ویلا دو کوروو | Vila do Corvo

مشخصات شاخص

جمعیت: ۴۳۰
پیش شماره تلفن: ۲۹۲(۳۵۱)+
ساعت:

شرح

ویلا دو کوروو | Vila do Corvo

ویلا دو کوروو شهری کوچک و بندری در لبه جزیره کوروو در کنار اقیانوس اطلس، تنها با 430 نفر جمعیت می‌باشد که کوچک‌ترین واحد شهری پرتغال را تشکیل داده است. این شهر زیبا که گاهی به اشتباه ویلا نوا کوروو نیز گفته می‌شود، از خانه‌های کوچکی ساخته شده که در امتداد جاده باریک ساحلی و کوچه‌های تنگی در امتداد تپه‌های جنوبی جزیره قرار گرفته‌اند. این دهکده ساحلی کوچک تنها از طریق فرودگاه کوروو یا Corvo Aerodrome با جهان خارج از جزیره ارتباط دارد. همراه ایلیا گشت به کوچک‌ترین شهر کشور پرتغال سفر کنید.

معرفی شهر ویلا دو کوروو 

ویلا دو کوروو تنها شهر زیبایی است که در جزیره شگفت‌انگیز کوروو در مجمع‌الجزایر آزور واقع شده که با طبیعت و محیط زیست منحصر به فرد خود به عنوان یکی از ذخایر جهانی زیست کره توسط یونسکو به رسمیت شناخته شده است. بین سال‌های 1475 تا 1503 شخصی به نام فرنائو تلس Fernão Telles برای اولین بار تلاشی برای استعمار جزیره کوروو انجام داد اما بعد از دو سال از کار خود دست کشید. بعد از وی تا سال 1548 اشخاص دیگری تلاش کردند که این دو جزیره را به تصاحب خود درآورند اما دادگاه بین‌المللی این اجازه را به آن‌ها نمی‌داد تا اینکه در این سال بلاخره شخصی به نام گونزالو دی سوسا Gonçalo de Sousa توانست اجازه ورود به این جزایر را گرفته و تعدادی برده را به عنوان کشاورز و دامدار به آنجا وارد نماید. در سال 1570 بنایی در جزیره کوروو ساخته شد که بعدها به کلیسای Nossa Senhora dos Milagres تبدیل و هسته اصلی شهر را تشکیل داد. 

اقتصاد 

به طور کلی ساکنین این شهر کوچک خود را وقف ماهیگیری، کشاورزی و یا دامداری می‌کنند. از همین‌رو اکثر خدمات دولتی نیز حول صنعت توریسم و همین فعالیت‌های محلی می‌گردد. دولت در این مکان یک اردوگاه کوچک تفریحی به نام Praia da Areia ساخته که دوست‌داران محیط زیست و طبیعت بکر جزیره در آن می‌توانند به راحتی اقامت نمایند. 

آب و هوا 

اقلیم ویلا دو کوروو مدیترانه‌ای با آب و هوای نیمه گرمسیری مرطوب است.