ویلاندری | Villandry

مشخصات شاخص

کشور: فرانسه
جمعیت: ۱,۰۷۲
پیش شماره تلفن: ۲۴۷(۳۳)+
ساعت:

شرح

ویلاندری | Villandry

ویلاندری، شهری تاریخی و زیبا در دره سرسبز و بی نظیر لویر در مرکز فرانسه است که محل قرارگیری قلعه اسرارآمیز شاتو دو ویلاندری شده است.  این قلعه باشکوه که نمادی از تاریخ پر فراز و نشیب فرانسه شده، نقش مهمی نیز در تاریخ این کشور داشته است. گفته میشود فیلیپ دوم که پادشاه فرانسه بوده با ریچارد یکم پادشاه انگلیس برای گفت و گو در مورد پیمان صلح در این مکان او را ملاقات نموده است. با ایلیا گشت همراه شوید تا سفری به این مکان تاریخی داشته باشیم.

معرفی شاتو دو ویلاندری

ویلاندری که بارها در طول تاریخ دست به دست شده،  حالا گوشه ای از تاریخ فرانسه را به جهانیان نشان می دهد. قصر باشکوه و کاخ خوش منظره آن که شهرت جهانی دارد تا قرن هفدهم میلادی با نام کلمبیه (Colombier) شناخته میشد. در اوایل قرن ششم که توسط ژان لی برتون ، یک درجه دار نظامی که در دوران پادشاهی فرانسیس یکم فرانسه، خریداری شد و ساختمان قلعه به طور کامل مورد بازسازی قرار گرفت. خانواده وی به مدت دو قرن در این کاخ زیبا زندگی میکردند.

کاخ شاتو دو ویلاندری

Marquis de Castellan شخصی بود که بعد از دو قرن این کاخ زیبا را از خانواده لی برتون خریداری نموده و تا زمان نائلدون بناپارت این قلعه در اختیار وی بود. در زمان پادشاهی ناپلئون، امپراطور فرانسه، این املاک مصادره شد و وی در اوایل قرن 19 کنترل و اختیار آن را به برادر بزرگترش ژوزف بناپارت واگذار کرد. در سال 1906 یواخیم کاروالو (Joachim Carvallo) آنجا را خرید و مالک شد. 

سالها بعد و پس از یک دوره طولانی تعمیر و مرمت این قصر شاتو دو ویلاندری امروزی با باغهای جذاب و دلفریبش ساخته و شکل گرفت. درهای این باغ به روی علاقه مندان و مشتاقان تنها در ماه های نوامبر و دسامبر بازمیگردد. البته باید این را هم گفت که  نمای بیرونی این قلعه واقعا پادشاه وار است اما داخل آن چندان چنگی به دل نمی زند و گردشگران معمولا از بخش های مختلف داخلی آن با سرعت رد می شوند. جاذبه ی اصلی این قلعه باغ های رنسانی آن است که از میان آن ها باید به باغ آب، باغ گل و باغ سبزیجات اشاره کرد که همه ی آنها در مجموع حدود ۶۰۰۰۰ گیاه را در خود جای داده اند.

La Doulce Terrasse رستوران مشهوری است که همراه با فروشگاه عرضه محصولات محلی، باغ آفتاب و چند استخر در این باغ واقع شده اند.

آب و هوا

آب و هوای مدیترانه‌ای همراه با زمستان‌های سرد و تابستان‌های گرم از ویژگی اقلیم این منطقه می‌باشد.