زرمات | Zermatt

مشخصات شاخص

جمعیت: ۵,۶۴۳
پیش شماره تلفن: ۲۷(۴۴)+
ساعت:

شرح

زرمات شهری محصور کننده در ایالت وله در کشور سوئیس و در بخش آلمانی زبان این کشور است که بستر زیباترین قله‌ آلپ و نماد این رشته کوه یعنی ماترهورن شده است. درست است که ماترهورن بلندترین قله آلپ نیست اما با عظمت و زیبایی خود عنوان نماد آلپ را به دست آورده و عکس آن حتی روی جلد شکلات‌ها نیز حک شده است. شب‌های سرد و برفی این شهر چشم‌انداز بی‌مثالی را به دوستداران طبیعت هدیه می‌دهد. برای کسانی که به دنبال اسکی در بلندترین و بزرگ‌ترین پیست اسکی اروپا هستند، این شهر جایگاه ویژه‌ای دارد. همراه ایلیا گشت این شهر زیبای سوئیسی را بیشتر بشناسیم. 

معرفی شهر زرمات

زرمات که شهرت خود را مدیون پیست اسکی بسیار بزرگ و مجهز و امکانات کوهنوری فوق‌العاده عالی خود است، تا اواسط قرن نوزدهم عمدتا یک جامعه کشاورزی بسیار ساده بوده است. در سال 1865 اولین صعود به قله غول پیکر ماترهورن صورت می‌گیرد و پس از آن اندک اندک امکانات توریستی در اطراف شهر ساخته و نهایتا با ساخت بزرگ‌ترین پیست اسکی اروپا در این منطقه به شهرت می‌رسد. نام زرمات و حتی نام ماترهورن که واژه‌هایی آلمانی هستند، از نام مراتع ماتن که در آن واقع شده‌اند گرفته شده است. تقریبا یک سوم جمعیت این شهر در آن متولد شده‌اند و بقیه به دلیل شرایط خوب اقتصادی به این منطقه مهاجرت کرده‌اند. 

اقتصاد

اقتصاد این شهر شدیدا وابسته به صنعت توریسم است و بیشتر ساکنین آن در رستوران‌ها و هتل‌های شهر مشغول به کار هستند. 

گردشگری

طبیعت زیبا و منحصر به فرد این منطقه با چشم‌اندازهای بی‌نظیر و نفس‌گیر سهم بزرگی در جذب توریست در این منطقه دارد. با این وجود اماکن تفریحی متعدد با امکانات انجام فعالیت‌هایی نظیر اسکی، پیاده‌روی و کوهنوردی به عنوان جاذبه اصلی توریستی این منطقه شناخته می‌شود. در تابستان نیز امکانات اسکی در این شهر مهیاست و می‌توان گفت 300 روز در سال منطقه اسکی آن باز است. مرتفع‌ترین ایستگاه راه آهن کوهستانی اروپا نیز در این شهر قرار دارد. 

جغرافیا

این شهر در ایالت وله، در انتهای مترتال و در ارتفاع 1620 متری در دامنه بلندترین قله سوئیس و جایی در مرز سوئیس و ایتالیا واقع شده است. قله ماترهورن با 4478 متر ارتفاع و قله گورنرگرات با 3089 متر ارتفاع این شهر کوهستانی را در بر گرفته‌اند. 

دیدنی‌ها