بلاروس | Belarus

پایتخت:
زبان رسمی: روسی، بلاروسی
جمعیت: ۱۰۰۴۵۲۰۰
واحد پول: روبل بلاروس

شرح

بلاروس یا روسیه سفید، کشوری در اروپای شرقی که با نام جمهوری بلاروس شناخته شده است. اینجا کشوری است که هرچند بسیار از دریا دور بوده، اما طبیعتی چنان سرسبز و زیبا دارد که در نوع خود برای گردشگری مهیج و جذاب شده است. ۴۰% این کشور را مناطق جنگلی تشکیل می‌دهد، فضای سبزی با شکوه و حومه‌ی شهری دلنواز، همچنین دارای فراوانی و تنوع حیات وحشی بی‌نظیر است. علاوه‌بر این قلعه‌های متعدد و تاریخی همراه با شهری که به مدرنیته بودن در دنیا شهرت دارد و آن پایتخت این کشور یعنی مینسک است قطعا سفری دلپذیر را برای شما فراهم می‌آورد. همراه با ایلیا گشت این کشور سرسبز را بیشتر بشناسیم.

معرفی کشور بلاروس

بلاروس کشوری است که در طی قرن‌های متمادی، بارها بین سلسله‌ها و حکومت‌های بسیاری جابه جا شده و بخشی از سرزمین‌های دیگر بوده است. دوک‌نشین پولاتسک، دوک‌نشین بزرگ لیتوانی، همسود لهستان-لیتوانی و حتی امپراطوری روسیه، قدرت‌هایی بوده‌اند که برای برهه‌ای از زمان بر این منطقه تسلط داشته‌اند.  این جمهوری به‌طور رسمی در ۲۷ اوت ۱۹۹۰، حاکمیت خود را اعلام کرد، و در پی فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، استقلال خود را به عنوان جمهوری بلاروس در ۲۵ اوت ۱۹۹۱ رسمی نمود. با این وجود رییس جمهور این کشور که شخصی به نام الکساندر لوکاشنکو است، از سال 1994 تا کنون در سمت خود باقی مانده است. 

اقتصاد

هرچند اقتصاد آن تا حدودی با ثبات است اما شدیدا به متحد قدرتمند خود یعنی روسیه در تامین مواد خام وابسته است. 80 درصد نظام اقتصادی در آن تحت کنترل دولت بوده و صنعت و کشاورزی در دست دولت قرار دارد. منسوجات و فرآوری چوب جنگلی، صنعت سنگین و مهندسی مکانیک(تراکتور، یخچال) از جمله مهم‌ترین صنایع آن می‌باشند.

جغرافیا

همسایگان این کشور را از شمال و شمال غربی لیتوانی، از شمال و شرق روسیه، از شرق لهستان و از جنوب اوکراین تشکیل داده‌اند. اینجا کشوری دور از دریا، نسبتاً پست، و شامل نواحی گسترده‌ای از سرزمین‌های باتلاقی است. با این حال پر از رودها و دریاچه‌های مختلف بوده که چهره‌ای بریده بریده به آن بخشیده‌اند. 

آب و هوا

تابستان‌های خنک و بارانی و زمستان‌های بسیار سرد و یخبندان‌های شدید از خصوصیات اقلیمی این کشور سرد و یخی است. 

شهرها

هتل‌ها