اسواتینی

Eswatini
پایتخت:
زبان رسمی: زبان انگلیسی / زبان سوازی
جمعیت: ۱٬۱۴۱٬۰۰۰ نفر
واحد پول: لیلانگنی سوازیلند
ولتاژ: ۱۱۰

شرح

 

اسواتینی یکی از کشورهای کوچک جنوب آفریقا است. پایتخت سلطنتی و قانونی آن نیز لوبامبا و پایتخت اداری آن شهر مبابانه است.

با اینکه اسواتینی کوچکترین کشور در نیمکره جنوبی شناخته می شود اما چشم اندازهای خیره کننده، آداب و رسوم منحصر به فرد، کلبه ها و هتل های بسیاری دارد که برای مسافرانش جذاب است.

طبیعت شگفت انگیز، این کشور را به بهشتی رنگارنگ بر روی زمین تبدیل کرده است.  اسواتینی دارای چندین سازمان گردشگری جامع و سازماندهی شده است که می توانند فرصتی نادر برای داشتن تجربه ای ناب از آداب و رسوم و میهمان نوازی ساکنان را ارائه دهند. در کشوری با چنین تنوع زیاد بازدیدکنندگان نیاز به برنامه ریزی دارند و ما در ادامه بهترین ها را برای شما آماده کردیم.

تاریخچه

نژاد بانتو در قرن ۱۶ میلادی به سمت جنوب غرب حرکت کرده و به ناحیهٔ موزامبیک فعلی مهاجرت نمودند، تعدادی از خاندان بانتو از هم نژادان خود جدا شده و در قرن ۱۸ میلادی در سوازیلند اقامت گزیدند.

در قرن ۱۹ میلادی، خاندان بانتو برای دفاع در مقابل عناصر خارجی به صورت یک قبیله سازماندهی شدند، مهمترین دشمن آنها طایفهٔ زولو نام داشت که گهگاهی با یکدیگر درگیری‌هایی داشتند. در آن زمان امساوزی که رهبری قبیلهٔ بانتو را بر عهده داشت در سال ۱۸۴۰میلادی برای مقابله با زولوها از بریتانیا کمک خواست.

در سال ۱۸۸۱ بریتانیا استقلال سوازیلند را تضمین کرد. سوازیلند در بین سال‌های ۱۸۹۴ تا ۱۸۹۹ به صورت تحت‌الحمایهٔ آفریقای جنوبی درآمد، پس از جنگ بوئر در سال ۱۹۰۲، سوازیلند تحت حکومت بریتانیا اداره شد، عاقبت در ۶ سپتامبر ۱۹۶۸، سوازیلند از بریتانیا اعلام استقلال کرد.

مزواتی سوم، پادشاه سوازیلند، در ۱۸ آوریل ۲۰۱۸ در مراسم پنجاهمین سالگرد استقلال کشورش اعلام کرد اسم کشورش را به «پادشاهی اسواتینی» تغییر داده‌است. او یکی از معدود پادشاهان جهان است که قدرت چنین تغییری را یک تنه دارد.

 مبابانه ، پایتخت

 مبابانه ، پایتخت این کشور بدون اغراق از زیباترین ناشناخته ترین شهرهای جهان است که هنوز سنت و تاریخ کهنش مجذوب کننده است.

این شهر شما را به گذشته های دور و دورانی که بومی های آفریقایی ساکن این سرزمین بودند می برد. هر ساله گردشگران زیادی از گوشه و کنار دنیا به این شهر سفر می کنند تا خاطراتی رنگارنگ و فراموش نشدنی ثبت کنند.

مبابانه از شهرهای سرسبز است که طبیعت زیبایش می تواند به تنهایی دلیلی برای یک سفر عاشقانه و رومانتیک باشد. چراکه وقتی در این منظره ی زیبا قدم می زنید در چند قدمی شما کوه های سر به فلک کشیده در کنار بافت قدیمی شهر چشم نوازی می کنند. کوچه به کوچه این شهر برای گردشگران غافلگیر کننده است و تماشای تاریخ بومیان منطقه در کنار تمدن منحصر به فرد آن بسیار شگفت انگیز است.

منطقه حفاظت شده گیم رزروز

منطقه حفاظت شده گیم رزروز در شمال شرقی این کشور واقع شده و نزدیک به 3000 هکتار مساحت دارد. این منطقه محل زندگی انواع حیوانات وحشی مانند گورخر، زرافه، گوزن، کودو و همین طور بیش تر از 300 گونه از پرندگان بومی است.

آنهایی که به پرنده نگری علاقمنددند در این پارک مسیرهای پیاده روی تعبیه شده که به راحتی و به صورت کاملا پنهانی می توانند از دیدن پرنده ها لذت ببرند.

کمپ های روستایی این منطقه نیز به صورت لوکس خصوصی و یا گروهی برای گردشگران تهیه شده و افراد می توانند از آنها بصورت فردی و گروهی استفاده کنند.

دهکده فرهنگی

دهکده فرهنگی Mantenga به بازدیدکنندگانش فرصتی باورنکردنی برای لذت بردن از هارمونی های سنتی و رقص های پرانرژی ارائه می دهد. پس از دیدن مراسم می توانید از راهنماهای محلی استفاده کرده و با آداب و روسم منطقه و رژیم غذایی و نوع زندگی آنها آشنا شوید. همین طور وجود آبشار Mantenga که تنها 10 دقیقه پیاده روی از روستا دارد می تواند برای ماجراجویان جذاب و سرگرم کننده باشد.

بزرگترترین گنبد گرانیتی 

این سنگ گرانیتی حدود 10 کیلومتر خارج از پایتخت قرار دارد و در تمام طول توریست های بسیاری از آن بازدید می کنند. عظمت آن را می توان از پایین هم حس کرد اما هستند ماجراجویانی که ترجیح می دهند لیدر (راهنما) محلی بگیرند و سفر 4 ساعته به بالای سنگ را انجام دهند. گفته می شود این سنگ گرانتینی بیش از 3 میلیارد سن دارد پس بازدید از آن باید در لیست گردشگری هر توریستی قرار بگیرد.

کمپ های کوهی شولا

می توان گفت اولین جاذبه گردشگری در محیط زیست کشور کمپ های کوهی شولا است. این کمپ در طبیعت زیبای شولا با چشم اندازهای رویایی و منظره های مشرف به پارک های حفاظت شده چون Mlawula و Mbuluzi که به شما نوع دیگری از گردشگری را ارائه می دهد.

بازدید کنندگان می توانند در تورهای روستایی شرکت کنند تا امکان از نزدیک دیدن مردمان محلی منطقه و همین طور آداب و رسوم آنها را داشته باشند. حتی برای کسانیکه تمایل دارند چند روزی در این منطقه بمانند کلبه های یک نفره و خانوادگی با دوش های آبگرم و غذاهای خانگی خوشمزه که از محصولات عالی و محلی تهیه می شوند، وجود دارد که با اقامت در این کلبه ها تجربه هایی ناب کسب خواهید کرد. اجرای سنتی رقص ها با آهنگ های آفریقای در طبیعتی آرام از جمله مراسمی بومی در این کمپها است.

پارک حیات وحش

به بزرگترین پارک محافظت شده در سوازیلند بروید. در این منطقه چهار گونه از بزرگترین حیوانات چون فیل، شیر، پلنگ و کرگدن زندگی می کنند. در این پارک همچنین جمعیت گورخر، زرافه، کروکودیل و همین طور گونه های متنوعی از پردنگان زندگی و محافظت می شوند. هان به زبان ساکنان این کشور معنای بیابان را می دهد. برای داشتن بهترین تجربه از منطقه می توانید در کلبه های مخصوص کمپ Ndlovu اقامت کرده و به راحتی از کرگدن های سفید و فیل ها دیدن کنید. این اردوگاه کلبه های مجهز جت تفریح و استراحت شما دارد مطمئن باشید سفر شما به سوازیلند بدون بازدید از این پارک اصلا کامل نخواهد بود.