شهر یونان به شمار می‌رود. آتن زادگاه فلاسفه یونانی همچون سقراط، افلاطون، ارسطو و دموستون است.
هر یک از مناطق این کشور زیبا دارای آب و هوا، زیبایی و طبیعت منحصر به فردی است، از این رو به کشور هزار جزیره معروف است. آثار تاریخی این کشور همچون آکروپلیس، هزاران جهانگرد را هر ساله به سوی خود جذب می‌کند.
کشور یونان محل پیوند سه قاره آسیا، اروپا و آفریقاست که میراث‌دار یونان باستان، امپراتوری بیزانس و حدود چهارصد سال سلطهٔ ترکان عثمانی است.

مذهب

 98 درصد مردم آن مسیحی و پیرو مذهب ارتدوکس هستند. كليساي «ارتدكس شرقي» که در این کشور قرار دارد ادعاي رهبري جامعه ارتدكس جهان را دارد و زير نظر يك اسقف اعظم فعالیت می کند. طبق قانون اساسي این کشور، آزادي مذاهب به رسميت شناخته شده است، اما مداخله در امور كليساي ارتدكس يونان و تشويق به تغيير مذهب ممنوع است. 

گردشگری

مراكز تاريخي و طبيعت زيبای یونان، ميليونها گردشگر را سالانه به اين كشور زیبا می‌کشاند. گردشگری، در اقتصاد يونان نقش بسزایی دارد، طوري كه اگر میزان ورود گردشگران كاهش پیدا کند،بر بودجه این کشور خسارات قابل ملاحظه اي بر جاي خواهد نهاد. سالانه حدود 13 ميليون گردشگر از این کشور بازدید می کنند که موجب درآمد 9 ميليارد دلاری براي آن می شود.
هتل های مجلل ساحلی که در جزایر زیاد به چشم می خورند و هتل های واقع در مرکز شهر سالانه میزبان هزاران گردشگر در این منطقه اند.

مشخصات کشور

قاره: اروپا

موقعیت