دسترسی به مرکز شهر از فرودگاه لارناکا

برای دانستن راه های دسترسی به مرکز شهر از فرودگاه لارناکا یا به انگلیسی Larnaca Airport این مطلب برای شما تهیه شده است. فرودگاه بین المللی لارناکا تنها ۴ کیلومتر با شهر توریستی و زیبای لارناکا در جنوب قبرس فاصله دارد و شاهراه اصلی ورود گردشگران به این منطقه به شمار می رود. لارناکا یکی از پرطرفدارترین شهرهای ساحلی قبرس است و به ویژه در فصل تابستان گردشگران زیادی از سرتاسر دنیا به لارناکا سفر می کنند. لارناکا نام شهری است در استانی به همین نام واقع در کشور قبرس. استان لارناکا که یکی از 6 استان جزیره قبرس و از تاریخی‌ترین استان‌های آن می‌باشد، مانند سایر شهرهای این جزیره در سواحل دریای مدیترانه قرار گرفته است. با ایلیاگشت همراه باشید تا بدانید از فرودگاه لارناکا چطورر باید به مرکز شهر رفت ؟

فرودگاه لارناکا در بخش یونانی قبرس و در نزدیکی دریاچه نمک منحصربفرد لارناکا ساخته شده و تقریبا تمام گردشگرانی که به لارناکا سفر می کنند بلیط هواپیمایشان را به مقصد این فرودگاه تهیه می کنند. سالانه بیش از ۷ میلیون مسافر از این فرودگاه استفاده می کنند و ایرلاین های معتبر و مشهوری مثل ائروفلوت، آلیتالیا، بریتیش ایرویز، قبرس ایرویز، امارات، ایزی جت، لوفت هانزا، ماهان ایر، قطر ایرویز و رایان ایر پروازهای منظم یا فصلی را به مقصد این فرودگاه انجام می دهند. فرودگاه لارناکا دارای یک ترمینال مسافربری برای پروازهای داخلی و خارجی است.

همان طور که گفتیم فرودگاه لارناکا با مرکز شهر تنها ۴کیلومتر فاصله دارد و به همین دلیل دسترسی به مرکز شهر بسیار آسان و سریع است. اگر با تور لارناکا به این شهر سفر می کنید لازم نیست نگران حمل و نقل فرودگاه لارناکا باشید. اما اگر به صورت شخصی سفر می کنید و بلیط هواپیمایتان به مقصد فرودگاه لارناکاست لازم است اطلاعاتی در این مورد داشته باشید. شما با استفاده از تاکسی، اتوبوس و کرایه اتومبیل می توانید به راحتی خود را به مرکز شهر لارناکا برسانید. در ادامه هریک از این موارد را جداگانه توضیح می دهیم تا با توجه به بودجه و زمانی که در اختیار دارید بهترین و مناسب ترین گزینه را انتخاب کنید.

دسترسی به مرکز شهر از فرودگاه

اتوبوس به لارناکا

اتوبوس یکی از دردسترس ترین گزینه های حمل و نقل فرودگاه لارناکا به شمار می رود و به راحتی و با هزینه ای نسبتا ارزان می توانید خود را به هتل و مقصد برسانید. در فرودگاه لارناکا اتوبوس های مختلفی فعالیت می کنند و مسافران را به مقاصد مختلف جابجا می کنند. اگر قصد دارید به مرکز شهر لارناکا بروید می توانید سوار اتوبوس های ۴۰۷، ۴۱۷، ۴۱۸، ۴۱۹، ۴۲۵ و ۴۲۹ شوید. این اتوبوس ها دسترسی ارزان و راحتی به مرکز شهر فراهم می کنند و در مدت زمان ۱۵ الی ۳۰ دقیقه مسافران را به مرکز شهر می رسانند. اگر در مورد انتخاب اتوبوس مناسب مردد هستید و نمی دانید با کدام اتوبوس می توانید به هتل بروید از اطلاعات فرودگاه راهنمایی بخواهید.

دسترسی به مرکز شهر از فرودگاه

کرایه اتومبیل

علاوه بر مواردی که گفتیم، کرایه اتومبیل هم یکی دیگر از گزینه های حمل و نقل فرودگاه لارناکا محسوب می شود. اگر دوست دارید در مدت سفر به لارناکا آزادی عمل و استقلال بیشتری داشته باشید و خودتان در شهر رانندگی کنید می توانید اتومبیل کرایه کنید. شرکت های مختلف بین المللی مثل سیکست، یوروپکار و باجت در فرودگاه لارناکا حضور دارند و انواع خدمات کرایه اتومبیل را به مسافران ارائه می کنند. با مقایسه قیمت ها و خدمات می توانید بهترین گزینه را انتخاب کنید. کرایه اتومبیل اگرچه در ظاهر گران تر از سایر گزینه های حمل و نقل فرودگاه لارناکا است اما اگر ۳-۴ نفر باشید و هزینه ها را با هم تقسیم کنید برایتان به صرفه هم تمام خواهد شد. البته به یاد داشته باشید که برای رانندگی در لارناکا لازم است گواهینامه بین المللی معتبر داشته باشید و با رانندگی در قبرس هم نسبتا آشنا باشید.

دسترسی به مرکز شهر از فرودگاه

تاکسی

تاکسی سریع ترین و راحت ترین گزینه حمل و نقل فرودگاه لارناکا محسوب می شود و بسیاری از گردشگران این گزینه را ترجیح می دهند. ایستگاه تاکسی ها بیرون ساختمان ترمینال قرار دارد و به محض خارج شدن آن ها را خواهید دید. از فرودگاه لارناکا می توانید سوار تاکسی بشوید و به مقصد مرکز شهر لارناکا یا شهرهای اطراف مثل نیکوزیا، لیماسول و … حرکت کنید. تاکسی ها به صورت ۲۴ ساعته و ۷ روز هفته فعالیت دارند و بهترین گزینه حمل و نقل فرودگاه لارناکا محسوب می شوند. تاکسی اگرچه در مقایسه با اتوبوس گران تر است اما به دلیل رفاه و راحتی که دارد بسیار پرطرفدار است. کرایه تاکسی در فرودگاه لارناکا بر اساس تاکسیمتر محاسبه می شود و در مدت زمان ۱۵ دقیقه (بسته به شدت ترافیک) می توانید به مرکز شهر لارناکا برسید. اگر برای اولین بار به لارناکا سفر می کنید و با شهر آشنایی چندانی ندارید؛ اگر چمدان های زیادی همراهتان دارید و اگر همراه با کودکان خردسال سفر می کنید توصیه می کنیم از تاکسی استفاده کنید.

دسترسی به مرکز شهر از فرودگاه

منبع: airmundo.com

 

کلمه‌های کلیدی: