وایومینگ | Wyoming

مشخصات شاخص

جمعیت: ۵۸۴٬۱۵۳ نفر
پیش شماره تلفن: ۰۰۱
ساعت:

شرح

وایومینگ | Wyoming

وایومینگ ایالتی در مناطق کوهستانی غرب ایالات متحده است. این ایالت از لحاظ وسعت در جایگاه دهم قرار دارد، اما دومین ایالت کم‎جمعیت آمریکا است. دو سوم غربی ایالت را کوه‎ها و مراتع دامنه شرقی رشته‌کوه راکی تشکیل می‎دهند، در حالی که یک سوم شرقی دشت مرتفعی است که با نام بالادشت (High Plains) شناخته می‎شود.

حق رای زنان برای اولین بار در این ایالت به رسمیت شناخته شد.  نلی تیلو راس ، نخستین فرماندار زن آمریکا نیز در این ایالت به قدرت رسید.

بیشترین شهرت این ایالت برای پارک‌های آن است. پارک ملی یلوستون، جنگل ملی شوشونی، و جنگل ملی کاریبو-تارگی در این ایالت قرار دارند.

منطقه تفریحی جکسون‌ هول در غرب ایالت وایومینگ قرار دارد و با قله‌های رشته‌کوه تتون محاصره شده است. با قرارگیری در نزدیکی پارک ملی یلو استون و پارک ملی گرند تتون، این منطقه میزبان ریزورت‌های اسکی اعیانی، مناطق روستایی و خانه‌های ویلایی شهری‌ها است. 

کلبه فسیلی یکی از عجیب‌ترین جاذبه‌های کمتر‌ دیده‌شده آمریکا است. این کلبه‌ که از فسیل استخوان‌های دایناسور ساخته شده است، شامل ۵۷۹۶ قطعه از استخوان‌های پیدا شده در نزدیک کومو بلاف، یکی از سایت‌های بزرگ کشف بقایای دایناسورها می‌شود. در اوایل دهه ۱۹۳۰، این کابین به‌عنوان بخشی از یک ایستگاه پمپ بنزین توسط توماس بویلن بنا شد. توماس بویلن به مدت هفده سال به جمع‌آوری استخوان‌ها پرداخته بود و قصد ایجاد یک مجسمه‌ دایناسور را در مقابل خانه و ایستگاه بنزین خود در امتداد بزرگراه لینکلن داشت. اما زمانی که او متوجه شد استخوان‌های جمع‌آوری‌شده از گونه‌های مختلفی از حیوانات هستند و هیچ نمونه کاملی در کل استخوان‌ها وجود ندارد، این ایده را کنار گذاشت و به جای آن کابینی با ابعاد ۸ در ۶ متر را با کمک پسرش ساخت.