آرژانتین

Argentina
زبان رسمی: اسپانیایی
جمعیت: ۴۳٬۵۹۰٬۴۰۰ نفر
واحد پول: پزوتا
ولتاژ: ۱۱۰ ولت

شهرهای مهم

شرح

آرژانتین یا  جمهوری آرژانتین یکی از کشورهای امریکای جنوبی است. این کشور از نظر وسعت هشتمین کشور دنیا ست و بعد از برزیل در آمریکای جنوبی جایگاه دوم را دارد. بوئینوس آیرس پایتخت آرژانتین است . این کشور از جنوب و غرب با شیلی، از شمال شرق با برزیل و اروگوئه و از شمال با پاراگوئه و بولیوی هم مرز است.

بیشتر مردم این کشور را مهاجرین اروپایی بخصوص ایتالیایی ها و اسپانیایی ها تشکیل می دهند.

این کشور را می‌توان تقریباً به چهار قسمت تقسیم نمود: رشته کوه‌های پرپیچ و خم آند در امتداد مرز غربی با شیلی، دشت‌های حاصلخیز پامپا در مرکز کشور، فلاتهای نیمه گرمسیری گرانچاکو در شمال، قسمت کشاورزی در فلات و جلگه غنی از نفت پاتاگونیا در نیمه جنوبی پایین استان تییرا دل فیوگو .

جاذبه های دیدنی آرژانتین

پورتو ایگوازو

این شهر در منطقه ایالت میسیونز واقع شده و پنجمین شهر بزرگ این ایالت محسوب می شود و به دلیل آب و هوای مرطوب و نیمه حاره ای آن دارای گردشگران زیادی است.

آبشارهای ایگوازو

این آبشار یکی از معروف ترین دیدنی های آرژانتین است. جالب است بدانید جریان آب این آبشار سه برابر آبشارهای نیاگارا تخمین زده شده است.

معادن واندا

این معادن دارای سنگ های قیمتی و جواهرات هستند و یکی از مراکز فروش این سنگها محسوب می شوند.

قصر کاسا روسادا

این قصر که به قصر صورتی هم معروف است محل اقامت و دفتر کار رئیس جمهور است. قصر کاسا روسادا در سال ۱۸۸۲ به دستور خولیو آرجنتینو روکا، رئیس جمهور وقت آرژانتین ساخته شد و امروزه گنجینه های ملی زیادی از جمله مجسمه های رئسای جمهورهای گذشته، پلکان ایتالیا و موزه کاسا روسادا نگهداری می شود.

پارک ملی ایگوازو

این پارک ملی بیش از 225 هزار هکتار وسعت دارد که 170 هزار هکتار آن در برزیل و 55 هزار هکتار آن در آرژانتین قرار دارد و وسیع ترین جنگل مورد حفاظت در امریکای جنوبی است. در این پارک گونه های مختلف جانوری از جمله پلنگ آمریکایی، سمور، گوزن و هزار و 100 گونه پرنده زیست دارند. یک موزه تخصصی جانورشناسی نیز در جاور این پارک وجود دارد.  

قبرستان ریکولتا

قبرستان ریکولتا که یکی از نخستین مراکز دیدنی توریست ها در آرژانتین است، به واسطه تدفین افراد معروف در حوزه های مختلف هنری، سیاسی، ادبی و … معروف است. از نکات جالب در این قبرستان درج نکردن تاریخ تولد افراد بر روی سنگ قبرهاست و فقط تاریخ تدفین درج می شود.

شهرها

هتل‌ها

دیدنی‌ها