زنگبار

Zanzibar

مشخصات شاخص

کشور: تانزانیا
جمعیت: ۱۰۷۰۰۰۰
پیش شماره تلفن: ۲۴
ساعت:

شرح

زنگبار نام جزیره‌ای مهم و دیدنی در تانزانیا است. اگر به دنبال قدم زدن در یک ساحل، بکر، بی‌نظیر و زیبا هستید. ما زنگبار را به شما پیشنهاد می‌کنیم. زنگبار، به شهر بازرگانان شیرازی مشهور است. تاریخ شهرنشینی این منطقۀ نیمه‌خودمختار به پیش از دو هزار سال پیش بازمی‌گردد. احتمالاً شما هم کنجکاو هستید تا در مورد این شهر زیبا بیشتر بدانید، پس در ادامه با ایلیا گشت همراه شوید.

کلمۀ «زنگبار» از ترکیب دو واژۀ «زنگ» و «بار» تشکیل شده است. «زنگ» در زبان فارسی به معنای تیره و سیاه و «بار» به معنای ساحل و کرانه است. بنابراین کلمۀ «زنگبار» به معنای «ساحل سیاهان» می باشد. جالب است بدانید که ایرانیان از زمان هخامنشی با این شهر داد و ستد فراوان داشته اند. این منطقه دارای چشم اندازی منحصر به فرد است و فرهنگ آن و معماری هندی اش برای هر توریستی دیدنی و جالب توجه می باشد. اما خبر خوب اینکه برای سفر به تانزانیا و زنگبار نیازی به داشتن ویزا ندارید.

آب و هوا

 اگر دوست دارید در زمستان به شهری تابستانی بروید که 365 روز سال آن آفتابی است، زنگبار، برایتان بهترین گزینه است.این شهر زیبا، تجربه ای منحصر به فردی از سفر به یک  منطقه گرمسیری با فرهنگ عمیق سنتی است که طبیعت آن شما را مسحور می کند. اگر به دنبال شهری برای گریز روزمرگی های زندگی مدرنتان هستید، مجمع الجزایر زنگبار پیشنهاد ما به شماست. ساحل طلایی و دریای فیروزه ای کم عمق آن برای شنا و همچنین ماهیگیری و ورزش های آبی مناسب می باشد.

گردشگری

زنگبار علاوه بر جاذبه‌های طبیعی، دارای جاذبه‌های تاریخی فراوانی نیز هست. برای سفر به این شهر زیبا شما مهم تر از هر چیزی نیاز به یک روحیۀ جست و جو گرانه دارید. از بهترین جاذبه‌های گردشگری زنگبار می‌توان به  تور شهر سنگی، ساحل نشینی پانگ، باغ فورودهانی، بازار مواد غذایی، جزیره زندان و شنا با دلفین ها اشاره کرد.