ویلا دی لیوا | villa de leyva

مشخصات شاخص

جمعیت: ۱۶,۹۸۴
پیش شماره تلفن: ۵۷+
ساعت:

شرح

ویلا دی لیوا یک شهر و شهرداری استعماری توریستی ، در استان ریکورته ، بخشی از بخش بویاکا در کشور کلمبیا است. این شهر در 37 کیلومتری غرب مرکز استان تونجا واقع شده است. که مسافت آن از بوگوتا با ماشین یا اتوبوس سه ساعت و نیم است. در فاصله ای از مسیرهای اصلی تجارت در دره ای با ارتفاع زیاد از زمین نیمه بیابانی ، و با وجود ذخایر معدنی در این نزدیکی برای بهره برداری ، این شهر در 400 سال گذشته دستخوش پیشرفت اندکی بوده است. میدان پلازا آن یکی از بزرگترین میادین شهری در جنوب امریکا محسوب می شود. این میدان در حال حاضر به عنوان یک محل تجمع برای جشن ها و جشنواره ها، مانند مراسم مجلل زیبایی استفاده می شود. معماری این منطقه نشان دهنده نفوذ اسپانیایی ها و مورها می باشد. در واقع ، ویلا دی لیوا به دلیل ساختمان های سفید تمیز چوبی و بالکن های خود با آندلس مقایسه شده است. موزه ها دارای متعلقات افراد مشهوری می باشند که برای استقلال کلمبیا جنگیدند. اولین کارخانه تقطیر در منطقه در اینجا واقع شده است.

این شهر و حومه اطراف آن ، که دارای چندین مکان جالب است ، مقصد محبوب آخر هفته برای شهروندان بوگوتا است و تعداد بیشتری از گردشگران خارجی را به خود جذب می کند.مرکز شهری ویلا دی لیوا در یک دره بین قاره ای در Altiplano Cundiboyacense در 2،149 متر واقع شده است. در شمال شرقی ویلا د لایوا ، زمین به ابر جنگلی بالا می رود و پارک ملی ایگواك را شامل می شود ، و گروهی از هفت آبشار به طور كلی به نام La Periquera ، در 15 كیلومتری از مرکز شهر واقع شده اند. در نزدیکی ویلا دی لیوا چند مکان جالب دیگر وجود دارد. دره ای که این شهر در آن واقع شده است از فسیل های سازند Paja غنی است ، که مشهورترین آن یک Boyacensis Kronosaurus تقریبا کامل است که در سال 1977 در حدود 3 مایل غرب ویلا دی لیوا کشف شد. فسیل معروف به عنوان الفسیل ، در جایی که کشف شد و در آنجا موزه ای ساخته شده است ، باقی مانده است: یک فسیل کوچکتر کرونوزوروس دیگری نیز در همین نزدیکی کشف شد و به موزه آورده شد تا در کنار نمونه بزرگتر به نمایش گذاشته شود.

فرهنگ و هنر در ویلا دی لیوا

در طول سال چندین جشنواره برگزار می شود ، از جمله یک جشنواره gastronomical در ماه نوامبر ، جشنواره آب ، جشنواره درخت ، جشنواره جاز ویلا دی لیوا در ماه ژوئیه ، جشنواره بین المللی پرواز بادبادک در ماه آگوست ، جشنواره زیبایی پیاز در ماه اکتبر وغیره است. جشنواره چراغ ها در تاریخ 7 دسامبر ، همچنین چندین رویداد موسیقی ، نقاشی و تئاتر برگزار می شود که در طول سال وجود دارد. به عنوان یک مقصد gastronomic ، رستوران ها تمایل دارند گروههای موسیقی زنده یا خواننده ای داشته باشند. همچنین داستان نویسان لذت بخش هستند که هفتگی در سرگرمی اصلی برای سرگرمی عابران پیاده یا گردشگران معمول اجرا می کنند. اجاره دوچرخه برای تورهای تاریخی شهر و حومه آن نیز معمول است.