دهکده رنگارنگ گامچون در کره جنوبی

مقاله امروز ایلیاگشت درباره دهکده گامچون در کره جنوبی با تلفظ انگلیسی صحیح Gamcheon Culture Village می باشد. کره جنوبی یا جمهوری کره، کشوری در شرق آسیا و در بخش جنوبی شبه جزیره کره به پایتختی شهر سئول است. این کشور که یکی از کهن‌ترین تمدن‌های بشری را در کنار زیبایی‌های منحصر به فرد طبیعی دارد، با آمیختگی در فرهنگی غنی به کشوری افسانه‌ای و مقصدی بسیار ایده‌آل برای گردشگری تبدیل شده است.

تجربه نشان می دهد که هیچ کشوری نمی تواند مانند کره ای ها دهکده فرهنگی بسازد. اشتیاق بی پایان آن ها در تبدیل کردن محله های فقیرنشین به جاذبه های فوق العاده دیدنی تحسین برانگیز است. دهکده فرهنگی گامچون نمونه خوبی از چنین آزمایشی است. دهکده فرهنگی گامچون در شهر ساحلی کره جنوبی به نام بوسان واقع شده است. این شهر ترکیب جالبی از زیبایی و آشفتگی است که در کنار یکدیگر قرار گرفته اند. شهر در کنار کوهی ساخته شده است.

البته این دهکده تماشایی که خانه های آن به ردیف و مرتب و پلکانی ساخته شده اند تنها به خاطر ظاهر رنگارنگش دیدنی نیست بلکه تاریخی غنی را پشت سر گذاشته است.

دهکده رنگارنگ گامچون در کره جنوبی

تاریخچه دهکده گامچون

گامچون قبل از تبدیل شدن به این شاهکار زیبا تنها تپه ای مختص زاغه نشینان بود و گروهی از جامعه افراد Taegeukdo در آن زندگی می کردند. این افراد معتقدند که باید برای پیشرفت و کامیابی دیگران تلاش کرد، ایده ای که با وجود تمام تغییرات صورت گرفته هنوز در روح شهر دیده می شود و شاید دلیلی باشد برای این آن ها خانه های خود را ردیفی ساخته اند، به گونه ای که هیچ خانه ای چشم انداز خانه دیگر را کور نکرده است. دهکده رنگارنگ گامچون در کره جنوبی در روزهای سخت جنگ کره نیز محلی برای پناهجویان آواره بوده است.

نقش هنر در پیشرفت گامچون

می توان گفت هنر این روستا را نجات داده است. ظاهر سرزنده و نمایی شبیه به دنیای آلیس در سرزمین عجایب دهکده فرهنگی گامچون ، نتیجه برنامه زیباسازی دولت است که در سال ۲۰۰۹ آغاز شده است. کارهای هنری جالب و متفاوت، دیوارنماهایی خلاقانه که در کوچه ها کشیده شده اند، تبدیل خانه های خالی به کافی شاپ های زیبا و انتخاب رنگ های شاد و نقاشی های جذاب بر روی تمام خانه های شهر از جمله این اقدامات است.

جاذبه های دهکده گامچون در کره جنوبی

مسیر های رفتن به دهکده گامچون

به مرکز اطلاعات و گردشگری Haneul Maru بروید و که تنها چند متر از ایستگاه اتوبوس ورودی روستا فاصله دارد. در اینجا می توانید یک نقشه را به قیمت ₩ ۲،۰۰۰  یا ۱٫۷۵ دلار خریداری کنید که به شما مسیرهای مناسب را برای دیدن جاذبه های  دهکده فرهنگی گامچون معرفی می کند.  در هشت مورد از جاذبه های تعیین شده، از جمله گالری ها، کافه ها و فروشگاه های هنری، شما می توانید تمبرهای روی نقشه را جمع آوری کنید. پس از گرفتن تمام تمبرها، می توانید به مرکز اطلاعات و گردشگری برگردید و جایزه خود را از آن ها دریافت کنید.

 مسیرهای دهکده گامچون در کره جنوبی

البته تجربه نشان داده که بسیاری از گردشگران مسیر گردش و مسابقه را با شور و هیجان زیاد آغاز می کنند و اولین تمبرها را به آسانی پیدا می کنند اما در ادامه کم کم انرژی ها تحلیل می رود و دیدنی های با مزه و رنگ ها حواس گردشگران را پرت خواهد کرد. در واقع کوچه و پس کوچه های رنگارنگ دهکده فرهنگی گامچون حسابی شما را مجذوب خود می کند.

گشت و گذار در گامچون

در حالی که نقشه کامل شهر را در دست دارید و می توانید مستقیما به دیدنی های محبوب شهر بروید اما اگم شدن در این کوچه و پس کوچه ها یکی از بهترین راه های لذت بردن از سفر به دهکده فرهنگی گامچون است. کوچه های پر پیچ و خک که هنوز بیشتر آن ها کاملا مسکونی است و گشتن در آن ها می تواند به شما کمک کند تا با زندگی  مردم محلی منطقه آشنا شوید.

البته لازم است دقت داشته باشید که در حین این گشت زدن ها به حریم شخصی و خصوصی آن ها احترام بگذارید. قبل از عکس گرفتن از آن ها اجازه بگیرید و سعی کنید حس کنجکاوی شما بیش از حد و آزار دهنده نباشد.

دهکده رنگارنگ گامچون در کره جنوبی

علت معروف شدن دهکده گامچون

دهکده فرهنگی گامچون، در گذشته ای نه چندان محلی ویران شده بود که جنگ زده ها و آوارگان جنگ کره در آن زندگی می کردند.  در سال ۲۰۰۹، زمانی که وزارت فرهنگ، ورزش و گردشگری دولت، ابتکار عمل را برای تبدیل منطقه به یک جامعه خلاقانه، به دست گرفت، تبدیل به یکی از مراکز گردشگری شهر بوسان شد.

شعار آن ها برای تغییر این بود: رویای ماچوپیچو در بوسان! نقاشان و مجسمه سازان آثار هنری خود را در خیابان ها، خانه ها و مناطق تجاری و اداری شهر گامچون نصب کردند. امروزه گروه های گردشگری زیادی برای تماشای زیباترین هنرهای خیابانی کشور کره به این جا می آیند.

علت معروف شدن دهکده گامچون

نام های دیگر دهکده گامچون

برای این شهر عنواین زیادی انتخاب کرده اند که از جمله آن ها می توان به سنتورینی بوسان، ماچوپیچوی کره و فاولا بوسان اشاره کرد. اگرچه با احترام برای کسانی که چنین اسامی را انتخاب کرده اند، با توجه به تلاش زیادی که اهالی دهکده برای پیشرفت آن انجام می دهند به نظر می رسد بهترین نام همان دهکده فرهنگی گامچون باشد تا همیشه نام آن یاد آور کاملی از مشخصه ها، رنگ ها و جادویی باشد که سراسر دهکده را فرا گرفته است.

البته فراموش نکنید که در حین گشتنتان حتما غذاهای خیابانی و اسنک های معرف بوسان را نیز امتحان کنید. یکی از مشهورترین آن ها ssiathotteok است، یک نوع شیرینی سرخ شده که درون آن با شکر، عسل، مغز و تخم آفتابگردان پر می شود. در کوچه ها کافه های زیادی وجود دارد که انواع غذاها را سرو می کنند و شما احتمالا به خوردن یکی از آن ها قانع نخواهید شد.

منبع: theculturetrip.com

 

کلمه‌های کلیدی: