ویگان | Vigan

مشخصات شاخص

جمعیت: ۴۷۲۴۶
پیش شماره تلفن: ۷۷
ساعت:

شرح

ویگان | Vigan

ویگان یکی از شهرهای تاریخی و گردشگری فیلیپین است. این شهر یکی از بکرترین نمونه های به جای مانده از شهرهای استعماری اسپانیا در آسیاست که در قرن ۱۶ ساخته و در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد و یکی از شگفت انگیزترین شهرهای دنیاست. 

معماری این شهر منعکس کننده عناصر فرهنگی فیلیپین، چین، اروپا و مکزیک است، شهری منحصربفرد که نمونه آن در هیچ کجای شرق و جنوب شرقی آسیا پیدا نمی شود.

با اینکه اسپانیایی ها این شهر را ساختند اما هیچ وقت در این محل زندگی نکردند، در واقع ساکنان اصلی این شهر در سال های آغازین تاسیسش، چینی ها بودند و می توان تاثیر فرهنگ آن ها را بر روی معماری بناها به خوبی احساس کرد.

ویگان که قبل از دوره استعماری، قطب مهم تجاری بود در دلتای رودخانه آبرا (Abra)، در امتداد خط ساحلی شمال غربی لوزون  قرار دارد. این شهر با وسعت ۲۵۱۱ هکتار از دشت ها و تپه ها تشکیل شده و ۶۰ درصد آن را زمین های کشاورزی تشکیل می دهد.

ویگان به خیابان های سنگ فرش شده و معماری منحصربفردش معروف است و سبک طراحی فیلیپینی و چینی را با سبک های اروپایی ترکیب کرده است.

حتی قبل از دوره استعماری هم اینجا بندری تجاری بود و تاجران چینی از دریای چین جنوبی خودشان را با اینجا می رساندند تا چیزهایی مثل طلا، عسل و … را خرید و فروش کنند. در زمان انقلاب فیلیپین در سال ۱۸۹۶ تا ۱۸۹۸ نیروهای انقلابی این شهر را از دست نیروهای استعماری نجات دادند.