ویندهوک | Windhoek

مشخصات شاخص

جمعیت: ۳۲۵,۸۵۸
پیش شماره تلفن: ۲۶۴+
ساعت:

شرح

ویندهوک | Windhoek

ویندهوک پایتخت و بزرگترین شهر جمهوری نامیبیا است. این شهر در مرکز نامیبیا در منطقه فلات خمس کوهزما ، در حدود 1700 متراز سطح دریا واقع شده است. این شهر در محل چشمه داغ دائمی که برای جوامع دامی بومی شناخته شده است ، توسعه یافته است. پس از آن که Jonker Afrikaner ، کاپیتان Orlam در سال 1840 در اینجا ساکن شد و یک کلیسای سنگی برای جامعه خود بنا کرد ، به سرعت توسعه یافت. در دهه های بعد ، جنگ های متعدد و خصومت های مسلحانه موجب بی توجهی و نابودی شهرک های جدید شد. ویندهوک برای بار دوم در سال 1890 توسط سرگرد ارتش امپریال آلمان ، کورت فون فرانسوا ، زمانی که این سرزمین توسط امپراتوری آلمان به استعمار درآمد ، تأسیس شد. ویندهوک مرکز اجتماعی ، اقتصادی ، سیاسی و فرهنگی کشور است. تقریباً هر شرکت ملی نامیبیان ، نهاد دولتی ، مؤسس institution آموزشی و فرهنگی در آنجا مستقر است. ویندهوک تنها شهرک سازی خودگردان در منطقه خمس است. این اداره توسط یک شورای شهرداری چند حزبی اداره می شود که پانزده کرسی دارد. این شورا یک بار در ماه تشکیل می شود. تصمیمات آن به صورت جمعی اتخاذ می شود و مشاوران نیز متعهد به چنین تصمیماتی هستند. اعضای شورا بعنوان افراد دارای اختیارات اداری نیستند. آنها نمی توانند دستوراتی را صادر كنند یا در غیر این صورت نظارت بر كاركنان شهر را کنترل كنند ، مگر آنكه به طور مشخص توسط شورا هدایت شود. این شورا اما در تمام امور اداری در سطح شهر اختیار کامل دارد. اعضای شورا زمان رسمی خود را به مشکلات سیاست های اساسی اختصاص می دهند و به عنوان ارتباط بین شهر و عموم مردم عمل می کنند.

در سال 1928 ، کایستراستای ، اکنون خیابان استقلال ، اولین جاده آسفالت شده در ویندهوک بود. ده سال بعد جاده بعدی ، جاده گبابیس ، که در حال حاضر سام نجوما درایو است ، نیز آسفالت شده است. ویندهوک توسط دو فرودگاه ارائه می شود. نزدیکترین فرودگاه اروس 7 کیلومتری جنوب مرکز شهر برای صنایع دستی کوچکتر ، و فرودگاه بین المللی Hosea Kutako در 42 کیلومتری شرق شهر است.فرودگاه بین المللی حسین كوتاكو ، واقع در 42 كیلومتری خارج از ویندوهوك ، سالانه 800000 مسافر را اداره می كند. دارای یک باند فرودگاه بدون محدودیت ظرفیت است. فرودگاه بین المللی دیگر در خلیج والویس واقع شده است و فرودگاه های داخلی آن در لودریتز ، اورنجموند و اوندانگوا واقع شده است. فرودگاه اروس شلوغ ترین فرودگاه نامیبیا از نظر برخاستن ، فرود و مرکز تفریحی داخلی برای نامیبیا است. این فرودگاه شهری تقریباً 150 تا 200 حرکت در روز می دهد. در سال 2004 ، این فرودگاه به 141605 مسافر خدمت کرده بود که اکثر آنها هواپیمای سبک هستند. در درجه اول ، محدودیت هایی از قبیل طول باند ، سر و صدا و ازدحام فضای هوا باعث شده است اروس از ورود به فرودگاه بزرگتر جلوگیری کند. بیشتر اپراتورهای منشور نامیبیا اروس را به عنوان پایه خود دارند. ویندهوک همچنین به عنوان پایتخت هنری نامیبیا شناخته می شود. گالری ملی هنر نامیبیا در این شهر قرار دارد.

موقعیت جغرافیایی ویندهوک

گسترش منطقه شهر جدا از محدودیت های مالی – به دلیل موقعیت جغرافیایی این کشور ، چالش برانگیز است. در جهت های جنوبی ، شرقی و غربی ، ویندهوک با مناطق کوهستانی احاطه شده است که توسعه زمین را پرهزینه می کند. ضلع جنوبی به دلیل وجود سفره های آب زیرزمینی برای توسعه صنعتی مناسب نیست. این منطقه وسیع Brakwater در شمال شهر تنها مکان امکان پذیر برای گسترش این شهررا ترک می کند. شورای شهر Windhoek در نظر دارد تا مرزهای شهر را به طرز چشمگیری گسترش دهد به گونه ای که مساحت شهر 5،133.4 کیلومتر مربع را در بر می گیرد. ویندهوک بعد از تیانجین و استانبول به سومین شهر بزرگ جهان تبدیل می شود ، اگرچه تراکم جمعیت آن فقط 63 نفر در هر کیلومتر مربع است.

آب و هوای ویندهوک

ویندهوک بیش از 300 روز آفتابی در سال دارد. طبق طبقه بندی آب و هوا  دارای آب و هوا نیمه خشک و خشک است. زیرا میانگین دمای سالانه بالاتر از 18 درجه فارنهایت است. درجه حرارت در طول سال به دلیل نفوذ ارتفاع ، معتدل نامیده می شود. متوسط سالانه دمای بالا و پایین 13.6 درجه سانتی گراد است. سردترین ماه جولای است که متوسط میانگین دما 13.1 درجه سانتی گراد است در حالی که گرم ترین ماه دسامبر است که متوسط میانگین دما 23.5 درجه سانتی گراد است. این شهر به دلیل قرار گرفتن در نزدیکی کویر کلاهاری ، 3،605 ساعت آفتاب دریافت می کند. بارش در فصل تابستان فراوان است و در فصل زمستان نیز حداقل است. میانگین میزان بارندگی سالانه 367.4 میلی متر است .