اشتباهات رایج در سفر

سفر رفتن یکی از بهترین و خاطره انگیز لحظات زندگی هر فرد است. بهتر است با دانش و آگاهی به سفر برویم و اشتباهات رایج در سفر را انجام ندهیم تا مسافرت به ما خوش بگذرد.

حال چه کارهایی را در سفر باید انجام ندهیم ؟

ما در این گزارش چند مورد از خطاها و اشتباهاتی را که افراد عموما در طول سفر انجام می دهند را برای شما آورده ایم تا بدانید و انجام ندهید.

بار اضافی با خود به سفر نبرید

موقع بستن چمدان هرگز وسواس به خرج ندهید. بار اضافی بر ندارید. شاید بعضی از لباس ها و وسایل را حتی باز هم نکنید ، چه به بخواهید اسفاده کنید.

به اندازه زیاد کنجکاو باشید

در مسافرت باید کنجکاو باشید ، پس دنبال هر چیزی بروید و تجربه کنید. سفر نوعی کلاس درس است ، پس همیشه پی یادگیری چیزهای جدید باشید. 

برنامه فشرده برای مسافرت تنظیم نکنید

در مسافرت عموما ساعت بدن از تنظیم خارج می شود. پس برنامه فشرده نریزید تا از فرط خستگی نتوانید برنامه را اجرا کنید و ناراحت شوید . در طول روز زمانی را به نشستن، استراحت کردن و خوردن چای و قهوه و صحبت در مورد همانجایی که هستید بگذارید. 

سعی نکنید از همه چیز عکس بگیرید

عکس و فیلم برای یادگاری بعد از سفر خیلی خوب است ، ولی اینقد رنه که بخواهید از لحظه های خود بگذرید و دنیا را از دریچه دوربین ببینید. در همان لحظه از همان لحظه ببرید. 

سعی کنید از مردم محلی سوال کنید

مردم محلی تجربه شان حتما از شما بیشتر است. پس از آنها سوال کنید، با آنها ارتباط برقرار کنید و صرفا به مطالب سایتها و کتاب راهنما اکتفا نکنید. در مورد اماکن خوب و رستورانهای قیمت مناسب اما کیفیت بالا از همین مردم محلی سوال کنید.

بیمه مسافرتی حتما بخرید

شاید فکر کنید هزینه اضافی است اما بیمه مسافرتی لازمه مسافرت است. خدای نکرده شاید اتفاقی بیوفتد و در شهر و کشور غریب شما اذیت شوید. اما با بیمه خیالتان راحت است.

همه پول های خود را در مقصد یکجا تبدیل نکنید

هیچوقت هرچه پول دارید را یکجا چنچ نکنید. شاید سرتان کلاه برود. همیشه به اندازه همان روز پول تبدیل کنید.

خیلی زود بلیط رزرو نکنید

وقتی میخواهید به تورهای شهری بروید هیچوقت از روزهای قبل بلیط را رزرو نکنید. مطمئن باشید در دقیقه های آخر یا همان لحظه آخر نرخها کاهش پیدا میکند.

حتما از دوربین و موبایل خود بک آپ بگیرید

در مسافرت خیلی مراقب دوربین و موبایل خود باشید . همیشه از آن بک آپ بگیرید تا اگر گم کردید و یا به سرقت رفت، تمام اطلاعاتتان گم نشود.

مراقب کیف خود در فرودگاه و خیابان ها باشید

مورد آخر این است که همیشه دزدان در کمین شما هستند. مخصوصا در اماکن شلوغ مثل فرودگاه، ایستگاههای مترو و اتوبوس و … پس همیشه مراقب کیف خود باشید.

کلمه‌های کلیدی: