آشپزی در سفر

آشپزی در سفر را میتوان یکی از مهمترین قسمت های مسافرت دانست چرا که بعد زا اینکه تصمیم بگیریم کجا بریم سفر  به تنهایی میتواند هزینه های سفر شما و خانواده را کاهش دهد. در عین حال غذا خوردن بیرون از منزل هرچند در رستوران های شیک و مجلسی میتواند شما را بیمار کند. پس بهتر است غذای خود را در سفر، خودتان آماده کنید و میل کنید . هم خوشمزه تر است و هم سالم تر و ارزان تر .

در این نوشته ما راههایی را پیشنهاد میدهیم که این کار برایتان راحت تر شود.

محل اقامت همراه آشپزخانه در سفر

برای اینکه شما بتوانید در سفر غذا درست کنید می بایست ابزار و وسایل و حتی آشپزخانه داشته باشید. پس در رزرو محل اقامت کنید تا حداقل مکانی برای آشپزی داشته باشید.

آشپزی در سفر

غذای محلی بخورید

برای اینکه از سفر خود لذت بیشتری ببرید بهتر است به بازار محلی همان منطقه بروید و ببینید مردم محلی چه میخورند و چطور درستش میکنند. از قدیم میگویند به هر جا سفر میکنید غذای همان جا را بخورید. تحقیق و پرس و جو از مردم محلی و همچنین جستجو در اینترنت را فراموش نکنید.

در سفر مواد لازم اولیه فراموش نشود

شما هر غذایی که بخواهید بپزید به یکسری مواد اولیه احتیاج دارید ، مثلا نمک، روغن، فلفل و یا هر ادویه دیگری که میپسندید. پس همیشه این مواد را خریداری و آماده داشته باشید. باز هم تاکید میکنم که غذای محلی را درست کنید.

غذای سبک و ساده بخورید

هرگز فراموش نکنید هما اندازه که غذا در سفر مهم است ، سبک بودن نیز در سفر از اهمیت بالایی برخوردار است. بهتر است وعده های غذایی خود را سبک تر و ساده تر میل کنید تا بتوانید بیشتر از سفر خود لذت ببرید.

آشپزی در سفر

رفتن به بازار روز محلی

برای خرید مواد اولیه و محلی و همچنین پرسو جو از مردم بهترین مکان بازار روزهای محلی است، یادتان باشد که مردم محلی هیچ وقت به فروشگاه های لوکس بزرگ نمیروند. از نظر اقتصادی به صرفه نیست. پس شما هم دقیقا همان جایی بروید که خودشان می روند.

آشپزی در سفر

منبع : https://www.treehugger.com

کلمه‌های کلیدی: