غناپرچم غنا

درباره کشور

غنا یکی از کشورهای غربی آفریقا است. این کشور از غرب با ساحل عاج, از شمال با بورکینافاسو از شرق با توگو هم مرز است. در آن تاریخ «ساحل طلا» و « توگولند»دو مستعمره بریتانیا که یک سال پیش از آن با هم ادغام شده بودند کشور جدیدی را به نام غنا تشکیل دادند. در یکم ژوئیه ۱۹۶۰ نظام جمهوری در غنا رسمیت یافت و در ششم مارس ۱۹۵۷ اعلام استقلال کرد و از سلطه بریتانیا خارج شد.

وجه تسمیه

نام کشور غنا از کلمه غاته، گرفته شده و آن نام تمدنی باستانی در آفریقای غربی ‌است.

اقتصاد

 کشور غنا بزرگترین تولید کننده نارگیل و کاکائو در سطح دنیا است. همچنین این کشور دارای یکی از بزرگترنی معادن طلا و الماس جهان است و در حال حاضر دومین صادر کننده الماس جهان است. به گفته مردم بومی این کشور شهر  Akwatia بر روی الماس بنا شده است.

آداب و رسوم

غنا یکی از کشورهایی است که هنوز بر اجرای آداب و رسوم سنتی خود پافشاری دارد از جمله اینکه تابوت افراد در این کشور اشکال خاصی دارد و اغلب شبیه ادوات شغلی فرد در دوران حیاتش است.

برخی رسانه های بین المللی این روش را احترام آمیز ترین مراسم خاک سپاری می دانند. البته استفاده از این نوع تابوت های در قدیم فقط مختص افراد مهم مانند کشیش یا رئیس قبیله بود ولی در حال حاضر تمام اقشار مردم هنگام مرگ در این تابوت ها می روند. از جمله این تابوت ها می توان به تابوت دوربین، میوه، حیوان، ماشین و ... اشاره کرد.

جاذبه های گردشگری 

این کشور به دلیل موقعیت جغرافیایی اش دارای مناطق طبیعی بسیار دیدنی و زیباست و امروزه مقصد بسیاری از گردشگران شده است.

پارک ملی کاکوم

این پارک به دلیل جنگل های بارانی, پوشش گیاهی و جانوری نادری که دارد یکی از جاذبه های گردشگری مشهور این کشور است. از دلایل این امر می توان به نگهداری حیوانات کمیاب و حتی در خطر انقراض مانند فیل های کوتوله, بوقلمون جنکلی، گربه های وحشی و ... اشاره کرد.

از دیگر جاذبه های این پارک می توان به پل های معلق در ارتفاع ۴۰ متری از سطح زمین اشاره کرد که فرصتی را برای دیدن مناظر پارک به گردشگرانی می دهند اشاره کرد. جنس این پل ها از  طناب سیمی, پایه های آلومینیومی و تخته های چوبی است که با تورهایی محافظت می شوند اما برای افراد دیگر که نمی توانند در ارتفاع قرار گیرند مسیری در زیر این پل ها تعبیه شده است.

پارک ملی مول

این پارک نیز یکی دیگر از جاذبه های طبیعی غنا و دارای پوشش گیاهی فراوان و جانورانی خاصی است. حیواناتی که در این پارک هستند در فضایی مانند محیط زیست طبیعی شان زندگی می کنند بنابراین گردشگران فرصت دارند تا از نزدیک و بدون هیچ قفس جانوران درنده را ببینند.

قلعه ساحل کیپ

این قلعه ساختمانی باستانی و به جای مانده از قرون وسطا است. در آن زمان سوئدی ها از این ساختمان به عنوان یک مرکز تجاری برای داد و ستد  چوب و طلا استفاده می کردند همچنین از دیگر کالاهایی که در این قلعه تبادل می شده می توان به خرید و فروش برده اشاره کرد. در حال حاضر گردشگران در این قلعه از آثار بجای مانده از این تجارت ها بازدید می کنند.

بوسوا

بوسوا روستایی تفریحی, ساحلی و ماهیگیری در ناحیه غرب در منطقه غربی غنا است.این روستا بیش از ۵۰۰۰ سکنه دارد و جاده های آن اسفالت است.در گذشته این روستا به واسطه وجود درختهای نخلش معروف بود ولی درحال حاضر این درختها خشک شده اند و فقط سواحل زیبای آن پذیرای گردشگران است.

مشخصات کشور

قاره: آفریقا

موقعیت