یلونایف|Yellowknife 

مشخصات شاخص

جمعیت: ۱۹۲۳۴ نفر
پیش شماره تلفن: ۰۰۸۶۷
ساعت:

شرح

یلونایف

یلونایف  (Yellowknife) مرکز و بزرگ‌ترین شهر نواحی شمال غرب کانادا است. این سکونتگاه در سال 1934 و به دنبال کشف طلا در این منطقه شناسایی شد البته فعالیت تجاری آن از سال 1936 راه افتاد. بعد از آن این شهر به سرعت مرکز فعالیت‌های اقتصادی ناحیه شمال غربی کشور و بعنوان مرکز شمال غربی ناحیه در 1967 انتخاب شد . همزمان با آغاز تولید طلا، این شهر در سال 1980 کارهای معدنی دیگری از سوی دولت فدرال آغاز کرد. با این وجود با کشف الماس در شمال شهر در سال 1991 این اقدام معکوس شد. در سالهای اخیر نیز توریسم، حمل و نقل و ارتباطات جزء صنایع مهم این منطقه بوده‌اند.

در کنار رودخانه یلونایف و در ساحل شمالی دریاچه گریت اسلیو واقع شده و موقعیتی بسیار دورافتاده دارد به‌طوری‌که نزدیکترین شهر بزرگ به آن، یعنی ادمونتون در فاصله ۱۵۰۰ کیلومتری قرار گرفته و سفر به آن با خودروی سواری ۲۴ ساعت طول می‌کشد.

این شهر و پیرامون آن منطقه‌ای سرشار از زیبایی‌های طبیعی است و در نزدیکی آن معادن طلا و الماس قرار دارند.

این شهر به‌ویژه برای «جشنواره زمستانی پادشاه برف» و جشنواره موسیقی «Folk on the Rocks» شهرت دارد. جشنواره موسیقی یادشده در سال ۲۰۱۰ سالگرد سی‌سالگی خود را جشن گرفت. ژاپنی‌ها از گردشگرانی هستند که به تعداد زیاد برای دیدن شفق قطبی به این شهر می‌آیند. این شهر فرودگاه مخصوص خود را دارد که فرودگاه یلونایف نامیده می‌شود

این شهر دارای آب و هوای زیرشمالگانی است و با تغییرات شدید دما روبه‌رو می‌باشد به طوری که دمای هوای آن از ۴۰ درجه زیر صفر در زمستان تا ۲۵ درجه سانتیگراد در تابستان تغییر می‌کند.

جاذبه‌ها

برخی از مکان‌های قابل توجه برای بازدید در یلونایف عبارتند از:

کافه Wildcat که اولین بار در سال 1937 افتتاح شد. این رستوران محبوب هنوز هم در همان ساختمان اصلی خودش در طول تابستان فعالیت می کند، که بعد از نجات از تخریب در اواخر دهه 1970 به محل فعلی منتقل شد. کافه Wildcat از سال 2011 تا 2013 بازسازی شده است و در طی این مدت چندین فراز و نشیب را طی کرده تا محل فعلی آن آماده شده است.این کافه قدیمی ترین رستوران شهر است.

هتل مجلل Gold Range، این هتل یکی از هتلهای مجلل است.

شهرهای خواهرخوانده

رنو ایالت نوادا آمریکا

فیربانک – ایالت آلاسکا

یاکوتسک- زاخا – روسیه