جمهوری فدرال نیجریه | Federal Republic of Nigeria

پایتخت: آبوجا
زبان رسمی: انگلیسی
جمعیت: ۲۰۰۹۶۲۴۱۷
واحد پول: نایرا
ولتاژ: ۱۱۰

شرح

جمهوری فدرال نیجریه | Federal Republic of Nigeria

جمهوری فدرال نیجریه کشوری است در غرب آفریقا. پایتخت آن آبوجا و بزرگ‌ترین شهر آن لاگوس است. جمعیت این کشور بیش از ۱۹۵ میلیون نفر و زبان رسمی آن انگلیسی است.

نیجریه پرجمعیت‌ترین کشور قاره آفریقا است. شهرهای مهم نیجریه، لاگوس _کانو_ ایبادان_ کادونا و بندرهاکوت می‌باشد.

واحد پول این کشور نایرا است و نیمی از مردم آن که در شمال کشور زندگی می‌کنند مسلمان۴۴٪ و ۴۶٪ در جنوب، مسیحی هستند.

جمهوری فدرال نیجریه از نظر منابع نفتی دهمین کشور، در میان صادرکنندگان نفت هشتمین کشور است و بزرگترین تولیدکننده نفت آفریقا است.

جمهوری فدرال نیجریه در سال ۱۹۶۰ از بریتانیا مستقل شد و نام این کشور از نام رودخانه نیجر گرفته شده‌ است. نیجریه پرجمعیت‌ترین کشور در آفریقا و هفتمین کشور پرجمعیت جهان است. این کشور هم‌چنین پرجمعیت‌ترین کشور جهان با اکثریت سیاه‌پوست است.

پیشینهٔ تاریخی نیجریه به دست‌کم ۹ هزار سال پیش از میلاد بازمی‌گردد و ناحیهٔ بنیو و رودخانه کراس در نیجریه خاستگاه قوم بانتو دانسته شده که مهاجران آن در هزاره‌های نخست و دوم پیش از میلاد از این ناحیه حرکت کرده و در بیشتر مناطق آفریقای مرکزی و جنوبی سکونت گزیدند.

جاذبه های گردشگری نیجریه

کلیسای ملی نیجریه

از جمله مهمترین جاذبه های گردشگری برتر این کشور می توان به کلیسای ملی نیجریه اشاره کرد. این کلیسا در پایتخت این کشور، یعنی ابوجا واقع شده است و در طول سال افراد زیادی از آن دیدن می کنند.

این کلیسا در سبک نئو گوتیک ساخته شده است و از همین رو یکی از برجسته ترین ساختمان های این کشور از نظر معماری محسوب می شود.

یکی از نکات جالب در مورد معماری این کلیسا، استفاده از رنگ های زرد، قهوه ای و سبز در نمای بیرونی می باشد. شما می توانید در تمام روز های هفته به جز یکشنبه ها از این کلیسا دیدن کنید.

جزیره ویکتوریا

این جزیره یکی از اولین قسمت هایی بود که توسط انگلیسی ها تسخیر شد و به همین دلیل اسم آن را به افتخار ملکه ویکتوریا تغییر دارند.

این جزیره به عنوان نماد پیشروی در نیجریه محسوب می شود چرا که اولین تغییرات در ساختار این کشور، از جزیره ویکتوریا شروع شد.

در حال حاضر این جزیره به یکی از سایت های اصلی گردشگری در کشور تبدیل شده است به طوری که در طول سال بیش از 2 میلیون نفر از این جزیره دیدن می کنند.

همچنین از آنجا که مهم ترین معاملات تجاری کشور در این جزیره صورت می گیرد، هزینه های زندگی در آن بسیار گران است.

صخره زوما

این صخره یکی از منحصر به فرد ترین منظره های طبیعی در آفریقا محسوب می شود. بسیاری به صخره زوما دروازه آبوجا نیز می گویند. شما می توانید با این صخره عجیب در نیجر آشنا شوید.

اگر بخواهیم این صخره را به چیزی تشبیه کنیم، مسلما باید به یک سنگ پای عظیم الجثه اشاره کنیم. این سنگ زیبای طبیعی در طول سال افراد زیادی را جذب خود می کند همچنین جالب است بدانید که هر ساله در بخش شمالی این صخره مسابقات سقوط آزاد برگزار می شود.

موزه ملی نیجریه

بزرگترین شهر این کشور لاگوس نام دارد که در آن تعداد زیادی از مهم ترین جاذبه های گردشگری نیجریه واقع شده اند. از میان برجسته ترین این اماکن می توان به موزه ملی نیجریه اشاره کرد.

در این موزه شما می توانید به صورت کامل با تاریخ این کشور آشنا شوید. در موزه ملی نیجریه بیش از 4 هزار اثر تاریخی و هنری در 22 طبقه وجود دارد که هر کدام از آنها داستان های مخصوص خودش را دارد.