یوکوهاما | Yokohama

مشخصات شاخص

کشور: ژاپن | Japan
جمعیت: ۳,۷۳۲,۶۱۶
پیش شماره تلفن: ۴۵_۲۱۲۱_۶۷۱(۸۱)+
ساعت:

شرح

یوکوهاما دومین شهر بزرگ بعد از توکیو در کشور زیبای ژاپن و در استان کاناگاوا است که چند سالی است به یکی از جذاب‌ترین مقاصد توریستی دنیا تبدیل شده است. مناظر بسیار زیبا در کنار سواحل چشم نواز اقیانوس آرام، معماری‌های بی‌نظیر همراه شیوه‌ی مدرن زندگی مردم شهر، سرزندگی و پویایی مردم که با فرهنگ غنی ژاپنی آمیخته شده، پارک‌های منحصر به فرد و آسمان‌خراش‌های فوق‌العاده همه و همه دست به دست هم داده‌اند که این شهر را به یکی از عالی‌ترین مقاصد توریستی دنیا تبدیل نمایند. همراه ایلیا گشت سفری به این شهر مدرن و زیبا داشته باشید.

معرفی شهر یوکوهاما 

یوکوهاما شهری است که تا قبل از سال 1859 تنها یک روستای ماهیگیری کوچک بود ولی در اواسط قرن نوزدهم میلادی به سرعت به یکی از پیشرفته‌ترین بنادر ژاپن در کنار اوزاکا، توکیو و ناگویا تبدیل شد. این روستای کوچک تا قبل از پایان دوران فئودالی اودو و سیاست‌های انزوا طلبانه ژاپن تنها ارتباط بسیار کمی با خارج داشت اما در طی سال‌های 1853 و 54 با ورود یک ناوگان جنگ افزار امریکایی به فرماندهی شخصی به نام متیو پری به بندر یوکوهاما توافقنامه‌ای به نام توکوگاوا بین امریکا و ژاپن امضا شد. درخواست پری باز شدن بنادر ژاپن برای تجارت بود و ژاپن این قرارداد را که مبنی بر صلح و دوستی بین دو کشور امریکا و ژاپن بود امضا نمود و پس از آنان یوکوهاما با سرعت چشمگیری شروع به پیشرفت نمود. 

اقتصاد

این شهر دارای پایگاه اقتصادی بسیار قوی به خصوص در زمینه حمل و نقل، بیوتکنولوژی و صنایع نیمه هادی است. در سال 2010 نیز نیسان دفتر مرکزی خود را به این شهر انتقال داد. شرکت تایر یوکوهاما نیز یکی از معتبرترین و معروف‌ترین شرکت‌ها در زمینه ساخت تایرهای وسایل نقلیه است. 

گردشگری

از جاذبه‌های گردشگری آن می‌توان به میناتو میرای 21، باغ وحش زوراسیا، شهربازی یوکوهاما، موزه رامن شین، باغ سانکین و پل خلیج یوکوهاما اشاره نمود.

آب و هوا جغرافیا

این بندر به معنای واقعی کلمه یک ساحل افقی است. منطقه کنونی شهر توسط مایت پارک، رودخانه اووکا و رودخانه ناکامورا محاصره شده و به همین دلیل خلیج آن از دریای آزاد جدا شده است. اقلیم آن نیمه مرطوب با تابستان‌های گرم و مرطوب و زمستان‌های سرد است. آب و هوای آن یک الگوی متغیر از ماه‌های بارانی، ابری و آفتابی دارد. زمستان‌های به ندرت دما به زیر انجماد کاهش می‌یابد اما در تابستان با افزایش رطوبت، هوا کاملا گرم می‌شود. 

دیدنی‌ها