والویس بی | walvisbay

مشخصات شاخص

جمعیت: ۶۲,۰۹۶
پیش شماره تلفن: ۲۶۴+
ساعت:

شرح

والویس بی | walvisbay

والویس بی شهری در نامیبیا و نام خلیج است که بر روی آن نهفته است. این شهر با مساحت 29 کیلومتر مربع از زمین را در بر می گیرد. این خلیج به دلیل بندرگاه درآب های عمیق که از تپه های ماسه ای Pelican Point محافظت می شود ، پناهگاهی امن برای کشتی های دریایی است و تنها بندرگاه طبیعی با هر اندازه در سواحل کشور است. این آبها به دلیل داشتن پلانکتون و زندگی دریایی سرشار از تعداد زیادی نهنگ سمت راست جنوبی بودند ،  و نهنگداران و کشتی های ماهیگیری را به خود جلب کردند. والویس خلیج با تپه های خلیج و ماسه های بزرگ ، مرکز مهم فعالیت های گردشگری در نامیبیا است. جاذبه های تفریحی شامل جزیره پرنده مصنوعی ، مرکز صنعت جمع آوری گوا ، تپه ماسه ای Dune 7 ، آثار نمکی ، زندگی پرندگان و وفور و موزه است. ورزشگاه Kuisebmund ، محل زندگی دو باشگاه در لیگ برتر نامیبیا نیز در این شهر واقع شده است. استراحتگاه ساحلی لانگسترند تنها در چند کیلومتری شمال واقع شده است. منطقه پردازش صادرات والویس خلیج جنبه مهم اقتصاد محلی است. در آگوست 2019 یک ترمینال کانتینر جدید افتتاح شد که بر روی سکوی 40 هکتاری که از دریا احیا شده ، ساخته شده است. این ترمینال توسط شرکت دولتی مهندسی بندر چینی با بودجه دولت نامیبیا و بانک توسعه آفریقا ساخته شده است و هزینه آن معادل 2/4 میلیارد راند است. این باعث افزایش ظرفیت بندر به 750،000 کانتینر در سال از 350،000 می شود. این ترمینال همچنین شامل یک اسکله مسافر اختصاصی کروز است.والویس خلیج توسط یک شورای شهری اداره می شود که هم اکنون ده کرسی دارد.

والویس خلیج شامل فضای باز ، زیبایی منظره ای و زندگی بی نظیر دریایی و گیاهان است. این مناسب برای سبک زندگی در فضای باز است ، با داشتن ورزش هایی همچون سنباده سازی ، کیتینگ ، گشت و گذار ، شنا ، ماهیگیری ، قایقرانی ، گلف و سایر کدهای ورزشی داخل و خارج از خانه مناسب است. تالاب های والویس خلیج و فعالیت های آبزی ، دلتا رودخانه کوئیزب و خود ساحل وجود دارد که مردم از شنا و گرفتن ماهی لذت می برند.والویس خلیج یک بندر مهم لجستیک برای منطقه آفریقای جنوبی است و تسهیلات بندری را برای واردات و صادرات کالا برای بقیه نامیبیا ، زامبیا ، جمهوری دموکراتیک کنگو و بوتسوانا فراهم می کند. از زمان راه اندازی گروه کریدور والویس خلیج در سال 2000 ، حمل بار از طریق این بندر از 30،000 کانتینر در سال به 370،000 کانتینر در سال 2016 افزایش یافته است. از سال 2017 این بندر به روز شد تا ظرفیت خود را برای جابجایی 1 میلیون کانتینر افزایش دهد. مشکلات بوروکراتیک و لجستیکی در بندر رقیب این شهر در دوربان ، آفریقای جنوبی باعث شده است تا ترافیک به بندر در خلیج والویس تغییر کند. نود و پنج درصد کل محموله های حمل و نقل شده از طریق خلیج والویس توسط کامیون حمل می شود. گروه کریدور والویس خلیج در تلاش است تا فرصت های واردات ، صادرات و تجارت در نامیبیا را افزایش دهد. برنامه توسعه ملی نامیبیا انتظار دارد برنامه گسترش بندر والویس خلیج را تا سال 2019 به اتمام برساند. به دلیل موقعیت جغرافیایی بندر ، مقامات قصد دارند تا با تهیه یك قطب حیاتی لجستیكی ، در تهیه یك كشورهای توسعه خاك زده جامعه توسعه آفریقای جنوبی كه محاصره شده است ، جای پای خود را بدست آورند. علاوه بر اهمیت بندر ، توسعه راهروهای تجاری که از شبکه های جاده ای و ریلی فعلی تشکیل شده است را تقویت می کند.

آب و هوای والویس بی

والویس بی تنها 13.2 میلی متر در سال متوسط بارندگی را بدست می آورد که آن را به یکی از خشک ترین شهرهای جهان تبدیل می کند. با وجود آب و هوای خشک ، این شهر نسبتاً مرطوب است. متوسط رطوبت نسبی در طول سال بیش از 80٪ باقی مانده است. گرم ترین ماه فوریه است که متوسط میانگین دما 17.9 درجه سانتی گراد است ، در حالی که سردترین ماه های آگوست و سپتامبر با متوسط دمای 13.2 درجه سانتی گراد است. دامنه دمای روزانه نیز کم است و میانگین آن فقط 5.7 درجه سانتیگراد است. به عنوان یکی از تأثیرات تغییرات اقلیمی دست ساز ، در سالهای اخیر نیز گرمای قابل توجهی در فرودگاه مشاهده شده است. در 17 مه 2015 ، دمای هوا در Rooikop در نزدیکی فرودگاه بین المللی والویس بی به 37.4 درجه سانتی گراد رسید.