ژانگجیاجی | zhangjiajie

مشخصات شاخص

کشور: چین
جمعیت: ۱۴۷۶۵۲۱
پیش شماره تلفن: +۸۶
ساعت:

شرح

ژانگجیاجی یک شهر مرکزی در جمهوری خلق چین است که در هونان واقع شده‌است. به زبان Tujia نیز معروف است به عنوان یک شهر سطح بخشدار در شمال غربی استان هونان است ، مردم جمهوری چین . این منطقه شامل منطقه Yongding ، Wulingyuan و شهرستان های Cili و Sangzhi است. نام جدید شهر ژانگجیاجی  پس از پارک ملی جنگل در منطقه منظره Wulingyuan  در سال 1994 به تصویب رسید تا از آن برجسته تر شود و پس از این سایت در سال 1992 یک میراث جهانی یونسکو در سال 1992 تعیین شد .در داخل آن منطقه منظره Wulingyuan واقع شده است که در سال 1992 به عنوان میراث جهانی یونسکو و همچنین یک منطقه دیدنی AAAAA توسط اداره ملی گردشگری چین تعیین شد.

پیشینه تاریخی

مردم در اینجا در کنار هر دو ساحل رودخانه لیشوی ، اکنون در محدوده شهر ژانگجیاجی ، در اوایل دوران حجر زندگی می کردند. سکونت انسان در این منطقه به 100000 سال بر می گردد ، با مکان های معروف مانند Xi های ، پکن و دیگران به رقابت می پردازد.ده هزار سال پیش ، کسانی که در محدوده آنچه در حال حاضر شهر ژانگجیاجی زندگی می کردند آتش را برای پخت سفال استفاده کردند.

باستان شناسان بیش از 20 اثر از این نوع را در شهرستان سیلی پیدا کرده اند ، در حالی که در شهرستان سانجی ، یک گلدان سفالی سیاه آراسته شده با طراحی منحصر به فرد با قدمت ده هزار سال کشف شد. در آن دوره ، این روش سفالگری در چین پیشرفته ترین بود. به نظر می رسد که این پیشرفت های تکنولوژیکی در ساخت ابزار و سنگ سفال ، نشانگر یک فرهنگ بسیار پیشرفته در این منطقه است. با این حال ، جامعه ای که فقط توسعه یافت ، مدت کوتاهی قبل از ناپدید شدن و از بین رفتن سایر قدرت های منطقه تحمل کرد. به نظر می رسد .

جغرافیای ژانگجیاجی

حمل و نقل زمینی و رودخانه ای توسعه نیافته آن ، و زمین های کوهستانی آن ، کار دشواری در کار است. به همین دلایل ، ژانگجیاجی از نخستین تاریخ ثبت شده ، “سرزمین اقلیت جنوب وحشی” نامگذاری شده است. توصیف کنندگان نام اضافی “Wuling Rude People” و “Tujia Rude People” هستند که نشانگر دیدگاه های تبعیض آمیز علیه فرهنگ منطقه ای است. خدمات فرودگاه بین المللی Zhangjiajie Hehua به فرودگاه های مهم چین برنامه ریزی شده است. فاصله آن از مرکز شهر 5 کیلومتر و 30 کیلومتر از منطقه منظره Wulingyuan فاصله دارد. پروازهای داخلی بین ژانگجیاجی  و سایر شهرها ، مانند Changsha ، پکن ، شانگهای ، Guangzhou و غیره وجود دارد. پروازهای بین Zhangjiajie و Seoul ، Busan نیز موجود است.

دیدنی‌ها