ویندسور | Windsor

مشخصات شاخص

کشور: انگلستان
جمعیت: ۸۶۳,۸۰۰
پیش شماره تلفن: ۰۱۷۵۳(۴۴)+
ساعت:

شرح

ویندسور | Windsor

وینزر یا ویندسور در واقع منطقه‌ای مسکونی ست که در شهرستان بارکشر انگلستان واقع شده است. شهرت و محبوبیت این منطقه بیشتر به خاطر نزدیکی به قلعه‌ای به همین نام در انگلیس است. این شهر نیز مثل سایر شهرهای انگلیس از طبیعتی سرسبز و زیبا برخوردار بوده که با تاریخ و فرهنگی غنی همراه گشته و آن‌را به یکی از پرطرفدارترین شهرهای توریستی انگلستان تبدیل نموده است. برای شناخت بیشتر این شهر با ایلیا گشت همراه شوید.

معرفی شهرستان وینزر، بارکشر

وینزر یا ویندسور که گفته شد نام منطقه‌ای مسکونی در شهرستان بارکشر انگلیس می‌باشد، در واقع نام خانوادگی، خانواده سلطنتی انگلستان بوده و به‌خاطر قلعه‌ای سلطنتی به همین نام در نزدیکی آن ویندسور نام‌گذاری شده است. شهرستان بارکشر به خاطر وجود این قلعه‌ی سلطنتی در آن، شهرستان سلطنتی برکشایر نیز شناخته می‌شود. هرچند خود شهر بارکشر در سال 1974 میلادی به عنوان یک شهرستان معرفی و ساخته شد اما قلعه ویندسور آن قدمتی دیرینه‌ و کهن‌تر دارد. 

قلعه ویندسور 

یکی از قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین کاخ‌های سلطنتی جهان که هم‌اکنون نیز از آن استفاده می‌شود و محل اقامت ملکه الیزابت دوم به همراه خانوده‌اش شده است، قلعه وینزر می‌باشد. این قلعه چیزی حدود هزار سال میزبان خانواده‌های سلطنتی انگلیس بوده است. این کاخ باشکوه توسط ویلیام اول، که به عنوان ویلیام فاتح و نخستین پادشاه دودمان نورمن‌ها شناخته می‌شود، ساخته شده است. این قلعه با مساحت 45 هزار مترمربع بزرگ‌ترین قلعه دنیا بوده که همراه کاخ باکینگهام و هولی روود، کاخ مورد علاقه ملکه الیزابت شده که آخر هفته‌های خود را آن‌جا سپری می‌کند. کلیسای زیبای سنت جرج که از تحسین برانگیزترین ساختمان‌های موجود در لندن بوده و مقبره‌های مادر ملکه و پادشاه هنری را در خود جای داده نیز داخل این قلعه باستانی قرار گرفته است. البته این کاخ زیبا محل برگزاری مراسم ازدواج شاهزاده دوم انگلیس یعنی پرنس هری و مگان مارکل نیز بوده است.

جغرافیا

شهرستان بارکشر با مساحت ۱٬۲۶۲ کیلومتر مربع در جنوب شرقی انگلیس و در 25 کیلومتری لندن واقع شده است. 

آب و هوا

دمای بالای تابستان‌ها و هوای خنک‌تر در زمستان‌ها از ویژگی‌های اقلیمی شهرستان وینزر بارکشر است. آب و هوایی معتدل همراه بارش منظم باران در تقریبا تمام روزهای سال درست شبیه آب و هوای شهر لندن دارد.

دیدنی‌ها