ولادی‌ وستوک | Vladivostok

مشخصات شاخص

جمعیت: ۵۷۸۶۱۹ نفر
پیش شماره تلفن: ۰۰۷۴۲۳۲
ساعت:

شرح

ولادی‌وستوک | Vladivostok

ولادی‌وستوک ، جنوب شرقی‌ترین مکان در  روسیه است و در خلیج گلدن هرن قرار گرفته و بندر اصلی روسیه در ساحل اقیانوس آرام به شمار می‌رود. این شهر فاصله چندانی با مرز روسیه و چین ندارد.

ولادی‌وستوک نخستین شهر بزرگ روسیه است که روز جدید و سال نو را تبریک می‌گوید: ۹۰۰۰ کیلومتر و هفت منطقه زمانی بین این شهر و پایتخت روسیه قرار دارد. نشنال جئوگرافی این شهر جهان‌شمول را در میان ۱۰ شهر زیبای اقیانوس آرام قرار داده است. در خیابان‌های ولادیوستوک می‌توانید ملوانانی را از سراسر جهان  ببینید.

کوه‌هاو دهانه‌هایی که این شهر را احاطه کرده‌اند، مناظری زیبا و خیره کننده از آن ایجاد می‌کنند. آخرین توقف در راه آهن ترانس سیبری ، ولادی‌وستوک را به بزرگترین بندر این کشور در اقیانوس آرام تبدیل کرده است. این شهر دارای جاذبه های فرهنگی بسیاری همچون تئاتر ، موزه و کنسرت است.

بازیگر معروف یول برینر در سال 1920 در این شهر متولد شده است. مسافران شاید بخواهند در پارک‌های دوست داشتنی این شهر همچون Minny Gorodok که یک پایگاه نظامی بوده است، قدم بزنند. میدان اصلی این شهر Admiralsky Skver است.

گردشگران نیز در سفر ساحلی زیبا از ولادی‌وستوک و 50 جزیره نزدیک به آن، سفر های فراموش نشدنی خود را ارائه می دهند. برای اجاره قایق ها، زیرساخت خوبی در شهر وجود دارد مانند قایق موتوری و غیره.

بسیاری از ساحل های تمیز و راحت و اردوگاه های تفریحی در ولادیوستوک و اطراف آن وجود دارد. رستوران ها و کافه های محلی با انواع غذا های دریایی و ماهی آماده خدمت رسانی هستند.

پارک ها یک نقطه تفریحی مورد علاقه برای مردم محلی و بازدید کنندگان از شهرولادی وستوک است که اکثر آن ها غرق در رنگ سبز هستند. آن ها مجهز به سواری و جاذبه های مختلف برای عموم بازدیدکنندگان در تمام سنین هستند و زیرساخت راحتی را ارائه می دهند.

هر پارک به یک پیست اسکیت در زمستان مجهز شده است. تعدادی از رویداد های فرهنگی و سرگرمی در طول سال برگزار می شود. جشنواره ها، کنسرت ها، مسابقات و پارک های گیاه شناسی که در بین مردم محلی کشور روسیه بسیار محبوب است.

بهترین زمان برای سفر

بهترین زمان برای بازدید از ولادیوستوک از اوایل ماه آگوست تا پایان اکتبر است. در ماه ژانویه پل‌های زیبای ولادیوستوک در مه‌های غلیظی حتی شدید‌تر از آنچه در لندن اتفاق می‌افتد، پنهان می‌شوند.

با این حال، در ماه سپتامبر هوا اغلب برای شنا در اقیانوس و آفتاب گرفتن عالی است. در اکتبر، زمانی که درختان در مسکو تقریبا تمام برگ‌های خود را از دست داده‌اند، سرزمین پریمورسکی اوج روزهای آفتابی را تجربه می‌کند. رنگ های پاییزی در ولادیوستوک را از دست ندهید. مطمئنا می‌دانید که زمستان فصل خوبی برای بازدید نیست.