مقایسه مناطق استانبول برای رزرو هتل

استانبول یکی از شهرهای بزرگ و توریستی کشور ترکیه است که مقصد گردشگران زیادی در طول سال می باشد. این شهر به دلیل دارا بودن جاذبه های تاریخی و تفریحی بسیاری درون خودش برای تمام سلیقه ها گزینه ی جذابی محسوب می شود. همانطور که می دانید انتخاب محل هتل مورد نظرتان برای اقامت بسیار حائز اهمیت است و در سطح هزینه ها و زمان گردشگر مورد تاثیرگذاری است.دراین مقاله قصد داریم به مقایسه اقامت در مناطق مختلف استانبول بپردازیم، با ما همراه باشید.

اقامت در منطقه تکسیم

یکی از معروف ترین مناطق شهر استانبول که در بین ایرانی ها هم بسیار محبوب است، منطقه تکسیم می باشد. این منطقه به دلیل نزدیک بودن به خیابان استقلال و منطقه اروپایی استانبول در بین توریست ها بسیار معروف است. همچنین در این منطقه رستوران ها، بازارها، سینما  مراکز خرید زیادی هم وجود دارد که از جمله دلایل انتخاب به عنوان بهترین منطقه برای رزرو هتل در استانبول محسوب می شود. توجه داشته باشید که اگر تصمیم به انتخاب منطقه تکسیم برای رزرو هتل در استانبول نمودید در این محل زندگی شبانه بسیار رونق دارد و ۲۴ ساعت شبانه روز هیاهوی بسیاری در محله و به خصوص خیابان استقلال برپا است.

خیابان استقلال در استانبول یکی از پر ترددترین خیابان ها در این شهر است و روزانه جمعیتی میلیونی از آن عبور می کند. در این خیابان ۱٫۴ کیلومتری مغازه های رنگارنگ و غذافروشی های هیجان انگیزی مشغول فعالیت هستند و همینطور جاذبه های تاریخی بسیاری هم در آن وجود دارد. قدمت ساختمان هایی که در این خیابان قرار دارند هر کدام به دوره حکومت عثمانی ها بر می گردد. در آن زمان اغلب، بزرگان، روشنفکران و ثروتمندان در این خیابان زندگی می کردند.

اقامت در منطقه شیشلی استانبول

یک منطقه توریستی که گزینه ی عالی برای رزرو هتل در استانبول محسوب می شود، منطقه شیشلی است. شیشلی در فاصله ی نزدیکی با تکسیم واقع شده است و برای کسانی که برای گردشگری به استانبول سفر کرده اند گزینه ی بسیار عالی به شمار می رود چرا که رستوران ها و مراکز خرید متنوع و متعددی در آن وجود دارد یکی از انتخاب های عالی برای رزرو هتل در استانبول به شمار می رود. لازم به ذکر است که اگرچه این منطقه جز مناطق توریستی به شمار می رود اما مسکونی بوده و با میدان تکسیم حدودا ۲۰ دقیقه فاصله دارد. انتخاب محل اقامت در مناطق مختلف استانبول یک کار نسبتا سخت است.

محل اقامت در مناطق مختلف استانبول

اقامت در منطقه تنگه بسفر استانبول

خوب بعد از مناطق معروفی نظیر تکسیم و سلطان احمد به سمت یکی دیگر از محله های معروف استانبول به نام تنگه بسفر می رویم. منطقه ای که دو قاره اروپا و آسیا را از هم جدا می کند و جز مناطق جذاب گردشگری به شمار می رود. در دو طرف این منطقه بناهای تاریخی بسیاری وجود دارد که در طول شب می توانید با کشتی به بازدید از آن ها بروید. از همین رو اگر در این منطقه اقدام به رزرو هتل در استانبول بنمایید حس و حال به خصوصی را تجربه خواهید کرد.هتل های این منطقه نسبت به محل اقامت در مناطق مختلف استانبول بسیار شیک و لاکچری می باشد.

اقامت در منطقه تنگه بسفر استانبول

اقامت در منطقه بشیکتاش استانبول

در جنوب منطقه تنگه بسفر یکی دیگر بهترین مناطق برای رزرو هتل در استانبول قرار دارد که در حقیقت در بخش اروپایی این شهر واقع شده است. توجه داشته باشید که بشیکتاش جز پر جمعیت ترین مناطق استانبول به شمار می رود و یک استادیوم به همین نام هم در آن وجود دارد. این منطقه دیوار به دیوار منطقه نشان تاسی استانبول است و همین خود دلیلی است برای افرادی که مایل از بوتیک های ترکیه هستند محسوب می شود.

توجه داشته باشید که اگر قصد اقامت در هتل های منطقه بشیکتاش را دارید باید بگوییم که هتل های این منطقه همگی لوکس هستند و برای اقامت در آن ها باید هزینه ی نسبتا زیادی به نسبت دیگر مناطق شهر استانبول بپردازید. یکی از معروف ترین هتل های منطقه بشیکتاش هتل ۵ ستاره معروف چیراهان است که در کنار بسفر قرار گرفته و جز هتل های لوکس استانبول به شمار می رود.

اقامت در منطقه بشیکتاش استانبول

اقامت در منطقه سلطان احمد

همانطور که گفتیم انتخاب محل اقامت در مناطق مختلف استانبول، اهمیت بسیاری در کیفیت سفر شما خواهد داشت؛ یکی از بهترین مناطق برای رزرو هتل در استانبول، منطقه سلطان احمد است. با توجه به تجمع جاذبه های گردشگری مهم شهر استانبول نظیر مسجد آبی، ایاصوفیه، کاخ توپکاپی و بازار بزرگ این منطقه به دلیل دسترسی آسان به این جاذبه ها جز بهترین مناطق برای رزرو هتل در استانبول به شمار می رود. توجه داشته باشید که در منطقه سلطان احمد استانبول هیچ شور و هیجانی در شب ها وجود ندارد و خیابان های آن کاملا خلوت می شود و برای عکاسی گزینه های خوبی به شمار می روند.

اقامت در منطقه سلطان احمد

اقامت در منطقه لاله لی استانبول

یکی از قدیمی ترین و شلوغ ترین مناطق شهر استانبول لاله لی نام دارد. این منطقه به دلیل مغازه های و رستوران های خوبی که دارد بسیار در بین گردشگران محبوب محسوب می شود، از همین رو با احداث هتل های ارزان قیمت و با کیفیتی که در این منطقه بسیار شلوغ که صورت گرفته سبب شده تا به عنوان یکی از بهترین مناطق برای رزرو هتل در استانبول به شمار بیاید.

راهنمایان و افراد با تجربه این منطقه را گزینه ی بسیار مناسبی برای اقامت مسافرانی است که تنها سفر کرده اند و بیشتر قصد گردشگری دارند تا اینکه بخواهند در از امکانات هتل استفاده کنند. اگر به سفر ماه عسلی می روید یا خانوادگی به استانبول سفر کرده اید.قیمت هتل های این منطقه در مقایسه با سایر محل اقامت در مناطق مختلف استانبول ارزانتر است.

اقامت در منطقه لاله لی استانبول

منبع : Istanbul

کلمه‌های کلیدی: