شهر رنگارنگ بو سانگ در تایلند 

 این شهر بسیار کوچک است اما در نزدیکی چیانگ مای تایلند رار گرفته و تنها ۶ مایل با یکدیگر فاصله دارند. البته این نزدیکی تنها از نظر جغرافیایی بوده و شهر بو سانگ ویژگی های شخصی خاص خود را دارد. هیچ کدام از کالاهای این شهر دارای نشان ساخته شده در چین (made in china) نیست. کالای اصلی ای که در این شهر تولید می شود چتر است و یکی از مناظر زیبای این شهر، دیدن مردمی است که سوار بر دوچرخه های خود ، چترهایی را بالای سر گرفته و بازتاب نور چتر بر چهره آن ها واقعا دیدنی است. استفاده مردم برای حمل و نقل از دوچرخه باعث شده این شهر از آلودگی به دور باشد و از هوای فرح بخش و باطراوتی برخوردار باشد. در شهر بو سانگ انواع جشنواره های رقص سنتی و غذاهای محلی نیز وجود دارد که می تواند اقامت شما را در این محل خاطره انگیز کند. این جشنواره ها بسیار عجیب و زیبا هستند که می توان آن ها را ترکیبی از نور و رنگ و مهارت در ساخت صنایع دستی دانست.

شهر رنگارنگ بو سانگ

نکات مهم برای سفر شهر بو سانگ

موقعیت جغرافیایی : بو سانگ در فاصله ۲۰ دقیقه رانندگی تا چیانگ مای قرار داشته و به راحتی می توانید با (songthaew) یا موتور سیکلت به آن بروید.

بهترین زمان سفر : سومین هفته از ماه ژانویه همزمان با برگزاری مراسم ویژه سالانه در این شهر است.

شهر رنگارنگ بو سانگ

چگونه به بو سانگ برویم : با استفاده از سرویس (songthaew) سفید در چیانگ مای که به راحتی از بازار (Warorot) قابل دسترسی است، می توانید به بو سانگ بروید. قبل از سوار شدن از راننده درباره کرایه سوال کنید، به خاطر داشته باشید که این کرایه حدود ۲۰ بات بیشتر نخواهد بود. برخی از (songthaew) به سمت بو سانگ نمی روند و شما باید به دنبال آن هایی باشید که در این مسیر تردد می کنند. اگر بخواهید با توک توک (وسیله نقلیه سنتی در تایلند که درواقع یک موتور سه چرخه است و معمولا هزینه آن به صورت توافقی بین راننده و مسافر طی خواهد شد) به بو سانگ بروید، کرایه کمی بیشتر خواهد بود اما با توک توک به راحتی می توانید به مقصد برسید.  گزینه دیگر نیز اجاره موتور سیکلت و رانندگی تا مقصد است. (songthaew) معمولا شما را داخل شهر نمی برند و شما برای رسیدن به مرکز شهر باید کمی پیاده روی کنید.

شهر رنگارنگ بو سانگ

نکات مهم : شما می توانید یک چتر بسیار کوچک خریداری کنید که سوغاتی خوبی محسوب می شود. در این منطقه شما می توانید نظاره گر چترهایی باشید که به عنوان سایبان در دست مردم هست و شهر و منظره ای رنگارنگ را بوجود آورده است. محله (Catty-corner) در خیابان فستیوال (festival street) دارای تعداد زیادی گاری فروش غذای خیابانی است. شما با پرداخت ۳۵ تا ۶۰ بات می توانید یک وعده غذایی مناسب در این شهر نوش جان کنید. برای بازدید از بو سانگ با خود عینک آفتابی و بطری آب را همراه ببرید، هوای این شهر بسیار گرم و محلی دارای سایه و مناسب برای استراحت بسیار کم است. روزهای جمعه، در هنگام غروب یک راهپیمایی خیابانی جالب در این شهر برپا می شود. در پایان به خاطر داشته باشید با صرف چند ساعت زمان در این شهر، می توانید همه دیدنی های آن را ببینید.

 

کلمه‌های کلیدی: