اکوادور

Ecuador
پایتخت:
زبان رسمی: اسپانیایی
جمعیت: ۱۶٬۰۱۳٬۱۴۳ نفر
واحد پول: دلار امریکا
ولتاژ: ۱۲۰ ولت

شرح

اکوادور یکی از کشورهای آمریکای جنوبی که در شمال غربی این قاره واقع شده است. پایتخت آن کیتو و بزرگترین شهرش گوایاکیول است. این کشور در شرق و جنوب با پرو، در شمال با  کلمبیا و در غرب با جزایر گالاپاگوس همسایه است.

این کشور یکی از جذاب ترین کشورهای امریکای جنوبی است که دارای مجموعه ای از فرهنگ های بومی، معماری غنی و جاذبه های طبیعی بی نظیر است به طوری اگر شما به این کشور سفر کنید تجربه متفاوتی را در سفر رقم خواهید زد.

کیتو

کیتو پایتخت این کشور یکی از قدیمی ترین شهرهای جهان است که در کنار شهر کراکف لهستان در سال ۱۹۷۸ اولین ‏شهرهایی بودند که توانستند در فهرست آثار سازمان یونسکو به ثبت برسند.

کیتو دارای ۱۳۰ ساختمان بزرگ قدیمی، ۵۰۰ ساختمان میراث فرهنگی، ۱۷ کاخ و همینطور ۵۳ موزه است که همه این آثار نشان دهنده ی تاریخی بودن آن می باشد. چهره این بخش تاریخی شهر با بیش ‏از ۴۸۱ سال قدمت هیچ تغییری نکرده و بهترین حفاظت از آنها صورت گرفته است.

گوایاکیل

این شهر بزرگترین و یکی از پر جنب و جوش ترین شهرهای اکوادور است. این شهر نه تنها مرکز تجاری کشور است بلکه جاذبه های تاریخی و طبیعی زیادی از جمله موزه ها و قلاع متعدد را در خود جای داده که هر بیننده ای جذب می کند.

کلیسای وحدت ملی |  Basilica del Voto Nacional

این کلیسا در مرکز تاریخی شهر کیتو قرار دارد و از کلیساهای کاتولیک رومی است. این کلیسا بزرگترین کلیسای نوگوتیک در قاره آمریکا است و قدمت آن به سال ۱۸۸۷ بر می گردد.

کلیسای جامع عیسی | Iglesia de La Compania de Jesus

این کلیسا در شهر کیتو بوده و یکی از مهمترین آثار معماری باروک اسپانیا در آمریکای جنوبی است. احداث این بنای زیبا به سال ۱۶۰۵ برمی گردد که چهار سبک معماری در بنای آن دیده می شود و در نهایت سبک نئوکلاسیک را به تصویر می کشد.

باغ اکوآگنرا | Ecuagenera – Orchids from Ecuador

این باغ یکی از مراکز پر.رش گل و گیاه است که در آن انواع گل ها و گیاهان نادر و کم یاب یافت می شود.

کوئنکا | Cuenca

کوئنکا، پایتخت ایالت آزوی، برای بسیاری از ساختمان های قدیمی خود مربوط به دوره استعماری معروف است و سومین شهر بزرگ اکوادور است. این شهر یک نمونه کلاسیک از شهر رنسانس برنامه ریزی شده در آمریکا است و ویژگی های معماری مشنرک زیادی با شهر قدیمی کیتو دارد.

شهرها

دیدنی‌ها