پاکیزه ترین شهرهای جهان را بشناسید

در گزارش امروز ایلیا گشت قصد داریم تا شما را با پاکیزه ترین شهرهای جهان آشنا سازیم. این طبیعی است که همه ما دوست داریم در محیطی تمیز و سالم زندگی کنیم اما متاسفانه جهان روز به روز در حال آلوده شدن است. اما خبر خوب این است که همچنان شهرهایی در جهان پیدا می شوند که تمیز وغیر آلوده هستند. می خواهیم به شما شهرهایی را معرفی کنیم که موفق شده اند محیط اطراف خود را تمیز نگه دارند و شهروندانی شادتر و سالم تر داشته باشند.

ولینگتون نیوزلند

ولینگتون پایتخت و یکی از بزرگ ترین شهرهای نیوزلند است. این شهر جاذبه های طبیعی زیادی دارد که به خوبی محافظت شده اند و این باعث شده که این شهر در ردیف پاکیزه ترین شهرهای جهان قرار بگیرد. بیشتر از ۱/۳ مردم این شهر به جای خودروی شخصی از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده می کنند که باعث کاهش آلودگی  این شهر شده است.

پاکیزه ترین شهرهای جهان

اسلو نروژ

پایتخت نروژ به عنوان یکی از گران ترین شهرهای نروژ شناخته می شود اما کسانی که توانایی زندگی در این شهر را دارند از هوای تمیز و محیط پاک این شهر لذت خواهند برد. در این شهر رفت و آمد با وسایل حمل و نقل عمومی یا دوچرخه های کرایه ای آسان است. در سال ۲۰۰۷ خوانندگان دیجست، اسلو را به عنوان دومین شهر تمیز و سرزنده دنیا انتخاب کردند.

پاکیزه ترین شهرهای جهان

کوبه ژاپن

کوبه به عنوان تمیزترین شهر ژاپن شناخته می شود. این شهر کارامدترین سیستم دفع زباله در جهان را راه اندازی کرده است. در این شهر خیابان ها همیشه تمیز است چون مردم بسیار مراقب محیط اطراف خود هستند. با اینکه کوبه یک کلانشهر بزرگ است که بیش از ۱٫۵ میلیون جمعیت دارد اما فضای سبز زیادی برای استراحت دارد.

پاکیزه ترین شهرهای جهان

آمستردام هلند

بیش از ۶۰۰,۰۰۰ دوچرخه کرایه ای در گوشه و کنار آمستردام وجود دارد که این شهر را تبدیل به بهشت دوچرخه سواران کرده است و باعث تمیزی شهر شده است. در سال ۲۰۱۲ آمستردام توسط بخش اطلاعات اکونومیست به عنوان دومین کشور از نظر کیفیت محیطی انتخاب شده است.

پاکیزه ترین شهرهای جهان

تورنتو کانادا

تورنتو شاهد زنده ای بر این ادعا است که حتی شهرهای بزرگ با بیش از ۲٫۶ میلیون جمعیت هم می توانند تمیز باشند. این شهر که به نوآوری های زیست محیطی معروف است در کاهش انتشار گازهای گلخانه ای بسیار موفق بوده است. تورنتو همچنین سیستم حمل و نقلی بسیار پیچیده و کارمد دارد که به تمیزی این شهر کمک کرده است.

پاکیزه ترین شهرهای جهان

زوریخ سوئیس

این شهر به عنوان یکی از سبزترین و پاکیزه ترین شهرهای جهان شناخته می شود و ۴۰۰,۰۰۰ نفر جمعیت دارد. زوریخ همیشه در حال بهینه سازی و پیدا کردن راه هایی برای حمل و نقل سازگار با محیط طبیعی، توسعه شبکه دوچرخه، تحقیق بر روی انرژی های تجدید پذیر و … است.

پاکیزه ترین شهرهای جهان

استکهلم سوئد

استکهلم به عنوان یکی از پاکیزه ترین شهرهای جهان شناخته می شود و در سال ۲۰۱۰ برنده جایزه پایتخت سبز اروپا شد که این شهر را تبدیل به اولین پایتخت سبز اروپا کرد. کشورهایی برنده این جایزه می شوند که از جنبه های مختلفی مثل تغییرات آب و هوایی، حمل و نقل شهری، فضای سبز شهری، کیفیت هوا و … مورد ارزیابی قرار گرفته باشند.

پاکیزه ترین شهرهای جهان
کلمه‌های کلیدی: