آیا میدانستید میتوانید در پوکت به کلاس آشپزی بروید؟

آشنایی با آشپزی تایلندی! پوکت یا فوکت یکی از شهرهای کشور تایلند است. مساحت پوکت ۵۴۳ کیلومترمربع می‌باشد. استان پوکت نظر تقسیمات کشوری بخشی از ناحیه جنوب تایلند به حساب می‌آید. مرکز این استان شهر پوکت است. لقب شهر پوکت مروارید دریای آندامان می باشد و به دلیل دارا بودن سواحل زیبا و غواصی در آب های شفاف آن شهرت فراوانی دارد. بیش از نیمی از این جزیره را جنگل فرا گرفته و از شمال تا جنوب آن کوه هایی کشیده شده اند.

آشنایی با علم آشپزی تایلندی

آیا شما هم طعم عجیب و غریب غذاهای تایلند را دوست دارید؟ دوست دارید تا رازهای آشپزی تایلندی را بدانید و بتوانید در خانه خودتان به راحتی آنها را استفاده کنید؟ پس چه جایی بهتر از پوکت. کلاس های آموزش آشپزی از یک معرفی ساده بر طعم و غذاهای تایلندی شروع می شوند تا کلاس هایی که شما را تبدیل به یک استاد آشپزی در این زمینه می کند.

دانستن و یادگیری علم آشپزی تایلندی سوغاتی ای است که بعد از برگشت به خانه تا ابد همراهتان می ماند و همیشه خاطرات سفرتان را زنده نگه می دارد. در این کلاس ها، ماهرترین و خبره ترین سرآشپزان این کشور حضور دارند که می توانند به شما درباره مواد لازم، تکنیک ها و ادویه ها آموزش لازم را بدهند. 

ادویه های تایلندی

کلاس آشپزی در پوکت

کلاس آشپزی Dusit Laguna Phuket،در شهر پوکت تایلند هر سه شنبه، پنج شنبه و شنبه ها بعد از ظهرها و از ساعت ۳ تا ۵ برگزار می شوند. هنرجویان در این کلاس، هر روز غذاهای سلطنتی تایلندی متفاوتی از روز قبل را یاد می گیرند. علاوه بر این، هنرجویان بعد از پایان این ۳ روز، یک «پیشبند Dusit Laguna Phuket» که مثل یک مدرک معتبر است را دریافت می کنند.

آیا میدانستید میتوانید در پوکت به کلاس آشپزی بروید ؟

 غذاهای ارگانیک تایلندی

در ادامه مقاله آیا میدانستید میتوانید در پوکت به کلاس آشپزی بروید ؟ شما می توانید در «غذاهای ارگانیک تایلندی»، یک روز شاد و سرگرم کننده و البته مفید و پر از یادگیری را تجربه کنید و بعضی از خوشمزه ترین بشقاب های غذایی تایلند را یاد بگیرید. خوبی این کلاس این است که فقط منتهی به یادگیری آشپزی نمی شود. در این کلاس بصورت گروهی از یکی از فروشگاه های تایلندی هم دیدن می کنید و در نتیجه می توانید با یکی از جذاب ترین بخش های فرهنگ تایلند هم آشنا شوید.

آنها به شما تمام محصولات تازه و ادویه هایشان را نشان می دهند، شما را به اطراف باغ ها می برند و در آنجاست که می بینید چطور با چند تکنیک ساده می توان در یک مزرعه ی کوچک، سبزیجات فراوانی را پرورش داد. البته این کلاس ها با حضور نهایتا ۳ نفر است و در نتیجه بصورت خصوصی است و کیفیت بالایی دارد. کلاس های غذاهای ارگانیک تایلندی هر روز از ساعت ۸:۳۰ صبح تا ۱ بعدازظهر برگزار می شوند.

آیا میدانستید میتوانید در پوکت به کلاس آشپزی بروید ؟

کارگاه های آموزشی اشپزی در Mom Tri’s Boathouse

این کلاس هر شنبه و یکشنبه از ساعت ۱۰ تا ۲ ظهر برگزار می شود که سرآشپز آن Tamanoon نام دارد و دستور تمام غذاهای آموزش داده شده در این کارگاه توسط خود این سرآشپز نوشته شده است. این کلاس ها ۲ روز کامل طول می کشند که در روز شنبه، پیش غذاها و سالادها آموزش داده می شود و در روز یکشنبه هم غذای اصلی و دسر. در هر ۲ روز، ناهار را شرکت کنندگان درست می کنند تا دست پخت خودشان را بچشند و فارغ التحصیلان این ترم ۲ روزه، مدرک معتبر آشپزی Boathouse را دریافت می کنند.

کارگاه های آشپزی تایلندی

منبع: phuket.com

 

کلمه‌های کلیدی: