زیپاکوئیرا | zipaquira

مشخصات شاخص

جمعیت: ۱۳۰,۴۳۲
پیش شماره تلفن: ۱+
ساعت:

شرح

زیپاکوئیرا یک شهرداری و بخشی از کلانشهر بزرگ بوگوتا در کشور کلمبیا  است. این دفتر همچنین مقر اسقاط به همین نام است و بخش اعظم وزارت کوندینامارا را شامل می شود ، تا مرکز بوگوتا ، منطقه ریونگرو ، دره اوباته و منطقه گاویو گسترش می یابد. این شهر در درجه اول به دلیل کلیسای جامع نمک معروف است ، کلیسایی زیرزمینی که در داخل یک معدن نمکی در یک تونل ساخته شده است که در نتیجه حفاری سالین ها ساخته شده است. زیپاکوئیرا  معماری اصلی دارد و مرکز شهر قدیمی یک جاذبه گردشگری است. میدان اصلی آن با بناهای قدیمی به سبک استعماری اسپانیا احاطه شده است. با قطار بوگوتا می توانید به این شهر کوچک برسید.

زیپاکوئیرا در 48 کیلومتری شمال بوگوتا واقع شده است ، که از طریق جاده و قطار پیوند دارد. معروفترین معادن نمک آن از زمان پیش از کلمبیا توسط Muisca مورد بهره برداری قرار گرفته است ، که در آن کلیسای جامع نمک واقع شده است. میدان گونزالس Forero در مرکز شهر است که با ساختمان های زیبایی احاطه شده است که سبک استعماری خود را حفظ کرده و از آثار ملی به حساب می آیند. این میدان شامل یک کلیسای جامع است که بین سالهای 1760 و 1870 ساخته شده است و دارای نمای سنگی و همچنین تالار شهر و ساختمان اداره سالیناس با سقف های سبک جمهوری آنها است. این شهر با تحولات اخیر روبرو شده است ، به این ترتیب که خیابانها در مرکز به پیاده روهای معابر تبدیل شده است ، محدود کردن تردد وسایل نقلیه در منطقه و تلاش برای حفظ و نگهداری و وام دادن به جنبه ای صمیمانه تر برای گردشگران نمونه ای از این تحولات است. به عنوان بخشی از این استراتژی ، این شهر همچنین پروژه بازسازی ایستگاه سابانای راه آهن را انجام داده است و در كنار آن ساخت و ساز پارك لا اسپرانزا نیز جز کارای این شهر بوده است.هم اکنون بزرگراها در حال تکمیل است و دسترسی سریع تر و ایمن تری به شهر امکان پذیر است.

زیپاکوئیرا رستوران های معمولی ، خانه های استعماری که تقریباً 300 سال قدمت دارد را  شامل آژانس های توریستی ، مراکز تفریحی ، موزه ها ، صنایع دستی و زیرساخت های خرده فروشی جالب را به بازدید کننده ارائه می دهد. کشاورزی در شهر نیز به ویژه لبنیات بسیار مهم است. صنعت در منطقه از نزدیک با تولید ، فرآوری و پالایش نمک در ارتباط است. از مشهورترین رویدادهای منطقه می توان به مراسم باشکوه هفته مقدس که برای 54 سال گذشته توسط جماعت ناصره زیپاکوئیرا برگزار شده است نام برد.

دیدنی‌ها